Plzeň si zapsala první semifinálovou výhru, v bojích o umístění na 5. až 8. místě v prvním zápase zvítězily Lovosice

30.04.2016, Redakce ČSH

Házenkáři Talentu Plzeň zvládli úvodní zápas semifinálové série a nad Hranicemi zvítězili vysokým třináctibrankovým rozdílem. V prvním poločase to naopak v Lovosicích vypadalo na první výhru Frýdku-Místku, ve druhé půli ale Lovci vývoj zápasu otočili a slavili pětibrankovou výhru.

Play-off extraliga mužů - semifinále

Talent M.A.T. Plzeň – Cement Hranice 34:21 (16:9)

Po vyrovnané úvodní dvacetiminutovce se domácí celek v závěru první poločase chopil taktovky zápasu, pasáž hry mezi 18. a 27. minutou vyhrál (i přes vlastní oslabení v úvodu této části hry) poměrem 7:1 a do šaten si nesl výrazný sedmibrankový náskok. Definitivně svou dominanci v zápase potvrdila Plzeň tažená navrátilcem Linhartem mezi 41. a 46. minutou, kdy pěti brankami v řadě navýšili své vedení už na dvanáct gólu  a Hranice už nedokázaly manko zkorigovat.

Nejvíce branek: Linhart 10, Škvařil M. 6, Tonar 5/1 – Zemánek 4, Hlaváč 3, Hastík 3, Mičkal 3. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/1. Vyloučení: 6 (ČK Šindelář):4. Diváci: 958.

Martin Šetlík, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: „Jsem rád, že jsme se hned na začátku dostali do vedení, které jsme stále udržovali a zvyšovali. Od patnácté minuty druhé půle se utkání už jen dohrávalo díky našemu vysokému náskoku. Jsem rád, že se do utkání zapojili všichni hráči.“

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice: „Chtěli jsme se pokusit o něco víc, než ukazuje výsledek. Myslím, že začátek nebyl nejlepší, poté jsme se do toho ale dostali. Za stavu 7:7 jsme měli k dispozici přesilovou hru, ale tu jsme prohráli 0:2. Poté na nás padla deka, Plzeň se chytla a utekla nám o sedm branek. Věděli jsme, že ve druhém poločase už to bude velice těžké, Plzeň má skvělé střelce a rychlé útoky. Nedostali jsme se ani pořádně přes jejich obranu, to asi bylo rozhodující.“

Extraliga - souboj o umístění na 5. - 8. místě

FCC Město Lovosice – SKP Frýdek – Místek 23:18 (7:10)

V prvním poločase měli k úvodnímu vítězství soubojů o umístění na 4. až 8. místě házenkáři Frýdeku Místku. Střelecky se dařilo hlavně Boučkovi a před poločasem drželi hráči Frýdku-Místku tříbrankový náskok. V úvodu druhého poločasu se ale vše obrátilo o sto osmdesát stupňů. Mezi 32. a 41. minutou nevsítil Frýdek ani jediný gól, naopak Lovci zasypali jeho síť střelami, z nich šest si našlo cestu do frýdecko-místecké branky a domácí tak rázem vedli 13:11. Lovosice si pak náskok udržovaly už až do konce utkání, přičemž své vedení postupně ještě mírně navýšily a nakonec slavily pětibrankovou výhru.

Nejvíce branek: Bouček 8/1, Malý 5, Sýkora 3/2, Klimt 3 – Bosák 5, Vacula 4, Mynář 3. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 4/3 - 0/0. Vyloučení: 2:2. Diváci: 284.

Vladimír Šuma, trenér FCC Město Lovosice: „Do prvního poločasu jsme vstoupili trošku vlažně, opět se nám nepodařilo dát několik vyložených brankových příležitostí, soupeř nás uběhal. Ve druhém poločase se naše hra zvedla, obrana byla agresivní a konečně jsme začali chodit po zisku míče do rychlého protiútoku. Nic jiného nám nezbyde ani ve Frýdku-Místku, protože v postupném útoku se trápíme, takže budeme muset jít touto cestou jako dnes ve druhém poločase."

Aleš Chrastina, trenér SKP Frýdek-Místek: „Máme po čtvrtfinále hodně okleštěnou sestavu, ke které přibyl Sebastian Strack. Přijeli jsme pouze s deseti hráči do pole, a přesto si myslím, že jsme první poločase takticky zvládli velmi dobře. Obrana fungovala, Víťa Pyško přidal plno dobrých zákroků. Zaslouženě jsme vedli. Do druhého poločasu nám jednak ubyly síly, ale vstoupili jsme do něj netakticky a nedisciplinovaně. Až příliš rychle jsme přišli o vedení, protože jsme stříleli z nepřipravených pozic. Soupeř nás za to trestal z protiútoku a bohužel už nebyly síly, abychom to zvrátili. Pět gólů pro odvetu je dost, uvidíme, zda se nám někdo uzdraví nebo ne, každopádně se o to doma porveme."