top logo

Extraliga házené 2019/2020

top logo

Pozvánka na 10. extraligové kolo, kterému vévodí šlágr v Zubří

10.11.2016, Jan Vtípil

Atraktivní start má po reprezentační pauze nejvyšší tuzemská soutěž házenkářů, když se na půdě druhého Zubří představí třetí Brno. Vítěz zápasu může teoreticky poprvé v sezóně sesadit z první příčky Lovosice, které v neděli čeká televizní duel ve Frýdku-Místku.


Víkendový program 10. kolo Extraligy házené odstartují dva sobotní zápasy. Nejprve Dukla Praha hostí Kopřivnici, která v letošní sezóně trápí favority, drží se na solidní osmé příčce a povzbuzena bude jistě průběhem loňského vzájemného zápasu na Ruzyni, v němž favorizovaní Pražané zvítězili rozdílem pouhé jedné branky. Větší pozornost ale přeci jen bude poutat druhý sobotní duel, který lze bez nadsázky označit za šlágr kola. Druhé Zubří hostí třetí Brno a atraktivitu duelu zvyšuje i fakt, že Jihomoravany před dvěma lety k extraligovému bronzu dovedl současný zuberský kouč Andrej Titkov (brněnské kořeny má ale třeba zuberský Douda, pro změnu Viktor Hastík, lídr Brňanů, strávil část svého mládežnického vývoje v Zubří). Vítěz zápasu může v tabulce teoreticky předskočit Lovosice, které před televizními kamerami nečeká jednoduchý zápas ve Frýdku-Místku. Frýdek v loňské sezóně, avšak za zcela jiné konstelace sil, dokázal Lovce zdolat, naposledy si doma vyšlápl i na Plzeň, přesto budou Severočeši díky letošním výkonům mírnými favority nedělního dopoledního střetnutí. Tabulku vedu od 1. kola, v aktuálním ročníku sice remizovali v Kopřivnici a prohráli v Plzni, ale body přivezli z Jičína i z palubovky Dukly a i v těchto zápasech byl nepřehlédnutelný aktuálně nejlepší střelec soutěže Jiří Motl. Ten v hostujícím prostředí vsítil 32 branek v čtyřech utkáních, celkově je s průměrem 9 gólů na utkání v čele statistik o plných 23 branek před dvojicí Čadra (Hranice) a Klimt (Lovosice). Zdeněk Čadra bude se svým Cementem ve stejný čas bojovat proti Karviné o posun svého týmu tabulkou vzhůru a těžit by mohl z obnovené spolupráce s Martinem Stržínkem, jehož návrat na palubovky má na hru držitelů bronzu z minulé sezóny evidentně pozitivní vliv. V boji o bronz přetlačil Cement navíc právě Karvinou, což jen zvyšuje emoce kolem tohoto duelu. Poslední z trojice nedělních dopoledních duelů bude k vidění v Plzni, kde před týdnem česká reprezentace slavila výhru Makedonci. Teď se v hale Na Slovanech představí Jičín a bude to souboj týmů, které se v posledních čtyřech letech mohly radovat ze zisku titulu. Aktuální rozpoložení sil ale dělá výrazné favority z domácích házenkářů. Kolo uzavře nesmírně důležitý zápas v Novém Veselí, kde bude o teprve druhý letošní bodový zisk usilovat Tatran Litovel. Výhra by hosty posunula ze dna tabulky, naopak domácí pomýšlí na stažení manka na střed tabulky a i díky psychické vzpruze z posledních kol před pauzou nebo podpoře diváků nastoupí v nové extraligové roli - favoritů.

 

HC Dukla Praha (5. místo, 12 b) – KH Kopřivnice (8. místo, 7 b), sobota12. listopadu 16.30 hod.
Bilance Extraliga 2015/16: 2 – 0 – 0, 62:53

Jan Josef, HC Dukla Praha: „Kopřivnice je v dobrém slova smyslu slova velmi nepříjemný soupeř. Mají řadu dobrých hráčů a letos už potrápili dost silných soupeřů, včetně našeho posledního pokořitele, Brna. Lovosice, které vedou tabulku dokonce připravil o bod, tedy pro nás soupeř, na kterého se musíme velmi dobře připravit, aby oba body zůstaly u nás. Přesto je výhra přímo povinností.“

Filip Březina, spojka HC Dukla Praha: „Zápas proti Kopřivnici pro nás bude velice důležitý. Kopřivnice umí odehrát velmi kvalitní zápasy, vždyť v Brně prohrála pouze o gól, kdežto my tam podlehli o šest branek. Teď už ale na Brno nemyslíme, musíme se soustředit na další zápas a Kopřivnici doma porazit. Největší hrozbou soupeře jsou spojky, které zvládají dobře hru jeden na jednoho a ve správnou chvíli umí odehrát míč do lepší střelecké pozice.“

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice: „Čeká nás utkání proti mladému ambicióznímu týmu, který vždy pomýšlí na ty nejvyšší patra tabulky. Má ve svém středu několik velice kvalitních a talentovaných hráčů, kteří letos odehráli i utkání evropských pohárů. Musíme eliminovat šikovná křídla a jejich rychlý přechod do útoku. Hlavně Milan Kotrč s Kubou Kastnerem toho hojně využívají. Ale nebezpeční jsou vlastně ze všech postů, prezentují se rychlou, dynamickou házenou. My doléčili o přestávce některá zranění, ale stále bohužel nebudeme kompletní. Dukla je u nás pojem, zápasy proti ní byly vždy svátkem, a jistě je i v tomto utkání favoritem. Uděláme ale vše, abychom domácím cestu za body překazili.“

Patrik Fulnek, spojka KH Kopřivnice: „Dukla je jednoznačně favoritem utkání. Má kvalitní tým, který v posledních letech sbírá zkušenosti s mezinárodní házenou, někteří hráči i s reprezentací. To ale neznamená, že jedeme jen na výlet do Prahy. Minulý rok jsme na Dukle dokázali sehrát vyrovnané utkání a pokusíme se o to znova. Navíc teď Duklu trápí zranění, které se projevilo v zápase s Brnem. My jsme po minulé sezóně posílili a zlepšili kvalitu hry. Já osobně se na utkání velice těším.“


HC ROBE Zubří (2. místo, 14 b) - SKKP Handball Brno (3. místo, 14 b), sobota 12. listopadu, 18.00 hod.
Bilance Extraliga 2015/16: 2 – 0 – 0, 65:54

Andrej Titkov, trenér HC ROBE Zubří: „Čeká nás jedno z nejdůležitějších utkání v rámci podzimu. Brno k nám přijede v pozici třetího družstva soutěže, což vypovídá o formě a rozpoložení družstva. Soupeř před sezónou konsolidoval družstvo, přišel zkušený trenér Missbach a kanonýr Hastík. Myslím, že diváci mohou očekávat velmi atraktivní utkání a tímto bych je všechny rád pozval k návštěvě tohoto utkání.“

Jakub Douda, spojka HC ROBE Zubří: „Brno v letošní sezóně předvádí vyrovnané výsledky a drží se na špici tabulky. Hra soupeře je založená na kvalitní práci v obraně, útočnou fázi spolehlivě řídí Viktor Hastík. Velkou devízou Brna je také spolehlivý Bavlnka v bráně. Já mám jako brněnský rodák o motivaci postaráno.“

Michal Dostalík, pivot SKKP Brno: „Zubří má kvalitní tým s jedním ze dvou nejlepších trenérů v lize, takže se na ně musíme velmi dobře připravit, především na jejich rychlé protiútoky a typickou zuberskou atmosféru, která dokáže vyhecovat jejich svěřence k maximálnímu výkonu. My ovšem máme také jednoho ze dvou nejlepších trenérů v lize, a ten jistě vymyslí úspěšnou taktiku proti zuberskému týmu, kterou náš tým jako vždy do puntíku dodrží, a proto zvítězíme.

Zdeněk Missbach, trenér Handball Brno: "Čeká nás velmi těžký soupeř, který v domácím prostředí zatím neprohrál. Na utkání se dobře připravíme a doufám, že budeme pro Zubří vyrovnaným soupeřem."


Pepino SKP Frýdek-Místek (6. místo, 8 b) - HK FCC Město Lovosice (1. místo, 15 b), neděle 13. listopadu, 10.30 hod.
Bilance Extraliga 2015/16: 1 – 0 – 1, 49:49
Přímý přenos: ČT Sport

Aleš Chrastina, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „V neděli nás čeká nejtěžší utkání v této sezóně, což naznačuje i tabulka. Lovosice jsou ve velké pohodě a formě, ztratili body pouze s Plzní a Kopřivnicí. Čeká nás vyrovnaný tým, který disponuje výbornými křídly, spolupráci s pivotem a rychlým přechodem do útoku. V tomto utkání nám bude scházet Petr Štolcar, který je momentálně pracovně v zahraničí.“

Miloslav Krahulík, spojka Pepino SKP Frýdek-Místek: „S Lovosicemi jsme sice poslední dva zápasy vyhráli, nicméně ve formě, kterou momentálně tento tým má, to bude opravdu těžké zopakovat. Protože jsem na severu Čech nějaký čas působil, jsou pro mne vzájemné duely prestižní, a i když do utkání zřejmě nezasáhnu, pokusím se týmu přispět aspoň radami z lavičky. Určitě se o body porveme, ale jak jsem už řekl, bude to velmi těžký zápas." 

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „Po reprezentační pauze nás čeká soupeř s kvalitně obsazeným kádrem na pozici spojek, kde hrají Petrovský, Dyba nebo Kichner, a s velmi dobře hrajícím Gřeškem na pivotu. Frýdek-Místek spoléhá na kvalitní tvrdou obranu se slušnou spoluprací defenzivy a zkušených brankářů. My se budeme snažit i nadále prezentovat dosavadní hrou, ale budeme muset eliminovat technické chyby, které nás v minulých zápasech stály lepší výsledek."

Dominik Miko, spojka HK FCC Město Lovosice: „Do Frýdku-Místku pojedeme s cílem potvrdit dosavadní velmi dobré výkony a udržet si pozici v čele tabulky. Frýdek-Místek nepatří mezi naše nejoblíbenější soupeře a víme, že především na domácí palubovce je velmi silný, což ostatně dokázal potvrdit v minulých kolech. Přes reprezentační pauzu jsme nabrali nové síly a věřím, že si z víkendového zájezdu přivezeme dva body."


TJ Cement Hranice (10. místo, 6 b) - HCB Karviná (7. místo, 8 b), neděle 13. listopadu, 10.30 hod.
Bilance Extraliga 2015/16: 5 – 0 – 1, 172:157

Libor Hrabal, trenér TJ Cement Hranice: „Budeme chtít proti Karviné navázat na naši pozitivní vzájemnou bilanci z minulé sezóny, ale bude to těžké, protože Karviná se zlepšila a příchodem Saši Radčenka výrazně posílila. Je pozitivní, že jsme zase v lepším zdraovtní stavu, byť to ještě není ideální.“

Martin Stržínek, spojka TJ Cement Hranice: „Karviná je tradiční soupeř a věřím, že proti němu na domácím hřišti máme šanci bodovat. Cesta za vítězstvím povede jedině přes bojovnost, tu musíme předvést. Bojovnost bude tenhle zápas rozhodovat.“

Alexandr Radčenko, trenér HCB: „Hranice jsou doma velmi silné a nic na tom nemění ani fakt, že před sezónou jejich řady opustili někteří hráči. Do hry se po zranění vrátil kanonýr Stržínek a na hře Hranic je to hned znát. A u Pepy Kučerky nikdy nevíte, kdy to zavře. V neděli se jdeme porvat o body, bude to souboj našeho mládí proti zkušenosti.“

Libor Hanisch, pivot HCB: „Čeká nás kvalitní a zkušený soupeř, kterému máme z minulé sezóny co vracet. Hranice disponují dobrou obranou, za kterou velmi spolehlivě chytají jejich brankáři. Tento zápas bude okořeněn i tím že v Hranicích hostují bývalí naši bývalí spoluhráči Pomahač s Divišem, kteří momentálně působí také v druholigovém MHK Karviná.“


Talent Robstav M.A.T. Plzeň (4. místo, 12 b) - HBC Ronal Jičín (9. místo, 6 b), neděle 13. listopadu, 10.30 hod.
Bilance Extraliga 2015/16: 1 – 0 – 1, 52:43

Martin Šetlík, trenér Talentu Robstav M.A.T. Plzeň: „Jsem rád, že se někteří kluci dali zdravotně do pořádku. V pauze jsme se snažili hlavně dobít baterky, ten úvod sezony byl hodně náročný. Teď už směřujeme všechno k Jičínu. I když je soupeř až ve druhé polovině tabulky, vůbec nepředvádí špatnou házenou. Na střední spojce je tam Martin Loskot, který byl tři roky u nás. Jičín také doplnil kádr o kvalitní spojky, leváci Šulc i Vítek mají zkušenosti ze zahraničí. Kvalita tam je, ale doma se nám na ně daří. Byl bych nerad, kdyby se teď chytili.“

Filip Herajt, brankář Talentu Robstav M.A.T. Plzeň: „Jičín mi přijde, že je silnější doma, ale to my taky. Doufám, že je před našimi skvělými fanoušky porazíme. Ale nechci nic předbíhat, uvidíme, jak se nám bude dařit. Nesmíme nic podcenit. Před sezonou došlo v jejich kádru k řadě změn, zatím se asi spíš sehrávali.“

Petr Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „Plzeň hraje kvalitní kombinační hru s velkým tlakem v prostoru spojek s využitím dohrávky do prostoru křídel. Nebezpečná je i z prostoru pivota, kde disponuje vyrovnanou dvojicí. Musíme vyjít ze zabezpečené obrany a hlavně začít proměňovat vyložené brankové příležitosti, protože to je naše současná bolest. Kromě dlouhodobých marodů Čurdy a Groha nám bude chybět i brankář Machalický.“

Matyáš Burda, spojka HBC Ronal Jičín: „Z posledního zápasu se Zubřím víme, že můžeme hrát vyrovnaně s každým soupeřem. Do zápasu půjdeme s tím, že nemáme co ztratit a soupeři nesmíme dovolit trhák, který by se jen špatně mazal. Abychom uspěli, musíme zlepšit střelbu, která nás v posledním zápase stála body a nenechat rozchytat výborné plzeňské gólmany.


TJ Sokol Nové Veselí (11. místo, 4 b) – TJ Tatran Litovel (12. místo, 2 b), neděle 13. listopadu, 17.00 hod.
Bilance Extraliga 2015/16: X

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Čeká nás velmi těžký zápas. Poprvé jsme v pozici favorita a musíme tuto pozici zvládnout. Chceme potvrdit stoupající formu a připsat si další body. Ty nás přiblíží k týmům nad námi a my se vrátíme do boje o vyšší příčky. Velkou motivací je pro nás i výborná atmosféra, která byla na posledním zápase. Chceme diváky opět bavit našim nasazením a společně oslavit další extraligovou výhru."

Anur Burnazovič, spojka TJ Sokol Nové Veselí: „Přestávku jsme využili k tomu, abychom se dobře připravili na Litovel. Jsme vysoce motivovaní a věříme, že vyhraje. Každý zápas jsme lepší a lepší, takže si myslím, že je čas vzít to, co potřebujeme, tedy, že body zůstanou ve Veselí. Doufám, že budeme mít podporu od našich fanoušků jako v každém zápase. A my jim dáme vítězství!"

Michal Hradil, trenér Tatranu Litovel: „V prvním volném týdnu před utkáním jsme bohužel měli větší marodku a také další hráči měli pracovní povinnosti. Takže jsme se věnovali spíše zlepšování individuálních dovedností. Kromě toho jsme se byli také odreagovat na paintballu. Až v tomto týdnu trénujeme ve větším počtu a důsledně se věnujeme přípravě na utkání v Novém Veselí. Jak jsem uvedl již dříve, náš tým doznal před sezónou hodně změn a v podstatě se buduje znovu. Na ostatní týmy ztrácíme až měsíce přípravy. To se pak projevuje na chybách v našich utkáních. Ale věřím, že se nám na Nové Veselí podaří dostatečně připravit abychom byli vyrovnaným soupeřem."

David Barabáš, křídlo Tatranu Litovel: „Do Nového Veselí se jedeme rozhodně poprat o vítězství. Chceme přerušit naši špatnou sérii a odlepit se ode dna tabulky. V týmu je dobrá bojová nálada a uděláme vše, abychom si z Veselí odvezli dva body."

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 22. kolo
HC Dukla Praha : SHC Maloměřice Brno
14.3. 18:00
TJ Cement Hranice : HC ROBE Zubří
14.3. 18:00
HK FCC Město Lovosice : HCB Karviná
14.3. 18:00
HBC Ronal Jičín : Pepino SKP Frýdek-Místek
14.3. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : KH ISMM Kopřivnice
14.3. 18:00
TJ Sokol Nové Veselí : SKKP Handball Brno
14.3. 18:00
Tabulka
Z V R P SKÓRE B
1 M.A.T. Plzeň 21 18 0 3 649:532 36
2 Dukla Praha 21 16 1 4 660:529 33
3 HC ROBE Zubří 21 14 2 5 574:502 30
4 HCB Karviná 21 13 2 6 555:497 28
5 KH ISMM Kopřivnice 21 13 1 7 645:605 27
6 Sokol Nové Veselí 21 10 2 9 549:532 22
7 HBC Ronal Jičín 21 8 2 11 520:560 18
8 TJ Cement Hranice 21 9 0 12 531:546 18
9 HK FCC Město Lovosice 21 8 1 12 577:553 17
10 SKKP Handball Brno 21 6 2 13 516:575 14
11 Pepino SKP Frýdek-Místek 21 3 0 18 483:610 6
12 SHC Maloměřice Brno 21 1 1 19 454:672 3
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 135
Miroslav Jurka HC ROBE Zubří 124
Vít Reichl HC Dukla Praha 114
Victor Andres Donoso Andalaft KH ISMM Kopřivnice 114
kompletní tabulka
Vít Kučera SKKP Handball Brno 40
David Krahulec HBC Ronal Jičín 40
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 36
Dmytro Turchenko TJ Sokol Nové Veselí 27
kompletní tabulka
Dominik Solák HCB Karviná 38
Erik Žvak Pepino SKP Frýdek-Místek 36
Ahed Berhouma SKKP Handball Brno 36
Kosta Petrovič SKKP Handball Brno 34
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email