V úvodních čtvrtfinálových soubojích play-off zapisují vítězství házenkáři Hranic a Plzně

16.04.2016, Redakce ČSH

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň zvítězili v úvodním zápase čtvrtfinálové série play-off nad Lovosicemi 28:14, za první poločas dovolili Lovcům jen pět tref, z toho tři ze sedmimetrového hodu. Na konci zápasu pak slavili vysokou čtrnáctibrankovou výhru. Podobně jednoznačně se zápas vyvíjel i v Hranicích, kde si domácí udržovali vedení po celých šedesát minut a v zápase zvítězili o sedm branek 26:19.

Play-off extraligy mužů - čtvrtfinále

Talent M.A.T. Plzeň – FCC Město Lovosice 28:14 (12:5), stav série 1:0

V souboji s Lovosicemi otevřel Plzni skóre Jakub Šindelář a od té doby měli domácí navrch. Během úvodních deseti minut povolili Lovcům Západočeši jen dvě branky, z toho jednu ze sedmimetrového hodu (4:2) a pak na dalších třináct minut zamkli svou branku za dobře chytajícího Motlíka a kvalitní obranu. Rychle pracovali na budování vysokého náskoku, ve 20. minutě to bylo 10:2, Lovosicím nepomohla ani porada při oddechovém čase a ve 20. minutě sáhli k výměně brankařů.  Po dlouhých třinácti minutách brankového půstu pak přidali Lovci dvě branky v rychlém sledu ovšem nikoliv ze hry, ale ze sedmimetrových hodů z ruky Motla (10:4). Do sestavy Plzně se vrátil téměř po roční pauze, kdy léčil zranění kolene, Petr Linhart a třemi trefami přispěl do gólové sbírky svého týmu v tomto zápase. Po zbytek poločasu měli opět navrch domácí, kteří pak do druhé půle vstupovali se sedmibrankovým náskokem. Ve druhé půli se hra zpočátku mírně vyrovnala, od 40. minuty ale na hřišti opět dominovala Plzeň a na začátku poslední čtvrtiny zápasu vedli domácí o jedenáct branek 19:8. Plzeň i dál držel Motlík, který dokonce zlikvidoval Motlův pokus ze sedmimetrového hodu a v 50. minutě to bylo už 23:9. Lovci se znovu poradili a konečně z ruky Klimta pokořili hranici deseti vstřelených branek (23:10). V závěru ještě Lovci alespoň kosmeticky upravovali skóre, rozdíl čtrnácti branek mezi soupeři ale zůstal nezměněn.

Nejvíce branek: Blecha 5/2, Poloz 5, Tonar M. 4/1 – Klimt 6/3, Motl 5/3, Malý 2. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 4/4 – 7/6. Vyloučení: 3:2. Diváci: 1028.

Martin Šetlík, trenér Talentu Plzeň: "Jsem rád, že to mělo pro nás jednoznačný průběh a mohl jsem protočit na hřišti všechny hráče. V první půli jsme Lovosice nepouštěli přes naší obranu, když už ano, tak jsme měli v brance vynikajícího Radka Motlíka, který ty šance pochytal. Chceme druhé utkání odehrát stejně a ideálně se stejným průběhem pro nás."

Vladimír Šuma, trenér FCC Město Lovosice: "Hodně se nám to nepovedlo. V první půli 24 střeleckých pokusů a pět gólů. Největší kámen úrazu byl náš útok a proměňování šancí. 12:5 v poločase je žalostné, v obraně jsme byli také nedůslední a hráli jsme bez kontaktu. Musíme si to srovnat v hlavách a do druhé utkání nastoupit jinak. Šancí jsme měli hodně, ale v zakončení jsme zpomalovali, nebo do toho nešli naplno. Je to k zamyšlení a v play-off musí být přístup hráčů jiný."

Cement Hranice – SKP Frýdek-Místek 26:20 (16:13), stav série 1:0

Souboj mezi Cementem Hranice a Frýdkem-Místkem odstartoval v sobotu dopoledne čtvrtfinálové play-off boje a od prvních minut měli v úvodním střetnutí navrch domácí hráči Hranic. Rychle se ujali tříbrankového vedení (6:3), které si pak hráči Cementu dlouho udržovali. Před poločasem ale Frýdek-Místek manko korigoval a ve 27. minutě se dotáhli na rozdíl jediné branky (13:12). Ještě před přestávkou si ale vzali hráči Hranic vedení zpět (16:13). Domácí ovládli i úvod druhé půle a ve 40. minutě to bylo už o sedm gólů (20:13). Frýdek sice pak ztrátu usilovně korigoval a dotáhl se dokonce na rozdíl čtyř branek, blíž k tělu si ho ale Cementáři nepustili, udržovali si bezpečný odstup (23:19, 25:19). Nakonec v úvodním zápase čtvrtfinále play-off extraligy vybojovali šestibrankové vítězství 26:20.

Nejvíce branek: Hastík 6, Rachač 5, Magrla 3/1 – Pomichálek 4, Mynář 3, Strack 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/1. Vyloučení: 3:7. Diváci: 380.

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice: "Máme za sebou první vítězství. Začátek nebyl sice jednoduchý, jelikož jsme udělali velké množství technických chyb, ale druhá půle začala dobře. Frýdek-Místek začal pak nepříjemně dotahovat a nic nevzdával. Nakonec jsme si ale zbytek utkání pohlídali a dovedli jej do vítězného konce."

Aleš Chrastina, trenér SKP Frýdek – Místek: "Viděli jsem bojovné utkání. Prohráli jsme především z důvodu malé produktivity ve druhé půli a to i s několika neproměněnými sedmičkami. Chtěli jsme se pokusit o zvrat, ale když jsme se mohli odrazit, tak se domácí opět několikrát trefili a výsledek si nakonec pohlídali."