Plzeň získala druhý semifinálový bod, Dukla opět dobyla Zubří

15.04.2017, Jan Vtípil

Zatímco Plzeň i v druhém domácím zápase dokráčela za výhrou proti Lovosicím, Zubří neudrželo v druhém poločase pětibrankový náskok proti Dukle a podruhé v sezóně Pražanům podlehlo na domácí půdě. Oba dnešní zápasy sledovalo více než 1 100 diváků!

Extraliga házené 2016/17 – Semifinále

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HK FCC Město Lovosice 29:23 (17:9)

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň zvládli v semifinálové sérii s Lovosicemi i druhé utkání, tentokrát poměrem 29:23. Udrželi tak domácí neporazitelnost a za týden pojedou na sever Čech s vedením 2:0 na zápasy. Na rozdíl od úvodního duelu si Lovosice, hrající bez tvůrce hry Boučka, tentokrát nenechali soupeře gólově odskočit hned v úvodu zápasu, ale přesto v poločase zase prohrávali o osm gólů. Náskok Talentu tentokrát narůstal pozvolněji. V 9. minutě to bylo 5:3, když Poloz nedal sedmičku a hosté se pak přiblížili až na jediný gól (7:6). Obrat ale odmítl opět spolehlivě chytající veterán Jan Štochl v plzeňské brance.  Domácí následně odskočili na 10:6 a v poločase už to bylo zmíněným osmibrankovým rozdílem (17:9).

Oproti včerejšímu zápasu mistrovská Plzeň po přestávce nekontrolovala tak jednoznačně průběh, přesto ve 41. minutě vedla ještě stále osmibrankový rozdílem 21:13. Lovosice následně snižovaly, ale obrat nebo výraznější dramatizaci Plzeň střelecky tažená dvojicí Poloz – Škvařil. Právě nejlepší střelec utkání Škvařil symbolicky uzavřel jednou ze svých typicky střel brankový účet zápasu a upravil na konečných 29:23. Série pokračuje za týden v Lovosicích, v sobotu je na programu třetí zápas, případné čtvrté utkání bude v hale Chemik sehráno o den později. Oba zápasy na plzeňské půdě sledovalo více než 1 100 diváků a k výborné atmosféře přispěli i hostující fandové.

Nejvíce branek: Škvařil 9, Poloz 8/1, M. Tonar 5/1 - Malý 6/1, Klimt 5/1, Motl 4/1. Rozhodčí: Točík, Pavlát. Sedmimetrové hody:  4/3 - 6/3. Vyloučení: 8 - 3. Diváků: 1170. Stav série 2:0 pro Talent Robstav-M.A.T. Plzeň.

Martin Šetlík, trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň: „Bylo to těžší než včera. Potvrdilo se, že to Lovosice nevzdaly, ani když v poločase prohrávaly o osm gólů. Jsem rád, že vedeme 2:0 na zápasy, ale myslel jsem, že ve druhé půli soupeře víc zlomíme. Oni se drželi, my jsme byli těžkopádní. Ale je to play-off, počítají se vítězství. Můžeme jet do Lovosic s klidnou hlavou. Zatím jsme byli v obou zápasech jasně lepší, ale v Lovosicích to nebude nic jednoduchého. Požene je plná hala, nebudou to chtít zabalit, to se podepíše na jejich nasazení. Už dneska to bylo hodně vyhecované.“

Vojtěch Srba, sportovní ředitel HK FCC Město Lovosice: „Průběh obou zápasů v Plzni je pro mě zklamáním. Věděli jsme, že pokud tady chceme uspět, je potřeba, aby se sešlo víc věcí najednou. A to se nestalo. Byli jsme pro domácí až příliš snadná kořist, i když dnešní výsledek může napovídat o zlepšení. Bylo to hodně podobné jako včera.“

HC ROBE Zubří- HC Dukla Praha 28:29 (15:11)

Před téměř 1 500 diváky byla v Zubří k vidění dramatická bitva, ve které nejprve díky skvělé formě Rečka měli navrch domácí, aby po zranění kopřivnického odchovance ztratili dech a hosté tažení Dido Mubenzemem (v druhé půli 9 branek) duel otočili a v sérii získali první bod. Začátek utkání byl hodně nervózní, obě družstva se nedokázala příliš prosazovat proti konsolidovaným obranám a gólů bylo jako šafránu. Jenže postupem času se situace změnila - nejprve Zubří díky Rečkovi získalo poločasové vedení 15:11 a i v úvodu druhé půle se zdálo, že směřuje za první semifinálovou výhrou. Jenže pak začal řádit v dresu Dukly Dido Mubenzem, který těžil ze souhry se Svitákem i dorosteneckým reprezentantem Patzelem. Hosté smazali pětibrankové manko, šli do dvoubrankového vedení 27:25 a náskok přes častá oslabení v závěru uhájili. Druhý zápas série je na programu v Zubří zítra od 18.00 hod.

Nejvíce branek: Reček 7, Hrstka 5/2, Šlachta 5 – Mubenzem 9, Jeníček a Patzel po 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 6/4 - 2/2. Vyloučení: 7 - 8, ČK: Brabec (DUK). Diváci: 1462. Stav série 1:0 pro HC Dukla Praha.

Andrej Titkov, trenér HC ROBE Zubří: „Zápas jsme měli jednoznačně ve vlastních rukou až do momentu, kdy se zranil Adam Reček, který byl do té doby našim stěžejním hráčem. Družstvo poté ztratilo jistotu v útočné činnosti, což se negativně odrazilo na všech hráčích.“

Jan Josef, trenér HC Dukla Praha: „V prvním poločase to bylo nahoru-dolů a Zubří nám odskočilo až na poločasových 15:11. V druhém poločase rozhodly tři faktory. Naše střídání gólmanů, kdy měl Dan Rangl padesátiprocentní úspěšnost zákroků, i změna obranného systému na 0:6. A také výkon Dido Mubenzema, který dal za druhý poločas 9 gólů.“