Zubří přestřílelo Frýdek-Místek, Nové Veselí sahalo v souboji s Brnem po bodu

08.10.2016, Redakce ČSH

Pod vedením nového trenéra nastupovali do utkání šestého kola Extraligy házenkáři Tatranu Litovel, ani nový lodivod je však v utkání proti karviné k bodům nedovedl. Rozdílem jediného gólu podlehl nováček z Nového Veselí soupeři z Brna, domácí výhru naopak uhájili přesvědčivě hrázenkáři Zubří.

Extraliga - 6. kolo

Tatran Litovel - HCB Karviná 30:35 (12:19)

Po nezdarech v předchozích utkáních chtěly oba týmy vstoupit do utkání aktivně, což se dařilo lépe celku Karviné, který se ujal od začátku zápasu vedení, které postupně navyšoval až na osmi branek. Během dalších minut se sice domácím podařilo šňůrou čtyř branek postupně stáhnout vedení Karviné, ale po množství technických chyb Karviná náskok opět navýšila na poločasových sedm gólů. Ve druhém poločase začali domácí aktivněji v útoku, nicméně obraz hry kopíroval první poločas. Opět se podařilo stáhnout zápas až na rozdíl čtyř branek. Následovala však opět řada technických chyb domácích a Karviná zápas definitivně rozhodla, když postupně zvyšovala svůj náskok až na dvanáct tref 22:34 ve 53. minutě. Pak už se utkání jen dohrávalo, když si trenér hostů mohl dovolit nasadit mladší hráče z lavičky a dovolil domácím výsledek upravit na konečných 30:35.

Nejlepší střelci: Zbránek 8/4, Šmíd 7, Bechný 5  –  Monczka 10/2, Frančík 9, Užek Jan 4. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 44/ - 2/2. Vyloučení: 4:7. Diváci: 239.

Michal Hradil, trenér Tatranu Litovel: "Gratuluji Karviné k vítězství. Když jsem v tomto týdnu přišel k tomuto týmu, našel jsem tady výbornou partu, která na sobě chce pracovat. My jsme se v tom krátkém čase víceméně věnovali obranné činnosti, po dnešním zápase však vidím, že nás tlačí i druhá bota a tou je útok. Tam jsme byli příliš pasivní, bez pohybu, hráči se těžko nacházeli. Z technických chyb jsme pak dostávali góly z protiútoků. V obraně to chlapci oddřeli, udělal jsem nějaké změny, které zafungovaly, ale v útoku jsme lehko ztratili míč a dovolili jsme soupeři navyšovat skóre. Vždy, když jsme se dokázali dotáhnout na 4 góly, udělali jsme sérii chyb. Na tomto a na herní disciplíně musíme hodně zapracovat. Věřím, že s touto partou čím víc budeme trénovat, tím víc se posuneme dál."

Radek Bartošic, trenér HCB Karviná: "Po neúspěchu v minulém utkání doma s Kopřivnicí jsme museli dát do zápasu 100 % a plnit všecny taktické pokyny z přípravy. Chci chlapcům poděkovat za bojovný výkon jak v obraně, tak v útoku, z toho se zrodil takový výsledek. V posledních minutách jsme dali prostor mladým. Teď se musíme hlavně rychle zrehabilitovat, protože již ve středu hrajeme doma s Duklou, to je těžký soupeř, ale zkusíme si zpět přilákat domácí diváky na naši stranu."

TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno 20:21 (10:13)

Novoveselská ZDT Aréna viděla vyrovnaný první poločas, který rozhodly tři neproměněné sedmimetrové hody domácího týmu. Ve druhé půli se strhl boj o každý metr palubovky. Brno si jednu chvíli vytvořilo pětigólový náskok, který však domácí i díky podpoře publika snížili na rozdíl jediného gólu. V dramatickém závěru mělo Nové Veselí na dosah remízu, Brňané si však těsnou výhru uhlídali.

Nejlepší střelci: Najman 5, Melichar 5, Dolejší 4 - Hubáček 4, Hastík 4, Dostalík 3. Rozhodčí: Přemysl Fukala, Tomáš Mohyla. Sedmimetrové hody: 6/3 - 5/4. Vyloučení: 6:7 Diváci: 450

Pavel Hladík, trenér Nového Veselí: "Utkání se těžko hodnotí, prohráli jsme o jeden gól. Budou nás mrzet všechny neproměněné sedmičky a nevyužitá přesilovka v závěru utkání. Dobře jsme bránili a podrželi nás oba gólmani, odehráli jsme velmi dobré utkání. Lepšíme se každým zápasem, bohužel ani dnes to nevyšlo. Mrzí nás to dvojnásob už kvůli skvělým fanouškům, kteří nás opět celý zápas drželi. "

Zdeněk Missbach, trenér Handball Brno: "Čekali jsme, že soupeř bude kvalitní. Narazili jsme na houževnatého protivníka, který bojoval do poslední minuty. V části, kdy jsme vedli o pět branek, jsme uspěchali rozehrávku a vlastními chybami jsme umožnili Veselí zdramatizovat utkání. Jsme rádi za dva body."

HC ROBE Zubří - SKP Pepino Frýdek-Místek 31:24 (18:13)

Přesvědčivou výhru vybojovali v sobotu večer v utkání šestého kola Extraligy házenkáři Zubří. Hned v první desetiminutovce si Valaši vypracovali náskok 7:2, o dalších deset minut později drželi dokonce osmibrankové vedení 14:6. Na začátku druhého poločasu Frýdek-Místek manko mírně zkorigoval, úsek hry mezi 43. a 52. minutou však pak opět domácí vyhráli poměrem 7:1, čímž znovu navýšili své vedení na deset branek a závěr utkání už si v pohodě pohlídali.

Nejvíce branek: Hrstka 8/6, Douda 4, Šustáček 4 - Gřešek 5/1, Petrovský 5, Rajnoha L. 3, Pomichálek 3, Rajnoha J. 3. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 6/6 - 2/2. Vyloučení: 5:5.

Andrej Titkov, trenér HC ROBE Zubří: "Jsem spokojený s výkonem družstva, zejména pak s přechodem do rychlého útoku. Opět jsme se však nevyvarovali hluchého místa, a to v začátku druhého poločasu. Družstvo se skonsolidovalo a všichni hráči, včetně těch střídajících, podali slušný výkon."

Aleš Chrastina, trenér SKP Pepino Frýdek-Místek: "Během prvního poločasu nás soupeř přehrával a nám se podařilo korigovat až v jeho závěru. Vstup do druhé půle jsme měli dobrý a dokázali jsme se dotáhnout. Bohužel, když se zápas lámal, neproměnili jsme pár šancí, a toho domácí využili. Někteří zkušení hráči, kteří by měli být tahouny družstva, nejsou schopni své role dostát. Gratuluji domácím k zisku dvou bodů."

KH Kopřivnice - HBC Ronal Jičín 19:23 (11:11)

Dnešní zápas byl trošku sázkou do loterie pro domácí tým - byl kvůli zranění oslaben o tři důležité hráče, kteří museli být nahrazeni mladými juniory. I přesto však kopřivničtí borci najeli do zápasu dobře, ujali se vedení o pět branek a to pak drželi až do 11. minuty. Poté se však do hry zapojili i hráči Jičína, kteří v průběhu prvního poločasu dokázali brankové manko dotáhnout. Nakonec první poločas skončil nerozhodně 11:11. Vstup do druhé půle se vůbec Kopřivnickým nevydařil, technické chyby a neproměněné vyložené šance dostaly jičínský celek do vedení a tento náskok si hostující udržovali až do konce zápasu. I když bylo mnoho příležitostí utkání zvrátit, nenašel se nikdo, kdo by zvedl kopřivnický prapor a dokázal dotáhnout domácí celek k vítězství. I přes vynikající výkon gólmana Žingora se dnes nepodařilo domácím získat dva body.

Nejvíce branek: Gřes Jan 4, Gřes Jiří 3/1, Hanus Jan 3, Mynář Dalibor 3 - Šafář Ivo 6, Loskot Martin 4, Šulc Ondřej 4/2, Kubík Zdeněk 4 . Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 4/1 – 2/2. Vyloučení: 7:8. Diváci: 320.

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice: „Bohužel se potvrdilo, že zranění třech klíčových hráčů nejsme schopni ustát, a to bylo myslím dnes rozhodující. Obrovská škoda, že jsme nepotvrdili důležité body z Karviné a zbytečně jsme doma ztratili. Neproměnit patnáct tutovek je příliš velký luxus, takto se vyhrát nedá.“

Jan Gřes, hráč KH Kopřivnice: „Nevím, co k tomu dodat, strašně mě to mrzí, protože jsme se na ně připravovali, věřili jsme si na ně, ale zranění nám nedovolila nastoupit v plné síle. V zápase se ukázalo, že nemáme žádné alternativy, nemohli jsme to extrémně točit. Chyběli nám Mira Rachač. Marek Bukovský, Patrik Fulnek ještě není stoprocentní, druhý gólman se nám zranil a tak to dopadlo. Ale snažili jsme se hrát co nejlépe, je jasné, že kdo nebojuje, nemůže zvítězit. Naše prohra mě mrzí i kvůli fanouškům, neboť přišla plná hala, což bylo super, hnali nás dopředu, už kvůli nim jsme chtěli získat ty dva body. Bohužel však šťastnější m byl dneska jičínský celek.“

Aleš Babák, trenér HBC Jičín: „Nám hrubě nevyšel začátek utkání, kdy jsme v desáté minutě prohrávali 5:0. Vůbec to s námi nevypadalo dobře. Domácí přes absenci některých zraněných hráčů hráli s nadšením a přehrávali nás svou bojovností. Naštěstí jsme dokázali tu druhou desetiminutovku se vrátit do hry, vyrovnali jsme na 5:5 a od té doby, si myslím, že jsme pomalinku získávali převahu a nakonec poločas skončil nerozhodně. Tak, jak nám nevyšel první poločas, jsme do druhého poločasu nastoupili dobře, dostali jsme se do vedení, které jsme prakticky udržovali do konce utkání. Spokojenost tedy je, prohráli jsme doma, potřebovali jsme body z venku. V Kopřivnici ztratili body Lovosice jeden, Hranice prohrály, i přesto, že vnímáme ty absence kopřivnických klíčových hráčů, ale my máme taky některé hráče zraněné, takže si nesmírně vážíme tohoto vítězství.“

Ondřej Šulc, hráč HBC Jičín: „Přes hodně rozpačitý začátek, kdy jsme prakticky dvanáct minut nedali gól, jsme se dokázali zvednout a hlavně jsme to už udrželi. Minulá utkání jsme měli hrozné problémy a výkyvy, kdy jsme naopak vedli o pět gólů a soupeře jsme pak nechali dotáhnout, už jsme prostě neměli síly, spíše psychické, což dneska se vůbec nedělo. Dneska jsme my ti lepší. Určitě jsme chtěli víc vyhrát než domácí. „