Extraliga házené 2019/2020

Zubří v úvodním souboji série proti Jičínu zvítězilo rozdílem devíti gólů

04.05.2016, Redakce ČSH

HC Zubří si o medaile nezahraje, do soubojů o nejlépe páté místo konečné extraligové tabulky však vykročilo nejlépe, jak mohlo. V prvním zápase série porazili Valaši tým Ronalu Jičín rozdílem devíti gólů.

Extraliga - o umístění na 5. - 8. místě

Ronal Jičín – HC Zubří 21:30 (12:19), stav série 0:1

Po nevydařené čtvrtfinálové sérii si házenkáři HC Zubří chtěli vylepšit reputaci v prvním souboji o konečné umístění na 5. až 8. místě a podařilo se jim to na jedničku. V Jičíně se hned v úvodu chopili dvoubrankového vedení (0:2), Jičín sice rychle vyrovnal, od 19. minuty už ale Zubří diktovalo tempo zápasu. Do sítě Jičína Zubřané nasypali pět rychlých tref a jejich náskok rychle narostl, dvě minuty před přestávkou to bylo dokonce o osm gólů (10:18). Šesti až osmibrankový odstup si pak házenkáři Zubří udržovali i ve druhém poločase a Jičín už nedokázal vývoj souboje zdramatizovat. Stínem na výsledku utkání je tak pro Zubří jen červená karta pro Řezníčka za nesportovní chování ve 40. minutě zápasu.

Nejvíce branek: Čurda 5, Kubík 3, Zeman 3 - Zahradníček 8, Řezníček 5/1, Reček 3, Šlachta 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1. Vyloučení: 6:6 (přímá ČK Řezníček). Diváci: 300.

Aleš Babák, trenér Ronalu Jičín: „Gratuluji hostům ze Zubří k zasloužené výhře. Snažili jsme se s hosty držet krok, což se nám do nějaké 15 minuty dařilo. Poté nám Zubří odskočilo na větší brankový rozdíl i díky našim nevynuceným chybám a v průběhu utkání se nám v naší okleštěné sestavě nepodařilo dostat na menší brankový rozdíl a dostat tak hosty pod tlak, abychom utkání otočili v náš prospěch.“

Andrej Titkov, trenér HC Zubří: „K dnešnímu utkání jsme nastoupili naprosto koncentrovaně a od začátku jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Ve druhé části prvního poločasu jsme odskočili na větší brankový rozdíl a ten si udržovali až do konce utkání. Příležitost dostali i někteří hráči z lavičky a své šance se zhostili více než dobře. Jsme rádi za dva body ze hřiště soupeře.