Extraliga házené 2019/2020

Házenkáři KP Brno berou po druhé výhře v Karviné bronz, extraliga skončila

17.05.2015, Vít Chalupa

Házenkáři KP Brno získali bronzové medaile v extraligovém ročníku 2014-2015, ve kterém se nejvyšší domácí soutěž vrátila po pěti letech k systému play-off. Brňané vyhráli čtvrtý duel série o třetí místo v Karviné na půdě Baníku OKD 32:27. Tímto zápasem skončila extraliga, titul patří Talentu M.A.T Plzeň, stříbro bral klub A.S.A. Město Lovosice. Poslední skončil Sokol Přerov, kterého v příštím extraligovém ročníku nahradí vítěz první ligy KH Kopřivnice.

O bronz

Baník OKD Karviná – Handball KP Brno 27:32 (13:15)

V prvním poločase se oba týmy střídaly ve vedení, domácí ho drželi do 22. minuty, pak hosté srovnali na 11:11 a nakonec odskočili na poločasový stav 13:15. Druhé dějství vyšlo lépe Brnu, jehož hráči zvyšovali náskok, který byl místy až šestibrankový. Přesto nejlepším střelcem utkání byl domácí Veřmiřovský s dvanácti góly, hostující Hubáček se trefil osmkrát.

Nejvíce branek: Veřmiřovský 12/5, Monczka 4, Mlotek 3 - Hubáček 8, Aspridis 7/3, Musil 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/3. Vyloučení: 2:2. Diváci: 615. Konečný stav série: 1:3.

Jaroslav Hudeček, trenér Baníku OKD Karviná:Dnešní utkání se muselo líbit, protože bojovnost a nasazení oproti včerejšku byla diametrálně odlišná.  Bohužel co se dnes ukázalo, že nás opět trápila koncovka. To nás provázelo celé play-off.  To dnes rozhodlo. Brno hodně pomohli i brankáři, kteří likvidovali jednou šanci za druhou. Snažili jsme se to změnit, hráli jsme skoro sedmnáct minut bez brankáře. Nic jiného nám už nezbývalo. Hráli jsme dvě osobky, tři osobky. Bohužel nic nepomáhalo. Díky tomu dnes soupeř vyhrál a dokázal získat třetí místo.

Andrej Titkov, trenér KP Brno: Dnešní utkání bylo od počátku v naší režii. Hodně tomu pomohlo i hráčské oslabení Karviné, které se nám podařilo využít. Trošku nám drhla koncovka, ve které jsme byli trošku nervózní. Hodně nám pomohla i obrana, která dokázala zlikvidovat strašně moc střel domácích. Nakonec jsme to zvládli a dotáhli do vítězného konce, za což se hodně rád.

Jan Hubáček, nejlepší střelec KP Brno: Je to super zakončení sezony, největší úspěch co jsme dosáhli za poslední dobu, možná největší v historii klubu. Nečekal jsem, že druhý poločas bude mít tak jednoznačný průběh. Myslel jsem, že to bude zase na gól, že se to bude tahat. Byli jsme víc uvolnění, měli jsme to pod kontrolou.“

Konečné pořadí extraligy 2014-2015: 1. Talent M.A.T. Plzeň, 2. A.S.A. Město Lovosice, 3. Handball KP Brno, 4. Baník OKD Karviná, 5. Gumárny Zubří, 6. Dukla Praha, 7. Cement Hranice, 8. SKP Frýdek-Místek, 9. Ronal Jičín, 10. HC Zlín, 11. Tatran Litovel, 12. Sokol Přerov.