Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň porazili v prvním finále extraligy A.S.A. Město Lovosice 33:25

09.05.2015, Vít Chalupa

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň porazili v prvním finálovém zápase extraligy A.S.A. Město Lovosice 33:25. Série se hraje na tři vítězná utkání. Druhý duel je na programu zítra v neděli 10. května od 10.15 hodin, přímo ho přenáší ČT sport.

Finále play-off

Talent M.A.T. Plzeň – A.S.A. Město Lovosice 33:25 (17:12)

Domácí obhájci titulu a vítězové základní části extraligy se ujali vedení a do konce zápasu ho neztratili. Soupeřům z Lovosic nedovolili ani jednou vyrovnat a jednobrankovém dostřelu byli do osmé minuty. Poté Plzeňští svůj náskok navyšovali. Do přestávky na pět branek, ve druhém poločase až na dvojnásobek.

Nejlepším střelcem zápasu byl lovosický Jiří Motl s deseti góly.

Po nedělním druhém utkání v Plzni se příští sobotu hraje v Lovosicích. Tamtéž by se konalo i případné čtvrté střetnutí v neděli 17. května. Vždy od 10:15 hodin a vždy v přímých přenosech ČT sport.

Nejlepší střelci: Tonar 7/2, Petrovský 6, Linhart 5 – Motl 10, Landa 4, Chroustovský 3/2. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/2. Vyloučení: 2:4. Diváci: 1265. Stav série: 1:0.

Leoš Petrovský, pivot Talent M.A.T. Plzeň: „Chtěli jsme vyhrát a to se nám podařilo. Máme jasný cíl. Zvítězit v obou domácích zápasech finále. Zatím jsme v půlce domácí štace, takže zítra budeme pokračovat a opět chceme uspět. Když jsme hráli se Šindelářem na dva pivoty, tak to fungovalo.

Martin Šetlík, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: Kluci nastoupili od začátku velmi koncentrovaně a vybudovali si rychle náskok, který se nám povedlo držet celý zápas. Navíc se nám ho povedlo postupně zvyšovat. Lovosice dokázaly na začátku druhé půle stáhnout, ale my vzápětí zase odskočili a navýšili zpátky náskok. Jsem rád, že ke konci mohli dostat prostor i další hráči a někteří mohli šetřit síly na zítřejší utkání. Bude to nové utkání byl bych rád, kdyby ten vývoj byl podobný, ale čekám, že to bude více vyhrocenější a hráči už se také více znají. Budou rozhodovat maličkosti a snad nám zase pomůže publikum.“

Jiří Motl, nejlepší střelec A.S.A. Město Lovosice: Mých deset gólů? Jsou k ničemu, když jsme prohráli. Plzeň šla do zápasu, s prominutím, po držce. My jsme hráli alibisticky, nechali jsme si v první půli nasázet rychlé a laciné góly a dělali jsme technické chyby. Pro druhý zápas v Plzni musíme zlepšit obranu, být tvrdší, nebát se jít do kontaktu. A vylepšit přechod do útoku.“

Vladimír Šuma, trenér A.S.A. Město Lovosice: Plzeň byla o třídu lepší soupeř, měli větší důraz v obraně i v zakončení, my jsme navíc udělali neuvěřitelných 13 technických chyb a polovinu z nich domácí trestali gólem. Dotáhli jsme se ve druhé půli, ale pak jsme to museli ještě otevřít a Plzeň toho využila. Domácí vyhráli zaslouženě. Do druhého zápasu musíme dát větší nasazení a jak se říká jít na krev. Zlepšit důraz v obraně a hlavně přechod do rychlého protiútoku.“