top logo

Extraliga házené 2019/2020

top logo

Pozvánka na 11. extraligové kolo, v sobotu boj na dálku o první příčku, v neděli dva atraktivní duely

18.11.2016, Redakce ČSH

Dlouhodobá část spěje do své poloviny. „Úřední“ podzim zakončí víkendové zápasy, ve kterých půjde o důležité body. Nejvíce atraktivní podívanou skýtají nedělní zápasy, v nichž se střetnou Karviná s Frýdkem-Místkem a Plzeň s Brnem.

 

Kvartetem sobotních a dvojící nedělních zápasů pokračuje záhy po osmifinálových zápasech Českého poháru nejvyšší soutěž házenkářů. Vedoucí Lovosice zakončí první kolo bojů každého s každým domácím duelem proti Novému Veselí, které na sever Čech pojede opět s posíleným sebevědomím – vždyť výrazná pohárová výhra nad Jičínem jasně dokázala, že nováček se v nejvyšší soutěži už otrkal. Lovosičtí to ale ví, mluví o tom, že zápas nepodcení a „úřední“ podzim by měli s ohledem na své dosavadní postavení a předváděné výkony zakončit na první příčce. Přesto na zaváhání Lovců budou čekat Zubřané, kteří se představí v Kopřivnici. Robe včera těsně prošlo přes Velkou Bystřici do pohárového čtvrtfinále a i dosavadní domácí výsledky Kopřivnice je budou nutit k obezřetnosti. Zmíněný Jičín čeká rovněž v sobotu důležitý zápas proti Hranicím, kterému se budeme věnovat ve zvláštním příspěvku a litovelský Tatran se těší na duel s favorizovanou Duklou Praha, proti které nemá co ztratit. Pražané mají stále rozsáhlou marodku a moc dobře si pamatují, že výhry se v Litovli nerodí snadno. V neděli dojde na dvě utkání, které budou vyvrcholením 11. kola. Derby mezi Karvinou a Frýdkem-Místkem bude důležité pro boj o pozice ve středu tabulky, duel mezi Plzní a Brnem pak o udržení se ve vedoucí skupince týmů.

 

 

HK FCC Město Lovosice (1. místo, 17 b) - TJ Sokol Nové Veselí (11. místo, 6 b), sobota 19. listopadu 17.00 hod.
Bilance Extraliga 2015/16: X

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „Čeká nás nováček soutěže, který si stejně jako všichni v této roli prošel počátečním těžkým obdobím. V posledních zápasech se ale již otrkal a dokazuje, že do extraligy nepostoupil náhodou. Jeho hráči hrají s velkým nadšením, agresivně v útoku i v obraně a bude to další nepříjemný soupeř. Je ale jedno proti jakému soupeři hrajeme, chceme uhájit domácí neporazitelnost a získat další dva body, ať je naším protivníkem mistr nebo nováček.“

Václav Franc, spojka HK FCC Město Lovosice: „V sobotním utkání nás rozhodně nečeká, jak se říká procházka růžovým sadem. I přes to že Nové Veselí je velice mladý tým, kde většina hráčů není starší dvaceti let, tak už se jim podařilo získat šest bodů. Asi největší hrozbu představuje dvoumetrový David Melichar, který se nebojí vzít na sebe zodpovědnost a je právem nejlepším střelcem týmu. Soupeř se prezentuje velmi agresivní obranou a rychlou běhavou házenou. Věřím, že naši fanoušci opět dorazí v hojném počtu a vytvoří perfektní kulisu, ve které si udržíme domácí neporazitelnost a potvrdíme první příčku v tabulce.“

TJ Tatran Litovel (12. místo, 2 b) – HC Dukla Praha (4. místo, 14 b), sobota 19. listopadu 17.00 hod.
Bilance Extraliga 2015/16: 0 – 0 – 2, 46:59

Michal Hradil, trenér Tatranu Litovel: „Dukla je tým se zkušenostmi z evropských pohárů, ale v minulých letech ji Litovel dokázala doma vždy poctivě potrápit. To nám může určitě psychicky pomoct. My se nyní soustředíme hlavně na vylepšení svojí hry, hodili jsme utkání ve Veselí za hlavu, středečního pohárové utkání, kde jsme nebyli pod tlakem, jsme brali i jako přípravu na Duklu, která právě v Brně dokázala prohrát. Ačkoliv je Dukla favoritem, my chceme v každém utkání získávat body, protože ty zůstávají pro fázi play-out a jsou proto nadmíru důležité.“

Tomáš Pernička, hráč Tatranu Litovel: „Dukla určitě přijede jako jednoznačný favorit zápasu. Naše psychická pohoda po dlouhé sérii porážek určitě není nejlepší. Poslední zápasy z naší strany nebyly dobře zvládnuté, nicméně víme, že utkání proti Dukle jsou vždy zdravě vyhecované a může to pro nás být odrazový můstek do dalších bojů. Musíme ze sebe každý vydat maximum a pokud s Duklou vydržíme hrát vyrovnaný zápas, v závěru se může stát cokoliv. V takovém případě mohou body zůstat doma v Litovli.“

Jan Josef, trenér HC Dukla Praha: „Tatran zatím uzavírá tabulku, nicméně je v domácím prostředí dost silným celkem, který už potrápil dost favoritů. Nám to předvedl v loňské sezóně, kdy nám naše vítězství hodně zdramatizoval a vybojovat dva body nebylo vůbec jednoduché, navíc se nám tehdy zranili dva hráči. Tomu se doufám vyvarujeme, protože i nyní jedeme bez čtyř hráčů našeho kádru. Počítáme, že se domácí budou opírat o výkon svých zkušených hráčů a vzdorovitou obranu v zádech s dobrým golmanem.“

Vít Reichl, pivot HC Dukla Praha: „Do Litovle pojedeme určitě s cílem vyhrát. Důležité bude abychom do zápasu vstoupili koncentrovaně už od začátku, drželi se naší rychlé hry a vycházeli ze zabezpečené obrany, což se nám v posledních utkáních příliš nedaří a je potřeba to zlepšit!“

 

HBC Ronal Jičín (9. místo, 6 b) – TJ Cement Hranice (10. místo, 6 b), sobota 19. listopadu 18.00 hod.
Bilance Extraliga 2015/16: 1 – 0 – 1, 48:54

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „Utkání s Hranicemi vidím jako hodně důležité. Před zimní pauzou nás čeká pět zápasů, z toho čtyři hrajeme v domácím prostředí. Bereme to tak, že tato část sezóny je z našeho pohledu nejdůležitější, těch porážek již bylo hodně. Sérii těchto zápasů chceme zahájit vítězstvím právě proti Hranicím, kterým taky nevyšel úvod sezóny, jsou v podobném rozpoložení a nyní se zvedají. I proto očekávám nesmírně těžký a vyrovnaný zápas, který však chceme vyhrát."

Martin Bareš, kapitán a pivot HBC Ronal Jičín: „Zápas s Hranicemi je extrémně důležitý pro další vývoj základní části. Zatím se nám bohužel nedaří sbírat body v domácím prostředí, abychom to změnili, potřebujeme stoprocentní výkon od všech hráčů. To nás dovede k vítězství. Věřím, že případnou výhrou si alespoň trochu získáme zpět na svoji stranu jičínské hlediště."

KH Kopřivnice(8. místo, 7 b)  - HC ROBE Zubří (2. místo, 16 b), sobota 19. listopadu 18.00 hod.
Bilance Extraliga 2015/16: 0 – 1 – 1, 54:63

Andrej Titkov, trenér HC ROBE Zubří: "Čeká nás nesmírně těžké utkání. Všichni ještě máme v živé paměti loňský zápas, kdy jsme v posledních vteřinách zachraňovali alespoň bod. Před sezónou navíc sestavu Kopřivnice vyztužili Dalibor Mynář a hlavně Míra Rachač, jehož kvality všichni dobře známe. Pokud chceme uspět, musíme předvést optimální výkon jak v obraně, tak v útočné fázi."

Jakub Douda, spojka HC ROBE Zubří: "Kopřivnici dozrála kategorie hráčů kolem Honzy Hanuse, Partika Fulneka, Marka Bukovského a dalších. Hráči hrají dlouho pospolu a na jejich souhře je to znát. Tito hráči jsou vhodně doplněni staršími hráči. Myslím, že výsledky družstva jen potvrzují stoupající kvalitu tohoto týmu. Kopřivnice již dávno není "otloukánkem" extraligy a má potenciál bojovat o play-off."

HCB Karviná (6. místo, 10 b)  - Pepino SKP Frýdek-Místek (7. místo, 8 b), neděle 20. listopadu 10.30 hod.
Bilance Extraliga 2015/16: 0 – 0 – 2, 55:66

Alexandr Radčenko, trenér HCB Karviná: „Po dvou vítězstvích je v kabině hned lepší nálada a tu si nechceme nechat Frýdkem zkazit. Soupeři momentálně hraje v dobré formě na pivotu Gřešek, Petrovský je jedna z nejlepších spojek extraligy a Dyba s Kichnerem jsou velmi zkušení hráči. Když k tomu přidáme regionální náboj, nečeká nás nic lehkého".

Jiří Užek, spojka HCB Karviná:  „Frýdek má několik úderných spojek v čele s Vojtou Petrovským. Po minulém kole, které doma prohráli, budou chtít jistě bodovat. My se budeme opírat o kvalitní obranu a o přechod do rychlého útoku. Hrajeme slezské derby před domácím publikem a nic jiného než body nebereme."

Aleš Chrastina, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Na zápas s Karvinou se všichni těšíme, je to tradiční derby, kdy navíc hrajeme s přímým soupeřem v tabulce nad námi. Hrajeme o šesté místo a musíme do zápasu vnést bojovnost, která nám v minulé utkání chyběla. Doufám, že tento nepovedený výkon hodíme za hlavu a předvedeme se zase v lepším světle. Do branky se nám navíc vrátí Petr Štolcar, který byl služebně mimo a v minulém zápase byla jeho absence znát."

Martin Kochich, střední spojka Pepino SKP Frýdek-Místek: „Karviná je těžký soupeř, ale kdo dneska v soutěži není. Chceme proti ní odčinit zápas s Lovosicemi, kde jsme body z domácího prostředí darovali takřka zadarmo, střelba z nepřipravených pozic hnala Lovosice do rychlých útoků. Když se v těchto věcech zlepšíme, můžeme si odvést z Karviné dva body."

Talent Robstav M.A.T. Plzeň (3. místo, 14 b)  - SKKP Handball Brno (5. místo, 14 b), neděle 20. listopadu 10.30 hod.
Bilance Extraliga 2015/16: 2 – 0 – 0, 61:48

Martin Šetlík, trenér Talentu Robstav M.A.T. Plzeň: „Já hlavně věřím, že to z naší strany bude o hodně lepší než minule proti Jičínu. Brno bude kvalitnější soupeř, mají stabilizovaný kádr, který ještě před sezonou posílil o odchovance Hastíka. Vyřešili si interní potíže, které je provázely celou minulou sezonu, v klubu je pohoda i hráčská kvalita a to se hned projevilo i na výkonech. Letos začali velmi dobře. Ale my hrajeme doma, kde nesmíme ztrácet body."

Michal Tonar, spojka Talentu Robstav M.A.T. Plzeň: „Brnu se daří, v tabulce je nahoře, herně jsou jeho hráči v pohodě a určitě to k nám nepřijedou jen tak odehrát.  Taky budou chtít bodovat, vytáhnout se na mistra, ale náš plán je jasný – získat dva body.“

Zdeněk Missbach, trenér SKKP Brno: „Plzeň je v domácím prostředí velmi silným družstvem, navíc už za ni v posledním kole nastoupil uzdravený střelec Milan Škvařil. O to větší je úderná síla jejich týmu. My se pokusíme navázat na naše dobré výsledky z předchozích kol a odehrát v Plzni vyrovnaný zápas."

Viktor Hastík, spojka SKKP Brno: „Plzeň je jeden z vážných aspirantů na celkové prvenství v soutěži, k tomu se hraje na jeho hřišti. Chtěli bychom si po nevydařeném utkání s podobně těžkým soupeřem v Zubří napravit reputaci, ale soupeř má kvalitně obsazen všechny posty a doma nebude chtít zaváhat. I kvůli návratu Milana Škvařila do sestavy bude favoritem utkání. Jak by řekl dnes již zesnulý trenér Miroslav Frank: Bůh s námi.“

 

Foto: Lovosice budou hájit vedoucí příčku, kterou drží od 1. kola. Extralize dominují také díky střelecké potenci Václava Klimta, který je 2. nejlepší střelec soutěže, a to za dalším lovosickým hráčem Jiřím Motlem. Pepino SKP Frýdek Místek

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 22. kolo
HC Dukla Praha : SHC Maloměřice Brno
14.3. 18:00
TJ Cement Hranice : HC ROBE Zubří
14.3. 18:00
HK FCC Město Lovosice : HCB Karviná
14.3. 18:00
HBC Ronal Jičín : Pepino SKP Frýdek-Místek
14.3. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : KH ISMM Kopřivnice
14.3. 18:00
TJ Sokol Nové Veselí : SKKP Handball Brno
14.3. 18:00
Tabulka
Z V R P SKÓRE B
1 M.A.T. Plzeň 21 18 0 3 649:532 36
2 Dukla Praha 21 16 1 4 660:529 33
3 HC ROBE Zubří 21 14 2 5 574:502 30
4 HCB Karviná 21 13 2 6 555:497 28
5 KH ISMM Kopřivnice 21 13 1 7 645:605 27
6 Sokol Nové Veselí 21 10 2 9 549:532 22
7 HBC Ronal Jičín 21 8 2 11 520:560 18
8 TJ Cement Hranice 21 9 0 12 531:546 18
9 HK FCC Město Lovosice 21 8 1 12 577:553 17
10 SKKP Handball Brno 21 6 2 13 516:575 14
11 Pepino SKP Frýdek-Místek 21 3 0 18 483:610 6
12 SHC Maloměřice Brno 21 1 1 19 454:672 3
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 135
Miroslav Jurka HC ROBE Zubří 124
Vít Reichl HC Dukla Praha 114
Victor Andres Donoso Andalaft KH ISMM Kopřivnice 114
kompletní tabulka
Vít Kučera SKKP Handball Brno 40
David Krahulec HBC Ronal Jičín 40
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 36
Dmytro Turchenko TJ Sokol Nové Veselí 27
kompletní tabulka
Dominik Solák HCB Karviná 38
Erik Žvak Pepino SKP Frýdek-Místek 36
Ahed Berhouma SKKP Handball Brno 36
Kosta Petrovič SKKP Handball Brno 34
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email