Souhrn prvního kola play off: Karvinští házenkáři dvakrát dobyli Zubří, v ostatních zápasech domácí nezaváhali

17.04.2016, Milan Novotný

Vedoucí tým házenkářské extraligy po základní části Dukla Praha v úvodu čtvrtfinálové série, stejně úřadující mistr z Plzně nebo favorizovaný Cement Hranice na domácích palubovkách kralovali. K postupu do semifinále jim stačí jedno vítězství na půdě soupeře. Zato druhé Zubří doma dvakrát padlo s Karvinou, což je velké překvapení.

Play-off extraligy mužů - čtvrtfinále

Talent M.A.T. Plzeň – FCC Město Lovosice 28:14 (12:5)

Do sestavy Plzně se vrátil téměř po roční pauze, kdy léčil zranění kolene, Petr Linhart. Třemi trefami přispěl do gólové sbírky, kterou Západočeši dvakrát převýšila účet hostí.

Nejvíce branek: Blecha 5/2, Poloz 5, Tonar M. 4/1 – Klimt 6/3, Motl 5/3, Malý 2. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 4/4 – 7/6. Vyloučení: 3:2. Diváci: 1028.

Martin Šetlík, trenér Talentu Plzeň: „Jsem rád, že to mělo pro nás jednoznačný průběh a mohl jsem protočit na hřišti všechny hráče.“

Vladimír Šuma, trenér FCC Město Lovosice: „Hodně se nám to nepovedlo. V první půli 24 střeleckých pokusů a pět gólů. Největší kámen úrazu byl náš útok a proměňování šancí.“

Talent M.A.T. Plzeň – FCC Město Lovosice 20:19 (10:10)

V sobotu domácí házenkáři přestříleli Lovosice rozdílem čtrnácti branek, ale v odvetě se museli bát o výsledek. Nakonec ale v dramatickém souboji se štěstím uhájili i druhou výhru.

Nejvíce branek: Tonar M. 7/2, Poloz 6/1, Vinkehöfer 3, Škvařil M. 3 – Motl 5, Sýkora 4, Klimt 3/3, Bouček 3. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 7 (ČK Škvařil M.):4. Diváci: 1270. Stav série: 2:0.

Martin Šetlík, trenér Plzně: „Bylo to úplně jiné utkání než v sobotu. Lovosice podaly diametrálně odlišný výkon, ale jsem rád, že nám to vyšlo a jedeme do Lovosic s čistou hlavou a vedením 2:0

Vladimír Šuma, trenér Lovosic: „Od první minuty jsme věřili, že jsou domácí hratelní, což bylo vidět. Fungovala nám obrana 1-5 i 2-4 a kluci chtěli, což je po sobotní vysoké prohře nesmírně těžké.“

Cement Hranice – SKP Frýdek-Místek 26:20 (16:13)

Od prvních minut měli navrch domácí hráči. Frýdek sice ztrátu několikrát korigoval, ale Cementáři nedovolili změnit vývoj zápasu.

Nejvíce branek: Hastík 6, Rachač 5, Magrla 3/1 – Pomichálek 4, Mynář 3, Strack 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/1. Vyloučení: 3:7. Diváci: 380.

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice: „Začátek nebyl sice jednoduchý, jelikož jsme udělali velké množství technických chyb, ale druhá půle začala dobře a nakonec jsme si ale zbytek utkání pohlídali.“

Aleš Chrastina, trenér SKP Frýdek – Místek: „Prohráli jsme především z důvodu malé produktivity ve druhé půli a to i s několika neproměněnými sedmičkami.“

Cement Hranice – SKP Frýdek-Místek 23:19 (14:11)

I nedělní odveta se odehrála v režii domácích házenkářů, kteří Frýdku nedovolili převzít otěže zápasu do svých rukou.

Nejvíce branek: Magrla 8/5, Horut 3, Čadra 3, Hastík 3, Třeštík 3 - Gřešek 4/4, Klaban 3, Rajnoha 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/4. Vyloučení: 2:3. Diváci: 470. Stav série: 2:0.

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice: „Oba zápasy byly podobné, padalo málo branek, na obou stranách byly dobré obrany a především brankáři.“

Aleš Chrastina, trenér SKP Frýdek-Místek: „Dobře jsme bránili a dokázali jsme si poradit s nebezpečnými hráči soupeře, ale byli jsme málo produktivní v útočné fázi.“

Dukla Praha – Ronal Jičín 24:23 (13:10)

Házenkáři Dukly drželi vedení na své straně od úvodních minut zápasu a na konci prvního poločasu měli na své straně tříbrankový náskok. V posledních dvou minutách sice házenkáři Jičína snížili na rozdíl jediného gólu, minimální výhru si ale Dukla pohlídala.

Nejvíce branek: Kastner 6/4, Sviták 5, Mubenzem 4 – Čurda 9, Loskot 7, Král 3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/4 – 0/0. Vyloučení: 4:5. Diváci: 245.

Jiří Kotrč, vedoucí družstva Dukla Praha: „Neměli jsme dobrou obranu, naštěstí chytal dobře brankář. Co mě tíží, je to, že jsme od dvou lidí dostali 16 gólů. V útoku jsme byli bezradní, Jičín měl lepší nasazení, víc bojoval, proto to bylo tak vyrovnané.“

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „Byli jsme Dukle naprosto vyrovnaným soupeřem. Vzhledem k okleštěné sestavě jsme podali bojovný výkon a sahali po remíze.“

Dukla Praha – Ronal Jičín 34:24 (14:11)

Po dramatickém sobotním souboji se Dukla v neděli dočkala vysoké jednoznačné desetibrankové výhry.

Nejvíce branek: Sviták 7, Březina 7, Kývala 5, Kotrč 5 – Král 10/5, Čurda 5, Drbohlav 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 0/0 – 6/5. Vyloučení: 9 (přímá ČK Brabec):6. Diváci: 230. Stav série: 2:0

Jiří Kotrč, trenér Dukly Praha: „Byl to klidnější zápas než v neděli. Kladli jsme důraz na agresivitu a na rychlé protiútoky. Jičínu jsme nedali šanci.“

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „Bohužel se nám vydařil jen první poločas, kde jsme dokonce i místy vedli. Pak jsme měli desetiminutovku, kdy jsme nedali branku, a soupeř odskočil.“

HC Zubří – HCB OKD Karviná 28:29 (15:15)

Ani zaplněná hala ale nedohnala Zubřany k první výhře. Minimální vedení se přelévalo ze strany na stranu. V závěrečné pětiminutovce se hosté ujali dvoubrankového vedení a zuřivě ho bránili. Domácím se v závěru nepodařilo víc, než stáhnout konečný rozdíl na jedinou branku.

Nejvíce branek: Hrstka 7/2, Šlachta 4, Douda 4, Šustáček 4 – Užek Jan 7/1, Monczka 6, Veřmiřovský 6/1. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4. Vyloučení: 3:6 (přímá ČK Užek). Diváci: 1300.

Andrej Titkov, trenér HC Zubří: „Z našeho útoku plynulo velké množství chyb, které Karviná trestala a zaslouženě zvítězila. Přes veškeré přípravy jsme selhali v rozhodujícím faktoru, což je obrana.“

Radek Bartošic, trenér HCB OKD Karviná: „Připravovali jsme se na soupeře,  který podal vynikající výkon, ale je to teprve první utkání a vše je ještě otevřené.“

HC Zubří – HCB OKD Karviná 27:28 pp (15:16), v zákl. době 25:25

Obrovskou zásluhu na druhé výhře hostí má brankář Lefan a zkušený Veřmiřovský. V prodloužení viděli diváci pouze pět branek, a protože tři skončily v síti domácích, vyhrála Karviná i druhý zápas.

Nejvíce branek: Hrstka 8/1, Řezníček 5/1, Bechný 4/2 – Veřmiřovský 7/3, Frančík 6, Monczka 5, Gelnar 5. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/3. Vyloučení: 7:10 (ČK Veřmiřovský, Hanisch, přímá ČK Monczka). Diváci: 1200. Stav série: 0:2.

Andrej Titkov, trenér HC Zubří: „Každý tým byl lepší v jedné půlce, prodloužení už je loterie. Tam nám chybělo štěstí v koncovce, ale nemáme se za co stydět."

Radek Bartošič, trenér HCB OKD Karviná: „Naši kluci zvládli koncentraci, nezalekli se, když ze začátku prohrávali 0:4 a už se to pak tahalo o gól.“

Další program play off: sobota 23. dubna – 17.00 hod.: FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň. 18.00: SKP Frýdek-Místek - Cement Hranice, 18.00: HCB OKD Karviná - HC Zubří. Středa 27. dubna – 18:00: Ronal Jičín - Dukla. Případné čtvrté zápasy: 24. dubna - 17.00 hod.: FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň. 18.00: SKP Frýdek-Místek - Cement Hranice, 18.00: HCB OKD Karviná - HC Zubří. Čtvrtek 28. dubna – 18:00: Ronal Jičín - Dukla.