Ve finále je srovnáno na 1:1, Plzeň druhý zápas jednoznačně ovládla

14.05.2017, Jan Vtípil

Poměrem 34:19 (18:9) zvítězil mistrovský Talent v druhém utkání finálové série nad Duklou Praha a série se tak do Prahy přesune za nerozhodného stavu 1:1.

Extraliga házené 2016/17 – Finále, 2. zápas

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HC Dukla Praha 34:19 (18:9)

Zcela jednoznačný průběh měl druhý finálový duel mezi titul obhajujícími Západočechy a Pražany, kteří včera po výhře 24:22 (14:14) získali první bod v sérii. Plzeň oproti včerejšímu zápasu jednoznačně zvýšila tlak z prostoru spojek, přišla s několika taktickými variantami při přesilových hrách, které jí dělaly včera problémy, a Duklu díky spolehlivému Štochlovi držela déle než 50 minut hry v bezpečném odstupu. Hosté vedli v zápase jedinkrát, když ve 3. minutě skóroval z trháku Kastner a stanovil průběžné skóre na 1:2. V 10. minutě to bylo už 6:3 pro domácí, kteří následně po dlouhou pasáž udržovali trend reagovat na každou branku Dukly dvěma vlastními zásahy. V 16. minutě to tak bylo 10:5, v 18. minutě pak 12:6 a poločas skončil poměrem 18:9. Dukla po přestávce zvýšila aktivitu a její dnes nejlepší hráč Milan Kotrč předvedl několik výjimečných individuálních akcí, s pozicí Talentu to však ani nehnulo a Plzeň naopak ještě v úvodu druhé půle navýšila na 24:12. Pak už Dukla začala šetřit některé opory a i trenér Šetlík značně obměnil sestavu Talentu. Do závěrečného hvizdu se přesto hrála pohledná házená ve skvělé atmosféře, o kterou se postaralo opět téměř 1 400 diváků, včetně některých osobností plzeňského sportu.  Jednou z nich byl i Pavel Horváth, který se postaral o slavnostní výhoz duelu. Třetí zápas série je na programu v pátek 19. května od 17.00 hod. před kamerami České televize v hale Slavie v pražském Edenu. Čtvrtý zápas bude na stejném místěš sehrán v sobotu 20. května od 20.00 hod.

Nejvíce branek: Tonar M. 8/2, Poloz 7, Škvařil 4 – Kotrč 9/7, Kastner a Mubenzem po 2. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/2 – 8/7. Vyloučení: 4 - 7. Diváci: 1 340.  Stav série 1:1.

Martin Šetlík, trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň: „O včerejším zápase jsme si důrazně promluvili a výrazně dnes zvýšili agresivitu v obraně, z čehož jsme těžili. Do Prahy jsme chtěli jet za stavu 2:0, teď je to 1:1, série to bude náročná.“