Orli doletěli až na konečnou pátou příčku

07.05.2017, Milan Novotný

Pro Orly a Ronal skončila sezóna. V odvetě série o umístění na konečném 5. a 6. místě se sice z výhry 22:21 (14:13) radoval hostující Jičín, ale díky většímu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře obsadili konečnou pátou příčku dnes domácí házenkáři.

Extraliga házené 2016/17 – O konečné 5. místo, odveta

Pepino SKP Frýdek-Místek – HBC Ronal Jičín 21:22 (12:13)

Na čtyři stovky diváků viděly ve Frýdku-Místku rozlučku s extraligovou sezónou pro celky domácích Orlů a hostujícího Ronalu. Do odvetného utkání série o konečné páté místo nastupovali ve výhodnější pozici Moravané, kteří na konci dubna vybojovali těsnou výhru na horké jičínské půdě (JCN – F-M 26:27). Od počátku šlo o vyrovnané střetnutí, které probíhalo v dobré atmosféře.  V první půli se domácím podařilo ze stavu 6:6 (20. min) odskočit na 9:6, ale Jičínu pomohl oddechový čas a otočil na poločasových 12:13.  Poprvé se do kýženého vedení o dvě branky dostali Východočeši v 39. minutě po brance Rychny a chvíli na to na 16:19 upravil zkušený Vítek. Tentokrát ale pomohl time-out i domácím, kteří po něm srovnali na 19:19 (45. minuta). A i když se už ani jednou nedostali do vedení a v 57. minutě ještě jednou stahovali dvoubrankové manko, udrželi v na branky skoupém zápase výsledek, který jim zaručil konečnou 5. příčku letošního extraligového ročníku. O vítězi série nakonec rozhodl větší počet vstřelených branek na půdě soupeře.

Nejvíce branek: Petrovský 6, Gřešek a T. Klaban po 2 - Vítek 4, Král a Kubík po 3. Rozhodčí:  Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 2/5 – 2/2. Vyloučení: 1 – 1. Diváci: 389. První zápas JCN - F-M 27:26. Pepino SKP Frýdek-Místek končí na 5. příčce, HBC Ronal Jičín na 6. místě.

Aleš Chrastina, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Zápasy s Jičínem jsou vždy vyrovnané a výjimkou nebyly ani tyto o umístění. Dnešní prohra je pro nás vlastně výhrou, ale v závěru Jičín mohl dosáhnout na dvoubrankové vítězství. Naštěstí se tak nestalo.  Jsem za to rád, protože utkání jsme odehráli takřka v sedmi lidech.“

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín:  „V první řadě bych chtěl Frýdku pogratulovat, letos nám domácí prakticky vrátili výsledek z minulé sezóny. Kdy jsme odehráli takřka totožná utkání. Dneska kluci makali do poslední chvíle a jsem rád, že utkání mělo náboj. Bylo jasné, že se utkání rozhodne v závěru, ale chyběl nám kousek štěstíčka.“