top logo

Extraliga házené 2019/2020

top logo

Dukla Praha je druhým finalistou, v sérii o udržení uhájila extraligovou příslušnost Kopřivnice

14.05.2016, Redakce ČSH

Soupeřem Talentu M.A.T. Plzeň ve finále extraligy budou házenkáři Dukly Praha. Karvinou porazili i ve třetím utkání. Stejně tak třetí měření zvládli i házenkáři Kopřivnici, kteří si tak třetí výhrou proti Zlínu zjistili účast v extralize i pro příští sezónu. Pátá příčka tabulky patří Zubří, devátá končí Litovel.

Play-off - semifinále

Baník Karviná - Dukla Praha 24:28 (10:12), stav série 0:3

Házenkáři Dukly Praha kráčeli za vítězstvím ve třetím zápase své semifinálové série proti Karviné od úvodních minut. Ve 14. minutě vedli Pražané v Karviné 5:3 a přesto, že dobře motivovaný celek Karviné bojoval a šlapal Dukle na paty, udržovala si Dukla od soupeře odstup. Na začátku druhé půle zvyšovali hostující házenkáři svůj náskok už na pět gólů. Karviná sice manko znovu stáhl a přiblížila se na rozdíl dokonce jediného gólu (19:20), ambiciózní tým Dukly si cestu do finále zdramatizovat nenechal. Pražané si vzali zpět tříbrankový náskok a nakonec slavili výhru 28:24. Ve finále se o mistrovský titul utkají s Talentem M. A.T. Plzeň, Karviná zabojuje proti Cementu Hranice o bronz.

Nejvíce branek: Frančík 6, Veřmiřovský 5, Užek 4/2 - Mubenzem 7, Kotrč 6/1, Kastner 4/1. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 4/2 - 6/5. Vyloučení: 4 (ČK Hanisch):7 (ČK Brabec). Diváci: 903.

Lubomír Veřmiřovský, asistent trenéra Baníku Karviná: “Dukla hrála přesně to co jsme od nich čekali.  Při jakékoliv naší ztrátě balónu se dostali do protiútoků a z toho dávali jednoduché branky. My jsme se na to soustředili celý týden, bohužel pár takových branek jsme inkasovali. Strašně se nám pak proti tomu hraje. Dneska to byl určitě vyrovnaný zápas, nicméně Dukla byla po většinu o pár branek lepší a zaslouženě tak vyhrála a postoupila do finále."

Jan Josef, trenér Dukly Praha: "Jsme hrozně rádi, že jsme to dokázali hlavně díky excelentnímu výkonu Rangla v bráně a dobře postavenou obranou. Během utkání jsme vytvořili v útoku několik technických chyb a právě v tuto dobu nám to tam Rangl v bráně zamkl. Naopak nám se podařilo následně kontrovat. Dnešní utkání bylo určitě atraktivní pro diváky a se šťastným koncem pro nás."

 

 

Foto: Ivo Dudek

 

O 5. – 6. místo

HC Zubří – FCC Město Lovosice 34:30 (18:15), stav série 1:1, Zubří vítězí rozdílem skóre

Házenkáři Zubří dokázali smazat dvougólový deficit po zápase v Lovosicích a končí tak na páté pozici v letošním ročníku extraligy. Lovce ani jednou nepustili Valaši do vedení. Ve druhé půli se sice hráči Lovosic dotáhli na rozdíl dvou branek, víc jim ale domácí nedovolili, naopak si vypracovali čtyřbrankové vedení a toto jim v konečném součtu zajistilo vítězství v sérii a konečné páté místo v extralize.

Nejvíce branek: Řezníček 8/3, Šustáček 7, Šíra 5 – Havel 8, Sýkora 7/2, Chroustovský 4, Motl 4, Bouček 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 5/4 - 1/0. Vyloučení: 1:1. Diváci: 650. 

Andrej Titkov, trenér HC Zubří: "Bylo vidět, že obě mužstva už toho mají dost. Dlouho to bylo na vážkách a nakonec kličoví hráči našich zvrátili utkání. Jsme zvyklí na takové prostředí. Poděkoval jsem hráčům, že šli do toho naplno, chtěli ukázat, že jsou chlapi, nakonec to dopadlo tak, jak mělo."

Vladimír Šuma, trenér FCC Město Lovosice: "Ač ten výsledek je takový, tak jsem spokojen s výkonem našeho týmu. Bylo to utkání ve vysokém tempu. Dnes to bylo náročné pro rozhodčí a smekám před výkonem obou sudích. Nedostali jsme kompletní sestavu dohromady. Dneska bylo velice férové prostředí v zuberské hale, samozřejmě, že Zubří je doma silný tým. Takové výkony rozhodčích by ale mohly házenou posunout dál."

 

O 7. – 8. místo

Ronal Jičín – SKP Frýdek-Místek 32:26 (18:10), stav série 1:0

Házenkáři Jičína si hned v úvodní patnáctiminutovce vypracovali šestibrankový náskok a před poločasem ho ještě znovu navýšili na osm gólů. Na palubovce dominovali i na začátku druhé půle, když to ve 40 minutě bylo o deset. V závěru sice Frýdek-Místek mírně manko zkorigoval, přesto bylo vítězství Jičína jednoznačné a hráči Ronalu tak v sérii vedou 1:0.

Nejvíce branek: Čurda 8, Krahulec 5/1, Loskot 4, Drbohlav 4, Zeman 4 – Mynář 7/3, Kocich 5, Pomichálek 4. Rozhodčí: Blanár, Haramul. Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 300. 

Aleš Babák, trenér Ronalu Jičín: „My jsme s prvním poločasem spokojení, s druhým již méně. Vedli jsme poměrně solidním náskokem a nanutíme se do školáckých chyb, že umožníme soupeři sehrát výsledek, který bude do odvety otevřený. Z celkového výsledku jsme zklamaní, měli jsme na lepší rozdíl ve skóre. "

Aleš Chrastina, trenér SKP Frýdek-Místek: „Gratuluji Jičínu k vítězství, mám jednoduché hodnocení zápasu. Z naší strany to byl ostudně odfláknutý první poločas. V druhé půli jsme výkon zlepšili, ale rozdíl ve skóre sme se nám nepodařilo více stáhnout."

 

 

Foto: Karolína Machalická

 

 

O 9. – 10. místo

Handball KP Brno - Tatran Litovel 27:32 (13:17), stav série 0:2

I druhé utkání série o 9. místo dopadlo lépe pro tým Tatranu Litovel. Hostující tým dominoval na palubovce Brna už v prvním poločase, kdy si Litovel vypracovala čtyřbrankový náskok. Ve druhém poločase dokázali v samotném závěru Brňané zápas zdramatizovat, když stáhli pětibrankové manko na rozdíl dvou branek deset minut před koncem, závěr ale ustála opět Litovel která tak zakončila sezónu vítězstvím a ziskem konečné deváté pozice v závěrečné tabulce extraligy.

Nejvíce branek: Hubáček 5/1, Ipser 5/2, Mičola 4, Zima 4 – Zbránek 10, Schmalz 6, Nedoma 5. Rozhodčí: Pluhař, Suchánek. Sedmimetrové hody: 3/3 - 1/1. Vyloučení: 3:5. Diváci: 158. 

Pavel Čejka, trenér Handball KP Brno: „Jak řekl i pan Hudeček, bylo to o tom, že vyhraje mančaft, který bude od trenéra více motivovaný. My jsme odehráli strašných 40 minut, závěr to zlepšil. Hlavně mladším hráčům to ukázalo, že bez tréninku a nasazení na 100% tuto soutěž hrát nemohou.“

Jaroslav Hudeček, trenér Tatranu Litovel: „Myslím si, že platí to co jsem řekl minule. Brno dnes nepředvedlo ten výkon, na který jsme zvyklí. Naši hráči plnili od první minuty naše pokyny. V určitých fázích podlehli svým neřestem a nedodržovali taktické pokyny. Musel jsem si v ty chvíle brát time-out. Do hry jsme domácí vrátili vlastní nedisciplinovaností. Domnívám se, že jsme vyhráli zaslouženě a myslím si, že soupeř hrál jen proto, že musel.“

 

Play-out

HC Zlín - KH Kopřivnice 22:25 (11:13), stav série 0:3

Jistotu extraligové účasti pro příští sezónu vybojovali v sobotu večer ve Zlíně házenkáři Kopřivnice. Hosté dokázali zvítězit I ve třetím zápase v řadě a v sérii play-out tak Zlín porazili 3:0. Lépe se Kopřivnici vedlo už v první půli, kdy si vypracovala až čtyřbrankový náskok, do druhého poločasu po korekci Zlína z ruky Doležela nesli ale jen dvoubrankovou výhodu. Druhá půle byla pak velmi vyrovnaná. Ve 46. minutě se domácí celek dotáhl na Kopřivnici na rozdíl  jediného gólu, v 51. minutě bylo vyrovnané a sedm minut před koncem držel dokonce dvoubrankové vedení tým Zlína, závěr zápasu ale ovládla Kopřivnice. Domácí už nenechala skórovat, naopak kopřivničtí střelci se trefili ještě pětkrát a tým Kopřivnice tak nakonec zvítězil poměrem 22:25.

Nejvíce branek: Žůrek 6, Indrák 6, Doležel 3, Kavka 3 – Hardt 8, Unger 4, Fulnek 3, Hanus 3, Bukovský 3. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 253.

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice: „Samozřejmě z nás spadl balvan. Kdybychom nevyhráli dnes, tak by to bylo těžké. Klukům děkuju. Na výsledek se historie neptá. Měli zkušenější hráče než my, kteří dokázali měnit tempo hry. Zranění Žůrka nebylo klíčové. My jsme neproměnili šance. V timu jsme si řekli, že musíme zabrat. Jsme rádi, že jsme ligu udrželi." 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 22. kolo
HC Dukla Praha : SHC Maloměřice Brno
14.3. 18:00
TJ Cement Hranice : HC ROBE Zubří
14.3. 18:00
HK FCC Město Lovosice : HCB Karviná
14.3. 18:00
HBC Ronal Jičín : Pepino SKP Frýdek-Místek
14.3. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : KH ISMM Kopřivnice
14.3. 18:00
TJ Sokol Nové Veselí : SKKP Handball Brno
14.3. 18:00
Tabulka
Z V R P SKÓRE B
1 M.A.T. Plzeň 21 18 0 3 649:532 36
2 Dukla Praha 21 16 1 4 660:529 33
3 HC ROBE Zubří 21 14 2 5 574:502 30
4 HCB Karviná 21 13 2 6 555:497 28
5 KH ISMM Kopřivnice 21 13 1 7 645:605 27
6 Sokol Nové Veselí 21 10 2 9 549:532 22
7 HBC Ronal Jičín 21 8 2 11 520:560 18
8 TJ Cement Hranice 21 9 0 12 531:546 18
9 HK FCC Město Lovosice 21 8 1 12 577:553 17
10 SKKP Handball Brno 21 6 2 13 516:575 14
11 Pepino SKP Frýdek-Místek 21 3 0 18 483:610 6
12 SHC Maloměřice Brno 21 1 1 19 454:672 3
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 135
Miroslav Jurka HC ROBE Zubří 124
Vít Reichl HC Dukla Praha 114
Victor Andres Donoso Andalaft KH ISMM Kopřivnice 114
kompletní tabulka
Vít Kučera SKKP Handball Brno 40
David Krahulec HBC Ronal Jičín 40
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 36
Dmytro Turchenko TJ Sokol Nové Veselí 27
kompletní tabulka
Dominik Solák HCB Karviná 38
Erik Žvak Pepino SKP Frýdek-Místek 36
Ahed Berhouma SKKP Handball Brno 36
Kosta Petrovič SKKP Handball Brno 34
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email