Házenkáři HCB OKD Karviná mají po pěti letech Český pohár, tým FCC Město Lovosice neobhájil loňský triumf

25.03.2016, Vít Chalupa

Házenkáři HCB OKD Karviná získali Český pohár 2016, když po středeční domácí výhře 23:18 zvítězili i dnes na palubovce FCC Město Lovosice 27:26. Karviná naposledy triumfovala v Českém poháru před pěti roky, Lovosice neobhájily loňské prvenství.

Finále Českého poháru 2016 mužů – druhý zápas

FCC Město Lovosice – HCB OKD Karviná 26:27 (13:12)

Úvod odvety vyšel lépe domácím, kteří mohli pomýšlet na druhý triumf v řadě při výhře o šest a více branek. Lovosičtí opakovaně vedli i o tři góly, ale Karvinští se vrátili do hry a dokázali srovnat. Poločasové skóre přesto hovořilo ve prospěch domácích 13:12.

Karvinští se ujali ve 32. minutě poprvé vedení v zápase a patřilo jim většinu druhého dějství. Domácí dokázali reagovat, vyrovnávali, ve 44. minutě překlopili skóre na svou stranu a vedli 19:18. V závěrečné desetiminutovce se podařilo hostům odskočit o dvě branky a mířili za celkovým triumfem, který nakonec potvrdili i druhou výhrou ve finálové sérii.

Pro HCB OKD jde o celkové sedmé, rekordní, prvenství v Českým poháru, díky kterému se klub osamostatnil v pořadí triumfů. Druhá je nyní Dukla Praha se šesti vítězstvími.

Vítěz získal kromě Českého poháru také šek na 30 000 korun, poražení inkasovali 20 000 korun.

Nejvíce branek: Malý 8, Klimt 5/3, Motl 3 – Jiří Užek 7/2, Monczka, Plaček, Mlotek po 4, Hanisch 3.

Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Vyloučení: 4:2. Diváci: 746. První zápas: 18:23, Český pohár získal HCB OKD Karviná.

Vladimír Šuma, trenér FCC Město Lovosice: Zápas se mi nehodnotí lehce. První poločas jsme z mého pohledu mohli vyhrát vyšším rozdílem. Ze třiceti střel jsme dali pouhých dvanáct gólů. Dnes byl pro nás velmi velkou překážkou Lefan, který dominoval po celé utkání. Naše zakončení bylo žalostné, očekával jsem od některých hráčů trochu větší důraz hlavně v útočné fázi. Své šance jsme si vytvořili, ale proti byl Lefan. Karviná zaslouženě zvítězila.

Radek Bartošic, trenér HCB OKD Karviná: Byl to strašně těžký zápas. Věděli jsme, že Lovci budou hrát hodně trpělivě do útoku a budou chtít odskočit hned na začátku. Naši hráči podali vynikající výkon a dodrželi taktiku, kterou jsme jim stanovili. Udrželi koncentraci jak v obraně, tak v útoku, nikam nespěchali. Vždycky jsme byli krok zpět, takže zachovali klidnou hlavu. Utkání i celý pohár jsme ‚urvali‘ i přes zranění, hráči odvedli úžasnou práci.

Fotogalerii Miroslava Vintricha z odvety finále Českého poháru 2016 FCC Město Lovosice - HCB OKD Karviná najdete ZDE