Dramatický souboj o bronz rozhodly sedmičky, vítězství slaví Hranice

29.05.2016, Redakce ČSH

Čtvrté utkání o konečnou třetí příčku letošního play-off extraligy mužů nakonec rozhodovaly až sedmimetrové hody a v nich byli úspěšnější házenkáři Cementu Hranice. Sérii o bronz tak vyhráli 3:1.

O 3. místo

Baník Karviná – Cement Hranice 33:35 (14:16, 28:28, po prodloužení 31:31), výsledek série 1:3

Celých šedesát minut základní hrací doby sledovali diváci v Karviné napínavý souboj dvou aspirantů na konečné třetí místo letošního play-off. Oba celky se opakovaně prostřídaly v držení maximálně dvoubrankového vedení, na konci druhého poločasu však na ukazateli svítilo vyrovnané skóre 28:28, když prodloužení zajistil Hranicím kanonýr Hastík. Ve 45. minutě uviděl červenou kartu brankář Karviné Lefan za to, že při výběhu z brankoviště zavinil srážku s protihráčem. Dramatický boj ale pokračoval i v prodloužení, kdy se ve vedení dlouho drželi házenkáři Hranic, nakonec ale opět musel situaci pro Hranice zachraňovat Tůma (30:30). Dvouminutovým trestem byl navíc potrestán hranický brankář Kučerka. Jeho nástupce Magrla si ale se sedmičkovou hrozbou poradil. V rozstřelu jej střelci Karviné překonali jen dvakrát ze čtyř pokusů, hraničtí exekutoři byli stoprocentní, a tak v dramatickém souboji oslavili výhru a zisk bronzových medailí házenkáři Cementu Hranice.

Nejvíce branek: Mlotek 7, PAululík 6/6, Užek Jan 5/1, Gelnar 5, Frančík 5 - Rachač 11/1, Hastík 6,  Magrla 5/1, Čadra 5. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 10/7 - 7/6. Vyloučení: 5 (přímá ČK Lefan):9. Diváci: 637.

Román Farář, prezident klubu Baníku Karviná: "Kdyby utkání nebylo v naších silách, tak se mi to hodnotí daleko lépe. Stejně jako včera, tak i dnes byl náš největší nepřítel Pepa Kučerka, který Hranicím toho dost vychytal. To co jsme proti němu neproměnili, to bylo až trestuhodné. Sedmičky jsou pak už jen loterie a v nich může vyhrát kdokoliv."

Libor Hrabal, trenér TJ Cement  Hranice: "Konec dobrý, všechno dobré. Nevím co k tomu mám říct dneska víc. Jsme spokojení s bronzovou medailí. Dneska to byl určitě souboj nahoru dolů. Oba dva týmy chtěly určitě vyhrát. Utkání se dneska určitě přelévalo ze strany na stranu a bylo v něm pár věcí, kterým jsem nerozuměl. Ustáli jsme též hodně času v oslabení.  Zaplať pánbůh, že nám Magrla chytil jednu sedmičku a máme díky tomu bronz."