Plzeň v pohárovém zápase s Koldingem prohrála o patnáct branek, Dukla porazila Nexe o gól

09.10.2016, Redakce ČSH

Po úvodním utkání 2. předkola Poháru EHF, které plzeňští házenkáři v dánském Koldingu prohráli 23:38, je o postupujícím do dalších bojů prakticky jasno. "Kolding náskok 15 gólů těžko ztratí," připustil i Martin Šetlík, trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň. Ve večerním duelu s RK Nexe zvítězili házenkáři Dukly Praha o jednu branku 30:29.

Pohár EHF  2. kolo

KIF Kolding Kobenhaven - Talent ROBSTAV M.A.T. Plzeň 38:23 (22:13)

Plzeň v Dánsku prohrála vysoko, přesto už krátce po zápase našel trenér Šetlík motivaci pro domácí odvetu, která se hraje v neděli 16. října od 18 hodin v městské hale na Slovanech: „Musíme dnešek hodit za hlavu, chceme se předvést našim divákům.“

Úvodní utkání bylo prakticky záhy rozhodnuté, dánský celek od začátku potvrzoval roli favorita. Po sedmi minutách vedl 8:1. „Stalo se přesně to, co jsme nechtěli. Upozorňoval jsem kluky, že musí zachytit začátek zápasu. Ale stejně jsme podlehli atmosféře, soupeři jsme to sami naházeli do rukou. Pak už se s tak kvalitním týmem těžko hraje,“ litoval trenér Šetlík. Už v prvním poločase protočil všechny brankáře, nápor Koldingu se ale podařit nezastavilo. Za čtvrt hodiny to bylo 13:3, v poločase pak 22:13. Plzeňský Talent střelecky drželi prakticky jen M. Tonar a Poloz. „Ten rozdíl byl obrovský,“ říkal 19letý brankář Filip Herajt, jenž nakonec odchytal největší část utkání.

Ve druhém poločase Talent snížil až na 30:22 ve 46. minutě. Jenže pak přišla pasáž osmi minut bez vstřelené branky a bylo z toho až děsivé konečné skóre 38:23. „Ten úvod druhé půle mě mrzí možná ještě víc, začali jsme dobře. Byla šance to stáhnout na pět šest branek, pak zase ale přišel útlum. Měli jsme tam i trochu smůlu,“ pokračoval Šetlík. Litoval, že jeho svěřencům chybí víc takových zápasů, v extralize na tak kvalitní tým nenarazí a pak si jen těžko zvykají na podstatně vyšší tempo pohárového zápasu. „Taková konfrontace nám chybí, ten skok je obrovský. Nemají šanci si to jindy zkusit. My jsme rádi, že takové zápasy hrajeme. Uvidíme, jestli nás to někam posune.“

A našel ještě jeden velký rozdíl, v týmu soupeře byli podstatně lépe fyzicky disponovaní hráči. „Ale to je problém celé české házené. U nás takové váhy a výšky nemáme. A když ano, tak rychle utečou do zahraničí,“ doplnil Martin Šetlík.

Jeho tým ale musí dát rychle hlavy vzhůru, už ve středu předehrává extraligový zápas ve Frýdku-Místku a v neděli je čeká odveta s Koldingem.

Statistiky utkání najdete zde.

Dukla Praha - RK Nexe 30:29 (16:17)

O poznání nadějnější výsledek si do odvety nesou házenkáři Dukly Praha. Ti porazili Chorvatského vicemistra před svým publikem o jednu branku. Utkání bylo po celých šedesát minut maximálně vyrovnané. Týmy se přetahovaly o maximálně dvoubrankové vedení, častěji se však o krok před soupeřem drželi domácí Pražané. Závěrečné minuty přinesly drama, důležitým zákrokem ale svůj tým podržel domácí gólman Rangl, když zakročil proti chorvatskému kanonýrovi Zrničovi a minutu před koncem tak svému týmu držel dvoubrankové vedení. Zrnič se sice ještě do konce zápasu zvládl prosadit, zajistil tak Chorvatům ale jen korekci. Těsnou výhru slavila Dukla.