Extraliga házené 2019/2020

Dukla Praha si v posledním utkání pátého kola veze dva body z Frýdku-Místku

02.10.2016, Redakce ČSH

Páté kolo Extraligy uzavřeli čtyřbrankovou výhrou na palubovce Frýdku-Místku házenkáři Dukly Praha. Výrazným střeleckým výkonem se blýskli kanonýři Kývala se Svitákem, na druhé straně Vojtěch Petrovský - shodně autoři devíti gólů v zápase.

Extraliga - 5. kolo

Pepino SKP Frýdek-Místek - HC Dukla Praha 30:34 (10:17)

Začátek utkání byl od počátku v režii pražské Dukly, dobrá obrana, rychlé útoky, postupný útok. Dohromady tyto aspekty hostujícímu týmu vynesly luxusní náskok 2:11. Frýdek kupil chybu za chybou a hostující tdružstvo bylo lepší ve všech směrech. Do stavu 4:13 nebylo z hlediska domácích prakticky na co koukat. Domácí orli výsledek dokázali nakonec zabrzdit až v druhé polovině prvního poločasu, kdy snížili stav na 10:17. Tento stav také vydržel do doby hvizdu rozhodčího. Frýdek proto šel do šaten za nelibého stavu. Kroutící hlavy diváků, naštvané tváře domácích hráčů, takto by se dala popsat atmosféra ve Frýdku-Místku. Druhý poločas začal pro domácí lépe, stáhli skóre na čtyř brankový rozdíl a pro domácí diváky najednou začal mít zápas jiný půvab. Nicméně po chvíli se obraz hry opět vrátil do stereotypu prvního poločasu a do poslední desetiminutovky drželi hosté brankový rozdíl stavu na 20:29. Hráči Dukly byli rychlejší, dravější a bylo jasné, že poprvé na domácím hřišti Frýdek ztratí první body. Celý zápas si hosté drželi veliký náskok a stav se domácím podařil nakonec zredukovat na přijatelných 30:34.

Nejvíce branek:  Petrovský 9, Dyba 5/4, Gřešek 4/2 - Kývala 9, Sviták 9, Kotrč 3, Syřínek 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 10/7 – 5/3. Vyloučení: 4:6. Diváci: 486.

Aleš Chrastina, trenér SKP Pepino Frýdek-Místek: "Asi i s ohledem na poslední dva zápasy v Litovli a v poháru s Velkou Bystřicí byl náš vstup do utkání hodně ustrašený. I v obraně jsme byli nepohybliví, nedůrazní, takže Dukla si poměrně rychle vytvořila náskok, který pak udržela až do poločasu. Navíc jsme k tomu přidali mnoho chyb, kdy nám několikrát vypadl míč, neproměnili jsme sedmičky. Proto byl v poločase sedmigólový rozdíl. Ve druhém poločase už jsme předváděli hru, kterou bychom chtěli hrát. I když i v této části zápasu jsme se nevyvarovali několika chyb. Mohli jsme tak náskok soupeře ještě více snížit. Pokud jde o tempo, v něm bych problém neviděl. To jsme se soupeřem dokázali držet celou dobu. Sedmigólový náskok z prvního poločasu byl hrozivým mankem, navíc jsme ještě udělali nějaké chyby, neproměnili několik šancí. Výsledek je nakonec čtyřgólový. S čím můžu být spokojený, to je předvedená hra ve druhém poločase, na ní rozhodně můžeme stavět. Nyní máme hrozně těžký los. Zubří, Plzeň, Hranice."

Jan Josef, trenér Dukly Praha: "Náskok jsme si udělali v prvním poločase. Ve druhé půli už nám nepracovala tak dobře obrana a měli jsme spoustu vyloučených, navíc jsme se dopustili mnoha technických chyb, což nás stálo lepší výsledek. Nicméně jsem ohromně rád za dva body, které jsou pro nás hrozně důležité, protože nás čeká těžké dvoutýdenní období. Na palubovce byla znát síla soupeře v jeho vysokých spojkách a silných pivotech. Když má soupeř založenou hru na pivoty, tak v některých momentech to úplně nezvládáme, na to se budeme muset ještě zaměřit. Frýdek jsme předčili tím, že jsme až do konce dokázali držet vysoké tempo, byť jsme chvílemi hrávali i ve čtyřech. Někdy se nám to sice vymstí, ale nechceme z něj ustupovat, protože je náročné pro soupeře. V prvním poločase to bylo také výbornou obranou. Navíc na začátku a ke konci fantasticky zachytali oba naši gólmani."