Extraliga házené 2019/2020

První bod má v semifinále Plzeň. Jičín si do odvety v boji o 5. až 8. místo veze pětibrankový náskok.

14.04.2017, Jan Vtípil

Společného jmenovatele v podobě drtivého nástupu domácích týmů měl dnešní večerní extraligový program. Talent nedal v první semifinále šanci Lovcům, Karviná bude proti Jičínu dotahovat za týden v odvetě pětibrankovou ztrátu.

Extraliga házené 2016/17 - Semifinále, 1. zápas

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň  - HK FCC Město Lovosice  34:26 (20:12)

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň vstoupili do semifinálové série extraligy hladkým vítězstvím 34:26 nad Lovosicemi. Osmibrankovým rozdílem vedl domácí celek už v poločase. Soupeři Talent odskočil hned v úvodu, když za tři minutyvedl 3:0 a svůj náskok už potom jenom zvyšoval. Už od 12. minuty navíc chyběl v lovosické sestavě zraněný Bouček, který odstoupil po Škvařilově faulu. V průběhu druhé půle hostující kouč posadil na lavičku i nejlepšího extraligového střelce Motla, který přes výraznou ztrátu týmu v první půli čtyřmi brankami a řadou individuálních akcí držel prapor Lovců. Také trenér Šetlík v závru notně prostřídal sestavu a teprve pak Lovosice snížily na konečných 34:26, průběžně totiž prohrávali už o branek jedenáct (44. minuta 29:18). Utkání se hrálo ve skvělé atmosféře před více 1 100 diváky. Další střetnutí je na programu v Plzni zítra od 17.00 hod., a ve stejný den bude zahájena také druhé semifinálová série mezi HC ROBE Zubří a HC Dukla Praha. Více o programu semifinále ZDE.

Nejvíce branek: Poloz 6/3, M. Tonar a Škvařil po 6 - Malý 4/3, Sýkora 4/2, Motl a Klimt po 4. Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/5. Vyloučení: 5 - 4, ČK: Fořt (PLZ). Rozhodčí: Horáček, Novotný. Diváků: 1120. Stav série 1:0 pro Talent Robstav-M.A.T. Plzeň.

Martin Šetlík, trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň: „Vstoupili jsme do zápasu koncentrovaně, od samého začátku bylo na našich hráčích vidět maximální odhodlání. Brzy jsme se dostali do vedení a v nastoleném trendu jsme pokračovali celé utkání. V prvním poločase jsme měli i vysokou úspěšnost střelby. Bohužel pod dojmem velkého vedení jsme ve druhé půli malinko polevili v koncentraci při zakončení. Jinak mohl být výsledek asi ještě jednoznačnější. Jsem ale rád, že jsem mohl sestavu prostřídat. Udělali jsme ale jenom první krok, v zítřejší odvetě čekám úplně jiný zápas. Lovosice se nevzdají, jsem přesvědčený, že přijdou určitě s něčím jiným. Začíná se znova za stavu 0:0. Loni jsme je taky v prvním zápase porazili Lovosice o 13 branek a ve druhém to bylo jen o gól. Snad se z toho poučíme.“

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „V první desetiminutovce jsme udělali šest technických chyb. Nulová agresivita v obraně, úplně jsme si nechali rozstřílet gólmana Adamíka. I Plzeň udělala v první půli na její poměry hodně chyb, ale my jsme je nepotrestali. Propadli jsme ve všech částech hry. Zranění Jirky Boučka na konečný výsledek nemělo vliv, i když hráč jeho kvalit samozřejmě chybí. Do toho stavu jsme se dostali už s ním a agresivita v obraně by se ani s ním nezměnila. My jsme zlepšili defenzivu až v posledních deseti minutách, takhle bych si přál, abychom bránili zítra.

Extraliga házené 2016/17 – O konečné 5. – 8. místo

HBC Ronal Jičín – HCB Karviná 30:25 (17:11)

Karviná necelý týden po rozhodujícím neúspěšném čtvrtfinále proti Lovcům musela zmobilizovat síly do prvního zápasu prolínací fáze o konečné 5. až 8. místo. Zcela se jí to ale nepodařilo a těžil z toho soustředěným výkonem Jičín, který v prvních 22 minutách zaznamenal 15 branek a směřoval k velice zajímavé pozici pro odvetu, která je na programu za týden v Karviné. Do šaten šli domácí s náskokem 15:10 a i po přestávce měli více ze hry. Ve 40. minutě vedli po proměněné sedmičce Krále dokonce 23:13, ale s desetibrankovou ztrátou se Baník nesmířil. Začal z náskoku Jičína postupně ukrajovat, až opakovaně snížil na přijatelný rozdíl čtyř branek. Při poslední akci mohli hosté dokonce snížit na 29:26, jenže Rychna vystihl Radčenkovu nahrávku a Hlava stanovil konečný stav vteřinu před závěrečným klaksonem na 30:25. Odveta je na programu příští sobotu od 17.00 hod. Vítěz série postoupí do boje o konečné 5. místo proti vítězi série mezi Brnem a Frýdkem-Místkem. Prohrané týmy se utkají o konečnou sedmou příčku.

Nejvíce branek: Král 4/1, Loskot a Šulc po 4 – Monczka 6/2, Hanisch a Užek Jiří po 4. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 1 – 4. Diváci: 420.

Petr Babák, asistent trenéra HBC Ronal Jičín: „S výjimkou úplného začátku jsme byli dlouho jasně lepší, dařilo se nám překonávat obranu Karviné a oproti jiným zápasům v celé sezóně jsme měli dobrou úspěšnost střelby.  Pak ale přišly opět naše školácké chyby v rozehrávce a umožnili jsme tak Karviné snížit.“

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Nemohl jsem být dnes spokojený s nasazením hráčů a s ohledem na celý průběh zápasu a průběžné desetibrankové vedení Jičína je pro nás konečný výsledek do odvety ještě přijatelný.“