Nedělní dopolední dramata ovládly hostující Kopřivnice se Zubřím

02.10.2016, Jan Vtípil

Kopřivnice si po Lovosicích vyšlápla na dalšího favorizovaného soupeře a po remíze s Lovosicemi dnes zvítězila v Karviné. Zubří pak díky lépe zvládnuté koncovce zdolalo rovněž o jedinou branku domácí Cement Hranice.

Extraliga 5. kolo

HCB Karviná – KH Kopřivnice 31:32 (16:18)

Kopřivnice zažila týden jako na houpačce. V sobotu sehrála vyrovnanou partii s Lovosicemi a proti lídrovi tabulky vybojovala bod, ve středu pak dala více prostoru střídajícím hráčům, kteří nedokázali ve 3. kole ČP zdolat druholigový MHK Karviná, který Kopřivnici vyřadil po sedmimetrovém rozstřelu. Dnes však předvedla další výborný výkon na extraligovém kolbišti. Na půdě karvinského Baníku se ujala ve 4. minutě vedení 2:3 po brance Jana Gřese a od té chvíle si vedení udržovala až do koncovky zápasu, také díky spolehlivému výkonu Žingora v brance. Karviná sice v druhé půli díky zlepšené obraně zaznamenala sérii pěti branek a snížila na 21:22, další pasáž utkání ale opět vyzněla pro hosty. Ti se sice naposledy střelecky prosadili v 56. minutě, kdy opět Jan Gřes zvyšoval na 28:32, ale domácí přes všechnu snahu stihly pouze korigovat na konečných 31:32.

Nejvíce branek: Mlotek S. 7, Hanisch, Užek Jan, Solák a Frančík po 4 - Gřes Jan 10, Bukovský 6. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2. Vyloučení: 8:5, ČK: Hanisch a Rachač.. Diváků: 858

Radek Bartošic, trenér HCB Karviná: „Velmi těžko se mi utkání hodnotí. Celý týden jsme pilovali obranu, se kterou jsme chtěli na Kopřivnici vyrukovat, ale nedokázali jsme ji zahrát.  Takže hlavní příčinu prohry vidím v obraně, ani gólmani moc nepomohli. Až v průběhu druhého poločasu něco chytil Witkowski a my se zase začali dotahovat.“

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice: „Velká spokojenost s výkonem a samozřejmě i výsledkem. Ani nepamatuji, kdy jsme tady vyhráli. O to je toto vítězství pro nás cennější. Hráči plnili, co jsme si řekli a na co jsme se připravovali, to byl klíč k výhře.“

TJ Cement Hranice – HC ROBE Zubří 23:24 (11:10)

Házenkáři Hranic poprvé v sezóně nevyužili výhody domácího prostředí, když ve vyrovnaném duelu podlehli Zubří 23:24. Hranice však dlouho byly ve hře a trápily hostující ROBE, které bylo po výsledcích minulého kola favoritem derby. Lví podíl na tom měl Josef Kučerka, opora Cementu, která v úvodním zápase sezóny vychytala Brno, ale pak už pro zdravotní problémy trenéru Hrabalovi chyběla. Právě díky výbornému Kučerkovi si domácí v průběhu prvního poločasu vypracovali až čtyřbrankové vedení (6:2, 7:3, 8:4), ale hosté postupně dorovnali a začalo drama. Týmy se v průběhu druhé půle přetahovaly o vedení, naposledy však nerozhodné skóre svítilo za stavu 17:17 ve 44. minutě. Klíčový byl nástup do poslední desetiminutovky, kdy se Zubří podařilo dostat do tříbrankového vedení a výhru v úplné koncovce už nepustilo.

Statistiky budou doplněny.

Libor Hrabal, TJ Cement Hranice: „Rozhodla pasáž v druhé půli, kdy nám Zubří odskočilo. Nám tam trošku přestala fungovat obrana a soupeř toho dokázal využít. Začátek utkání byl dobrý, škoda pasáže na konci prvního poločasu, kdy jsme přišli o vybudované vedení.“

Andrej Titkov, trenér HC ROBE Zubří: „Pro diváka to dnes nebylo až tak atraktivní utkání, byl to spíš boj o každý míč. Úvod nám nevyšel, nechytli jsme se na spojkách, ale druhou půli jsme byli lepším týmem a v závěru se dostali i do tempa.“