Cement Hranice porazil v posledním kole základní části extraligy HCB OKD Karviná 27:22

19.03.2016, Vít Chalupa

V prvním dnešním utkání závěrečného 22. kola základní části extraligy házené mužů porazil Cement Hranice tým HCB OKD Karviná 27:22. Oba celky se již dříve kvalifikovaly do play-off, které začne v sobotu 16. dubna. O tom, z kterých míst do něj vstoupí, rozhodnout zbývající čtyři večerní duely. Toto kolo se hraje jako tzv. Nadační a každý tým přispěje 50 korunami za vstřelený gól Nadaci pro transplantaci kostní dřeně.

Extraliga mužů – 22. kolo

Cement Hranice – HCB OKD Karviná 27:22 (14:9)

Hraničtí využili výhody domácího prostředí a zaútočili na třetí místo v tabulce. To patří HC Zubří, které ho udrží, pokud ve večerním duelu bude bodovat proti mistrovskému Talentu M.A.T. Plzeň. Pokud by se tak nestalo, bronz budou brát právě Hranice, protože mají lepší vzájemné zápasy se Zuberskými. Karviné „vybere“ soupeře pro čtvrtfinále play-off HBC Ronal Jičín, který čeká poslední zápas v Kopřivnici. Jakýkoliv bodový zisk Jičína znamená jeho šesté místo a sedmé pro Karvinou.

V Hranicích šlo o vyrovnaný souboj do 13. minuty a do stavu 4:4. Pak dostal karvinský Libor Hanisch přímou červenou kartu za strčení protihráče ve výskoku bez úmyslu hrát míč s vysokou intenzitou (citace za zápisu). Během následujících tří minut domácí vstřelili čtyři góly a získali rozhodující náskok v utkání. Ten ve druhém dějství navýšili až na rekordních deset branek, ale Karvinští v závěru korigovali na polovinu.

Nejvíce branek: Čadra 9, Magrla 8/5, Horut, Samiec, Třeštík po 2 – Mlotek 7, Monczka 5/1, Gelnar 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2. Vyloučení: 5:2. ČK: Hanisch (Kar.). Diváci: 341.

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice: „Zasloužené vítězství na naší straně. Zvládli jsme první poločas tak, jak jsme si představovali. Zamezili jsme karvinským pivotům se prosadit. Vytvořili jsme si v prvním poločase náskok, který nám dal klid do toho druhého. V druhém poločasu bylo pak pár nepřesností, ale to hlavně kvůli tomu, že jsme prostřídali sestavu. Utkání jsme dohráli a jsme spokojeni s dvěma body.“

Radek Bartošic, trenér HCB OKD Karviná: „K dnešnímu utkání nemám co říct, všichni viděli v televizi co se dělo.“