Plzeň zvládla roli favorita přesvědčivě, Karvinou přehrála jasně 35:26 (18:11)

01.03.2017, Jan Vtípil

Lídr tabulky nedal šanci pátému Baníku, rychle vedl o pět branek a svůj náskok v druhé půli navýšil až dvanáct gólů. Karviná pouze korigovala na konečných 35:26.

Extraliga házené 2016/17 – 20. kolo

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HCB Karviná 35:26 (18:11)

Středeční večer opět patřil televizní předehrávce extraligového víkendu. Tentokrát z Plzně, kde 20. kolo nejvyšší soutěže házenkářů zahájil souboj Talentu s karvinským Baníkem. Trojnásobní obhájci titulu, kteří se o uplynulém víkendu právě díky Karviné posunuli před Zubří na vedoucí příčku tabulky, nezaváhali a splnili svůj plán potvrdit domácí výhrou předchozí cenný bodový zisk z Lovosic. Vedli od úvodních minut a díky výbornému Janu Štochlovi v brance a kvalitní přechodové fázi to bylo brzy 6:1. Hostům pomohl následný time-out zarazit narůstající manko, ale Plzeň hru dál kontrolovala. Dlouhé minuty si držela šesti až sedmibrankový náskok, trojicí zásahů okolo 27. minuty pak dokonce ze stavu 15:9 odskočila na 18:9. Hosté, v jejichž dres snesl přísnější kritérium rozhodně tahoun Monczka (v zápase 10 branek) sice drobně korigovali, přesto náskok Plzně narostl ve 49. minutě po brance Šíry na 31:29.  Sestavu točící domácí pak v poslední desetiminutovce sice povolili Karviné snížit na konečných 35:26, ale výsledná výhra přesto potvrdila jejich vedoucí příčku v soutěži – a s ohledem na skóre +102, na ni svěřenci Martina Šetlíka setrvají minimálně do 11. března, kdy je na programu kompletní předposlední kolo základní části (Zubří by před Plzeň posunula v sobotu pouze výhra o 31 branek proti Jičínu).

Nejvíce branek: Tonar M. 6, Poloz 5/2, Šafránek a Škvařil M. po 5 – Monczka 10/3, Frančík 4, Užek Jiří 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4. Vyloučení: 4 – 2. Diváci: 652.

Martin Šetlík, trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň: „Jsem spokojený, že nám vyšel plán nastoupit na hosty zostra a vypracovat si náskok. I v poločase jsme si řekli, že na úvod druhé půle bude důležité zabrat a náskok navýšit, a to se nám také povedlo. Pak přišlo určité uspokojení a polevení, zápas jsme mohli určitě vyhrát výrazněji. Ale jsem spokojený, i kvůli tomu, že jsem dnes mohl dát prostor jiným hráčům, než těm, kteří nás poslední týdny a měsíce táhnou.“

Alexandr Radčenko, hrající asistent trenéra HCB Karvniá: „Rozhodla určitě forma Jana Štochla v brance Plzně a také naše technické chyby. Domácím se po jasném úvodu hrálo dobře, nám se naopak nedařilo vůbec nic. Máme mladý kádr, který se tomu plzeňskému zkušenostmi nemůže rovnat, proto jsou pro kluky i takové zápasy důležité. Potřebují nabrat právě zkušenosti.“