Karviná přetlačila Jičín, házenkáři Hranic porazili Litovel o deset branek

18.09.2016, Redakce ČSH

V neděli dopoledne platilo na moravských palubovkách můj dům - můj hrad. Házenkáři Karviné zvítězili o dvě branky nad hosty z Ronalu Jičín, tým Cementu Hranice přestřílel Litovel rozdílem deseti tref. V odpoledním zápase pak vysokým třináctibrankovým rozdílem porazili tým Kopřivnice házenkáři Frýdku-Místku.

Extraliga – 3. kolo

HCB Karviná – HCB Ronal Jičín 27:25 (10:10)

Na začátku se vedlo lépe hostům z Jičína. Domácí dali svou první branku až v sedmé minutě když Frančík snižoval na 1:2. Hosté výborně bránili a nepustili Karvinou k pořádnému zakončení, v brance Jičína výborně chytal Veverka. A tak celý první poločas Karviná jen dotahovala malý náskok Jičína. Zkoušela nejednou i hry se sedmi hráči v poli ale příliš se jim to nevedlo. Spíše z těchto situací inkasovali. Nástup do druhé půle ale vyšel podstatně lépe baníkovcům. Zlepšili obranu a z rychlých útoků si vytvořili uklidňující náskok.  A i v druhé půli oba týmy zkoušely hru v sedmi hráčích, ale tentokrát byli daleko úspěšnější karvinští házenkáři. Vypracovali si až šestibrankový náskok (22:16), nicméně hosté se nevzdávali a dokázali koncovku zdramatizovat. Na blíž než dvě branky se ale už nedostali. Vybojované dva body tak zůstaly v Karviné.

Nejlepší střelci: Mlotek S. 6 a Frančík s Plačkem po 5. - Šulc 7/2, Drbohlav 6. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/2. Vyloučení: 3 - 5. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Diváci: 537.

Radek Bartošic, trenér HCB Karviná: „Jičín chtěl hodně uspět, protože zatím má na svém kontě dvě porážky. Hráli opravdu dobře a nás vítězství stálo hodně sil, takže jsme rádi za tyto vydřené body. Myslím že pořád máme na čem pracovat a co zlepšovat.

Aleš Babák, trenér HBC Rona Jičín: „Odjíždíme zklamaní, protože jsme neodehráli špatné utkání a nebyli jsme horším týmem. Nezachytili jsme začátek druhého poločasu, kdy si Karviná vybudovala náskok při hře v sedmi hráčích. Tam dokázala zkušeně využít nabízené šance.

TJ Cement Hranice – Tatran Litovel 42:32 (22:14)

V úvodu zápasu se lépe dařilo hostujícímu celku, který si vypracoval hned v prvních minutách dvoubrankový náskok a v prvních patnácti minutách zápasu si ho udržoval. Pak ale domácí čtyřmi brankami v řadě z ruky Čadry a Horuta vývoj skóre otočili a rychle navyšovali své vedení až na poločasových osm gólů. Tento bezpečný odstup si hráči Cementu udržovali i ve druhé půli, až v samotném závěru hosté ztrátu kosmeticky zkorigovali na konečný desetibrankový rozdíl.

Nejvíce branek: Čadra 13, Tůma 9, Magrla 7 - Kozlovský 10/1, Zbránek 6, Mičola 5/1. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/2. Vyloučení: 3:1. Diváci: 270.

Pepino SKP Frýdek-Místek - KH Kopřivnice 36:23 (18:11)

Začátek utkání naznačoval, že zápas bude fyzicky náročný. Útoky se střídaly z jedné strany na druhou a bylo jasné, že se hra bude odvíjet ve velice rychlém tempu. Vstup do duelu zvládl lépe tým Kopřivnice. Díky pohybu na brankovišti a střelbě křídel si držel náskok 2-4 branek a pro domácí fanoušky tento nástup vypadal hrozivě. Za stavu 2:6 se celkový obraz hry obrátil a do úniku šli naopak domácí orli. Při konečném hvizdu prvního poločasu svítil na ukazateli stav skóre 18:11 pro Frýdek-Místek. Již v 9. minutě druhého poločasu Frýdek-Místek navýšil rozdíl na dvanáct branek. I když byla ztráta hostů v některých fázích utkání až patnáctibranková, na rychlosti ani tempu to nebylo znát. Kopřivnice předvedla sympatický výkon, co se týče bojovnosti, ale na výrazný zvrat a zastavení domácích to nestačilo. Druhé utkání tak před domácím publikem Frýdek-Místek zvládl a připsal si druhou výhru do tabulky.

Nejvíce branek: Dyba 6/1, Gřešek 6/2, Klaban 6 - Rachač 4, Veřmiřovský 3, J. Gřes 3, Hanus 3. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 2:4. Diváci: 515.

Aleš Chrastina, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Z dnešního zápasu jsme měli trochu obavy, vzhledem k tomu, že Kopřivnice podala v předešlých dvou kolech velmi solidní výkony. V prvním poločase rozhodla naše zlepšená obrana, kdy jsme Kopřivnici k ničemu nepustili. Dneska jsme se také prosazovali ze všech postů, což bylo rozdílové, stejně jako výkony brankářů. Honza Marenčák byl rozhodně lepší, než gólman soupeře, byť útočníci plnili, co jsme si řekli.“

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice: „Hráči dnes absolutně neplnili taktické pokyny, které jsme si nastavili. Představili jsme se alibistickou hrou a nedisciplinovaný výkonem. Stydím se za to, co dnes kluci tady ve Frýdku předvedli. Další komentář již ani nemá smysl.“