Kopřivnice urvala výhru v Hranicích, boj o udržení není stále rozhodnutý

14.04.2017, Jan Vtípil

Jednobrankovým vítězstvím hostující Kopřivnice skončil jediný dnešní zápas nadstavby o konečné 9. až 12. místo. Výsledek 24:25 (12:12) udržel Kopřivnici ve hře o udržení, Cement se ale v porovnání s ní může pochlubit lepší bilancí ze vzájemných zápasů.

Extraliga házené 2016/17 – Play-out, 4. kolo

TJ Cement Hranice – KH Kopřivnice 24:25 (12:12)

První desetiminutovka pro oba celky klíčového zápasu boje o udržení vyzněla pro domácí, kteří hostům v úvodní pasáži povolili jedinou branku. Kopřivnice pak ale převzala otěže utkání, začala být konečně produktivní a přešla do vedení, které narostlo na tři branky. Vedla 9:6 a dvě minuty před koncem první půle ještě 12:9. Jenže závěr poločasu vyšel Cementu, který vyrovnal na 12:12. Taky počátek druhé půle se nesl ve znamení nadvlády Cementu, který si vzal zpět počáteční vedení a kolem 40. minuty jasně dominoval. V brance opět čaroval Kučerka, a když dal branku do prázdné branky po nádherné individuální akci Čadry Mičkal, zdálo se, že odpor hostí je zlomen (44. minuta, 18:14). Jenže Kopřivnice ukázala charakter, rychle se dostala zpět do utkání a devět minut před koncem vyrovnala na 20:20.

V 53. minutě jí ale za stavu 21:21 další psychickou ránu zasadil dvěma rychlými zásahy Mičkal, který nejprve vytáhl sedmičku precizně kolem hlavy hostujícího gólmana Pyška a následně vsítil branku přes celé hřiště, když Kopřivnice hrála ve svém oslabení bez brankáře. Jenže hosté se nevzdali a i díky hře bez brankáře při rovnovážném počtu hráčů si vynutili dramatickou koncovku. Když Jan Gřes vymetl z levé spojky pavučiny z Kučerkovy branky bylo to tři minuty před koncem 24:24 a následně šli dokonce hosté po trháku Ungera do vedení 25:24. Kopřivnice pro zvýšení šancí na udržení Extraligy ale potřebovala oplatit Cementu alespoň dvoubrankovou porážku, od čehož ji vzdálila čtvrt minuty před koncem nařízená sedmička pro domácí. Tu ale tentokrát Mičkalovi Pyško lapil. Po time-outu kouče Vávry měla Kopřivnice šanci 11 vteřin na zisk kýženého výsledku, ale skóre se už nezměnilo. Hosté se sice po výhře 25:24 udrželi ve hře o konečnou 10. příčku, ale při případné rovnosti bodů bude mít lepší vzájemnou bilanci Cement. Boj o udržení pokračuje příští víkend, kdy Cement hostí Litovel a v případě výhry si zajistí minimálně účast v baráži. Kopřivnice hostí aktuálně deváté Nové Veselí.

Nejvíce branek: Magrla P. 6, Mičkal 5/3, Andrš 4 – Mynář 6/2, Gřes Jan 5, Rachač 4/4. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 6/3 – 7/6. Vyloučení: 3 – 7. Diváci: 257.

Libor Hrabal, trenér TJ Cement Hranice: „Díky nepříjemné vysunuté obraně soupeře jsme se nedokázali v ofenzívě prosazovat a nabídli Kopřivnici řadu rychlých útoků. Druhý poločas se nám podařilo naopak dlouho eliminovat jejich útok, přitvrdili jsme v obraně, ale posledních sedm minut jsme po taktické stránce nezvládli. Soupeř toho využil a díky lepší koncovce vyhrál.“

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice: „Musím dnes kluky pochválit. Odvedli maximum z toho, co jsem po nich chtěl, bojovali a ukázali, že jim není jedno, v jaké jsme situaci. Ale bohužel. Výhra sice těší, ale je jen o branku. A to je méně než jsme chtěli.“