Jičín Dukle neodolal a doma už letos popáté padl

22.02.2017, Jan Vtípil

Přes dobrý vstup do utkání nedokázal Jičín získat důležité body v boji o play-off, ztratil vedení 11:7 a favorizované Dukle podlehl po boji 21:23 (13:12).

Extraliga házené - 19. kolo

HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha 21:23 (13:12)

Před televizními kamerami se jičínští házenkáři snažili napravit zaváhání z palubovky Litovle a přiblížit se potvrzení pozice pro play-off. Na Duklu nastoupili aktivně a brzy jí donutili změnit obranný systém na 0-6. Přesto si svým křižným pohybem spojek vypracovávali dobré střelecké pozice ze spojek i brankoviště. Jičín tažený v prvním poločase skvěle hrajícím Šulcem si dokázal vypracovat až vedení 11:7, jenže pak se začala karta obracet. Výrazně k tomu přispěl větší důraz obrany Dukly i výkon Petržaly, který se v průběhu zápasu dostal až k hranici 50% úspěšnosti zákroků. Do poločasu Dukla srovnala krok, ale Jičín díky dvěma zásahům Veverky proti sedmimetrovým hodům Svitáka a Kotrče udržela nejtěsnější vedení 13:12.

Po přestávce Dukla stále více získávala herní převahu a za stavu 18:18 přišla rozhodující čtyřbranková pasáž, po které se v 54. minutě zdálo, že je rozhodnuto. Jenže Jičín se ještě vzepjal k odporu a snížil na 21:22. V signalizované pasivitě rozhodl ranou z devíti metrů nejlepší střelec zápasu Kotrč, který půl minuty před koncem upravil na konečných 21:23. Pro Jičín, hájící sedmou příčku v tabulce, je to už pátá prohra na vlastní palubovce v této sezóně. Dukla se průběžně posunula před Lovosice

Nejvíce branek: Šafář 5, Šulc 4, Krahulec 3/2 – Kotrč 6, Syřínek a Šůstek po 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/1. Vyloučení: 5 – 4. Diváci: 610.

Petr Babák, asistent trenéra HBC Ronal Jičín: „V první řadě musím poblahopřát Dukle, ale také poděkovat vlastnímu týmu za maximálně odbojovaný zápas. Pokud bychom s takovým nasazením přistupovali ke všem utkáním, nestrachujeme se teď o postup do play-off.  Věřím, že takto odbojujeme i zbylé zápasy a postup potvrdíme.“

Jiří Kotrč, asistent trenéra HC Dukla Praha: „V počátku utkání nám dělal problém křižný pohyb domácích spojek, ale okolo dvacáté minuty jsme začali lépe bránit a obraz hry se změnil. Měli jsme zápas otočit před přestávkou, ale povedlo se nám to v koncovce, kdy něco chytil i Tomáš Petržala.“