top logo

Extraliga házené 2019/2020

top logo

Pozvánka na 15. extraligové kolo: Kvůli epidemii v Plzni se zápas se Zubřím odkládá na únor

15.12.2016, Jan Vtípil

Měl to být šlágr posledního podzimního kola, ale všechno je jinak. Zápas mezi vedoucím HC ROBE Zubří a Talentem Robstav-M.A.T. Plzeň zůstane neodehrán. Západočechy postihla po porážce ve 14. kole na Dukle zdravotní kalvárie a po dohodě se Zubřím bylo utkání, které bylo plánováno na neděli od 10.30 hodin v plzeňské Městské hale na Slovanech, odloženo. Oba týmy změří síly až v únoru příštího roku. Nový termín byl stanoven na 8. 2. 2017 od 18.00 hodin.

„U řady hráčů v mančaftu je podezření na salmonelózu,“ sdělil ve středu večer čerstvou informaci předseda klubu Pavel Drobil. „Je to škoda, protože v předvánočním čase mohlo přijít hodně diváků. A v případě vítězství jsme se mohli před zimní pauzou vrátit do čela extraligové tabulky,“ litoval.

Místo toho teď Plzeňáci řeší nepříjemné zdravotní lapálie, které obhájce titulu provázejí celou sezonu. „Táhne se to už od srpna. Kompletní jsme byli prakticky jenom na soustředění v Rakousku,“ povzdechl si klubový boss. Dlouhodobě mimo hru jsou totiž spojky Jonáš se Stojanovičem, teprve nedávno naskočil do sestavy po zranění Škvařil, ale zase z ní hned vypadl kapitán Vinkelhöfer. A teď se zbytku týmu ještě přidaly střevní potíže.

Ty postihly i trenéra Martina Šetlíka. „Je to nepříjemné. Snad se dáme přes zimu zdravotně do pořádku,“ doplnil plzeňský kouč. Na prvním místě extraligové tabulky tak bude „přezimovat“ Zubří, které nemůže s 22 body nikdo předstihnout. Před „dvacetibodovou“ Plzeň se ale na druhou příčku mohou dostat Lovosice i Dukla.

Ani patnáctým kolem zápasový program většině extraligových týmů nekončí. Na středu 21. prosince je totiž naplánováno čtvrtfinále Českého poháru. Při pohledu na vylosované dvojice opět figuruje dvojice Zubří - Plzeň a je pravděpodobné, že i tento duel zůstane bez výsledku. Jeho opakování by ale mělo být sehráno v dřívějším termínu, než to extraligové, protože pohárový turnaj Final4 bude hostit Brno už ve dnech 28. - 29. ledna 2017. 

TJ Cement Hranice (9. místo, 12 b) - HC Dukla Praha (4. místo, 18 b), sobota 17. prosince 2016, 12.50 hodin. Přímý přenos ČT Sport.

První vzájemný zápas sezony 2016/17: Dukla - Hranice 45:23

Libor Hrabal, trenér Hranic: „Víme, že nás čeká nelehké utkání s kvalitním a ambiciózním soupeřem. Dukla umí být nebezpečná z každé pozice, hráči mají zkušenosti z evropských pohárů, hrají rychlou, dynamickou házenou. Základem našeho úspěchu bude jen dobře a hlavně zavčas postavená obrana s pokrytím rychlých protiútoků. V útočné fázi musíme být svědomití a důslední při zakončení, s minimálním počtem technických chyb. Jen tak můžeme pomýšlet na úspěch. Hrajeme doma, budeme bojovat a chceme bodovat… A doufáme, že i fanoušci Cementu Hranice přijdou v hojném počtu a poženou nás k zisku 2 bodů.“

Tomáš Mičkal, hráč Hranic: „Dukla není pro nikoho jednoduchým soupeřem. Má kvalitní tým, každý jejich hráč představuje nebezpečí. Celkový projev se hodně odvíjí od výkonů rozehrávajícího Svitáka a Petržaly v bráně. Smrtící dokážou být jejich rychlé útoky. Ty se samozřejmě budeme snažit ubránit. Chceme vycházet z kvalitní zajištěné obrany, s Pepou Kučerkou v zádech… Musíme být přesní v zakončení a stoprocentně se koncentrovat na zápas. Budeme bojovat, chceme vyhrát.“

Jan Josef, trenér Dukly: „Sobotní utkání pro nás musí být dalším potvrzením návratu k naší preferované hře a bojem o body na palubovce soupeře, protože hodláme udržet pozici v první čtyřce. Proti nám ale bude stát stále se zlepšující výkon Hranických s dobrými gólmany… S nimi se musíme vypořádat.“

Tomáš Petržala, brankář Dukly: „V posledním kole letošního roku míříme na palubovku Hranic. Čeká nás kvalitní celek, jehož hra je založena na výborných spojkách a brankaři Kučerovi. Pokud budeme chtít uspět, musíme navázat na dva poslední zápasy, podat bojovný, kolektivní výkon a udržet koncentraci celých šedesát minut.“

HK FCC Město Lovosice (3. místo, 19 b) - KH Kopřivnice (11. místo, 7 b), sobota 17. prosince 2016, 17.00 hodin.

První vzájemný zápas sezony 2016/17: Kopřivnice - Lovosice 31:31

Milan Berka, trenér Lovosic: „Po třech těsných prohrách nejsme úplně v nejlepší náladě, ale rádi bychom se v posledním domácím utkání extraligy znovu vrátili na vítěznou vlnu. Ze série porážek nechceme dělat tragédii, výkonnostní vlny v sezóně přicházejí a my bychom tu špatnou chtěli ukončit právě v sobotu proti Kopřivnici a následně i v pohárovém utkání proti Dukle. Kopřivnice je mladý ambiciózní tým, který má v kádru zkušené hráče. Disponuje kvalitním brankářem a nebezpečným střelcem z dálky, zdobí ji velmi bojovný duch.“

Ivo Havel, pivot Lovosic: „Po třech prohrách v řadě musíme dokázat sobě i fanouškům, že tahle série byla jen chvilkové zaváhaní a nic jiného než výhra pro nás v sobotu nepřipadá v úvahu! Čeká nás tým Kopřivnice, který na naší palubovce může jen získat a i z tohoto důvodu nás nečeká nic jednoduchého. Velký pozor si musíme dát na Míru Rachače, který se proti nám na podzim velmi často prosazoval a hodně nás trápil. Jsem si ale jistý, že v naší hale s výbornou domácí kulisou nedovolíme Kopřivnici vůbec nic a budeme mít zápas celou dobu pod kontrolou.“

Klubové vyjádření KH Kopřivnice: „Jedeme k jednomu z nejlepších a nejkompaktnějších týmů v lize. Hru výborně organizuje Jirka Bouček, střelecky se daří Jirkovi Motlovi a všechno zezadu jistí Artur Adamík. Všichni tři také patří k tomu nejlepšímu, co po českých palubovkách momentálně běhá. A mít tolik rozdílových hráčů v týmu, musí být pro trenéra radost. Navíc nám ještě přitíží, že si Lovci v posledních utkáních vybrali slabší chvíle a třikrát po sobě prohráli. To budou chtít před vánocemi a před domácím publikem jistě napravit. Náš tým je v hluboké krizi, několikrát jsme prohráli o jednu, dvě branky a to na psychice nepřidá. Na druhou stranu, v nouzi poznáš přítele. A právě teď by se měla ukázat síla kolektivu, chuť po vítězství a dobrá parta, o kterou jsme se v minulosti v Kopřivnici vždy opírali. Máme stále mnoho zraněných, ale nemáme co ztratit. Musíme jít s hlavou nahoře. Budeme bojovat.“

HBC Ronal Jičín (8. místo, 12 b) - TJ Sokol Nové Veselí (10. místo, 10 b), sobota 17. prosince 2016, 18.00 hodin.

První vzájemný zápas sezony 2016/17: Nové Veselí - Jičín 25:28

Aleš Babák, trenér Jičína: „Do posledního utkání kalendářního roku 2016 jdeme s jednoznačným cílem vybojovat dva nesmírně důležité body, které by nás přiblížily ke klidnějšímu středu tabulky. Chtěli bychom tím i odčinit porážku s Karvinou. Sestava bude hodně podobná jako v utkání s Karvinou. Řešili jsme jen drobné potíže některých hráčů. Měl by se vrátit Jirka Vítek. Víme, že soupeř z Nového Veselí udělal velký pokrok od té doby, kdy jsme na jeho půdě zvítězili. Sebevědomí hráčů šlo nahoru, což dokazují i výhry s týmy z popředí tabulky. Uvědomujeme si, že utkání bude velice těžké, pouze výkon na hranici maxima může přinést tu tolik potřebnou výhru."

Robert Soukup, brankář Jičína: „Tým nováčka je velice mladý, zlepšuje se každým zápasem a získává více jistoty. V útoku se opírají zejména o střeleckou potenci Melichara. My po smolné prohře s Karvinou musíme vyhrát a připsat si do vyrovnané tabulky důležité dva body. Budeme si chtít získat fanoušky zpět na svou stranu a výhrou jim poděkovat za celý rok, kdy nám pokaždé vytvořili bouřlivou atmosféru a hnali nás za vítězstvími."

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Kdo se v házené orientuje, ten ví, že se v Jičíně vyhrává velmi těžko. Zajíždíme na horkou půdu, a i když je Jičín favorit zápasu, věříme, že máme kvalitu na to vzdorovat mu i na jeho domácí palubovce. Jičín bude mít velkou motivaci, jelikož nám bude chtít vrátit vysokou výhru v poháru. Budeme chtít v posledním zápase napravit matný dojem z minulého kola a dokázat, že naše předchozí výsledky nebyly náhodné. Myslím, že diváci se mají na co těšit.“

Daniel Zourek, spojka TJ Sokol Nové Veselí: „Jičín má určitě v hlavě naše vysoké vítězství v poháru a bude nám ho chtít vrátit. Samozřejmě to bude úplně jiné než v poháru, ale víme, že se s Jičínem hrát dá, a proto budeme sebevědomější. V Jičíně je sice těžké vyhrát, ale my se o to chceme určitě pokusit.“

HCB Karviná (5. místo, 16 b) - SKKP Handball Brno (6. místo, 16 b), neděle 18. prosince 2016, 10.30 hodin.

První vzájemný zápas sezony 2016/17: Brno - Karviná 31:26

Alexander Radčenko, asistent trenéra Karviné: „Máme Brnu co vracet, takže v neděli jdeme pro výhru. Nebude to lehký zápas, ale to nebude už žádný. Brno je velice zkušený tým, kostra týmu je spolu už pár sezon. Individuálně vyniká hlavně Viktor Hastík. Ten když má den, dá si gól kdy chce. Musíme navázat na bojovný výkon z posledního kola v Jičíně, jedině tak můžeme pomýšlet na bodový zisk.“ 

Marek Monczka, spojka Karviné: „Je tady poslední extraligový zápas roku a nás čeká souboj především o pátou pozici v tabulce, která by nám určitě po posledních odehraných utkáních slušela. Nebude to ale vůbec jednoduché, Brno má ve svém středu řadu zkušených hráčů v čele s Viktorem Hastíkem. Především jeho se musíme pokusit eliminovat.

Zdeněk Missbach, trenér Brna: „Karviná má za sebou vítězný zápas v Jičíně. My jsme si poradili s Lovosicemi. Naši hráči předvedli, že pokud do hry dají nasazení a bojovnost, jsou schopni porazit kohokoliv. Doufám, že podobný přístup bude i v Karviné a i zde nejsme bez šancí.“

Tomáš Musil, spojka Brna: „Karviná je určitě velmi kvalitní soupeř a zápas na jejich hřišti bude opravdu velmi těžký. Hrají rychlou agresivní házenou, na kterou si rozhodně budeme muset dát pozor. Mají šikovné pivoty, kteří se těžko brání, ale pokud předvedeme bojovný výkon jako proti Lovosicím, můžeme pomýšlet na body.“

Pepino SKP Frýdek-Místek (7. místo, 12 b) - TJ Tatran Litovel (12. místo, 4 b), neděle 18. prosince 17.00 hodin.

První vzájemný zápas sezony 2016/17: Litovel - Frýdek-Místek 27:25

Aleš Chrastina, trenér Frýdku-Místku: „Musíme vyhrát. Víc k utkání s Litovlí neřeknu. Když navážeme na výkony z posledních třech zápasů a vyvarujeme se klasickým výpadkům koncentrace, uspějeme.

Michal Vacula, pivot Frýdku-Místku: „Vzhledem k vývoji v tabulce jdeme do zápasu s tím, že jde o všechno. Pokud chceme ještě hrát o play-off, a to určitě chceme, musíme bodovat naplno. Vlastně jako poslední dva zápasy. V Kopřivnici jsme se museli popasovat s absencí Míly Krahulíka a bohužel se nám taky nevyhnula naše klasická hluchá chvilka. Tentokrát si to musíme odpustit. Navíc je to poslední zápas roku a hrajeme doma.“

Michal Hradil, trenér Tatranu: „Náš tým, ještě pod vedením trenéra Lasovského dokázal Frýdek-Místek porazit, ale forma se během sezony mění a frýdečtí budou doma silní. Navíc jsou posíleni dvěma výhrami za sebou, naposledy bodoval u našeho nejbližšího tabulkového konkurenta v Kopřivnici. V obraně se pokusíme eliminovat především nejúdernější střelce Frýdku v čele s Vojtou Petrovským a zkusíme zvýšit přímočarost a agresivitu v útoku.“

Tomáš Hanák, pivot Tatranu: „Čeká nás vyrovnaný a bojovný zápas. Frýdek se opírá o stabilní a zkušenou základní sestavu v čele s Vojtou Petrovským. V posledním vzájemném zápase jsme odešli vítězně a určitě budeme chtít navázat. Pokud eliminujeme jejich útočnou hru naší fungující obranou a předvedeme bojovný a týmový výkon, můžeme pomýšlet na bodový zisk.“

Utkání Talent Robstav M.A.T. Plzeň (2. místo, 20 b) - HC ROBE Zubří (1. místo, 22 b) bylo kvůli podezření na salmonelózu v plzeňském celku odloženo. První vzájemný zápas sezony 2016/17: Zubří - Plzeň 31:29.

Nový termín byl stanoven na 8. února 2017 od 18.00 hodin.

Foto: Ladislav Adámek

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 22. kolo
HC Dukla Praha : SHC Maloměřice Brno
14.3. 18:00
TJ Cement Hranice : HC ROBE Zubří
14.3. 18:00
HK FCC Město Lovosice : HCB Karviná
14.3. 18:00
HBC Ronal Jičín : Pepino SKP Frýdek-Místek
14.3. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : KH ISMM Kopřivnice
14.3. 18:00
TJ Sokol Nové Veselí : SKKP Handball Brno
14.3. 18:00
Tabulka
Z V R P SKÓRE B
1 M.A.T. Plzeň 21 18 0 3 649:532 36
2 Dukla Praha 21 16 1 4 660:529 33
3 HC ROBE Zubří 21 14 2 5 574:502 30
4 HCB Karviná 21 13 2 6 555:497 28
5 KH ISMM Kopřivnice 21 13 1 7 645:605 27
6 Sokol Nové Veselí 21 10 2 9 549:532 22
7 HBC Ronal Jičín 21 8 2 11 520:560 18
8 TJ Cement Hranice 21 9 0 12 531:546 18
9 HK FCC Město Lovosice 21 8 1 12 577:553 17
10 SKKP Handball Brno 21 6 2 13 516:575 14
11 Pepino SKP Frýdek-Místek 21 3 0 18 483:610 6
12 SHC Maloměřice Brno 21 1 1 19 454:672 3
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 135
Miroslav Jurka HC ROBE Zubří 124
Vít Reichl HC Dukla Praha 114
Victor Andres Donoso Andalaft KH ISMM Kopřivnice 114
kompletní tabulka
Vít Kučera SKKP Handball Brno 40
David Krahulec HBC Ronal Jičín 40
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 36
Dmytro Turchenko TJ Sokol Nové Veselí 27
kompletní tabulka
Dominik Solák HCB Karviná 38
Erik Žvak Pepino SKP Frýdek-Místek 36
Ahed Berhouma SKKP Handball Brno 36
Kosta Petrovič SKKP Handball Brno 34
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email