Cement Hranice na úvod sezóny porazil Brno, mistr z Plzně v dramatickém závěru přetlačil Kopřivnici. Házenkáři Frýdku-Místku těsně porazili Jičín

04.09.2016, Redakce ČSH

První výhru si v nové extraligové sezóně připsali házenkáři Cementu Hranice, kteří v nedělním dopoledním zápase přehráli SKKP Handball Brno čtyřbrankovým rozdílem.

Extraliga - 1. kolo

TJ Cement Hranice – SKKP Handball Brno 25:21 (13:10)

V prvních minutách zápasu se sice minimálního náskoku ujali v hranicích házenkáři Brna, už v 11. minutě se ale taktovky zápasu chopili domácí házenkáři, kteří si po celý zbytek poločasu udržovali dvou až tříbrankový náskok. Na začátku druhé půle zvýšili hráči Cementu vedení už na sedm gólů 20:12, Brňané ale nesložili zbraně a v závěrečné desetiminutovce dostali Hranice pod tlak. Mezi 50. a 56. minutou nasypali do sítě Hranic pět střel v řadě a zkorigovali ztrátu na tři branky (23:20), domácí si ale dalšími dvěma trefami pojistili vítězství.

Nejvíce branek: Horut 9/4, Čadra 5, Magrla 4, Tůma 4 - Hastík 6/2, Hubáček 5, Koubek 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 225.

Talent Robstav M.A.T. Plzeň - KH Kopřivnice 25:22 (12:10)

V napínavém souboji nakonec naplnila Plzeň roli papírového favorita. Házenkáři Kopřivnice předvedli bojovný výkon, po většinu hrací doby šlapali soupeři ze západu Čech na paty. Ještě čtyři minuty před koncem zápasu bylo skóre zcela vyrovnané, v 56. minutě ukazoval stav skóre 22:22. Jakub Tonar ale pozvedl prapor domácího celku a dvěma brankami znovu poslal svůj tým do vedení, přičemž pak už domácí náskok a výhru uhlídali.

Nejvíce branek: Poloz 7, Tonar M. 4, Tonar J. 4 – Rachač 7/4, Gřes 4, Mynář 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 3/0 – 4/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 490.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HBC Ronal Jičín 30:28 (15:10)

Začátek utkání byl vyrovnaný se spoustou technických chyb na obou stranách. To se změnilo až za stavu 4:4, kdy se domácím podařilo díky koncentrované obraně a sérii zásahů Vojty Petrovského dostat do tří brankového vedení. Tento náskok si Frýdek-Místek držel do skončení prvního poločasu. Hra Jičína v útočné fázi byla pasivní, když už se Jičín po dlouhé rozehrávce dostal do střeleckých šancí, končily Tyto pokusy většinou mimo branku. V druhém poločase se začali prosazovat střelci z dálky obou týmů a tak skoré rychle narůstalo. Frýdek si po celý zápas držel pěti brankové vedení, které ale v závěru utkání díky neproměněným šancím ztratil. V poslední minutě vedl domácí tým pouze o jednu branku, kdyby neproměnil poslední útok, zápas mohl skončit remízou.

Nejvíce branek:  V. Petrovský 8, J. Dyba 5/3, L. Rajnoha 4 -  I. Šafář 7, M. Loskot 5, D. Krahulec 4Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 8/9 – 2/2. Vyloučení: 7:8. Diváci: 486.

Aleš Chrastina, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Začátek byl špatný, dělali jsme spoustu chyb, nicméně jsme si utrhli vedení na svou stranu a to si již drželi celý zápas. Myslím, že vedení mělo být výraznější. To co mě trápí je naše nedisciplinovanost, v době, kdy bychom měli držet výsledek, děláme věci, co do hry vůbec nepatří.“

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „Dnes jsme odehráli ve Frýdku své nejlepší ofenzivní utkání, bohužel s obranou to tak nebylo, konkrétně se nám nedařilo eliminovat ostré frýdecké spojky. Také jsme hráli častokrát v početní nevýhodě a domácí si díky tomu udržovali vedení takřka celý zápas.“