Extraliga házené 2019/2020

Domácí tvrze zůstaly v sobotu nedobyty. Dukla prohrála v Jičíně, Kopřivnice porazila Plzeň

23.09.2017, Redakce ČSH

Všechny tři sobotní zápasy začínaly v 18 hodin a měly hodně společného. Diváci v Jičíně, Kopřivnici i Zubří (respektive v Rožnově p. R.) sledovali dramatická, vyrovnaná a kvalitní utkání. Ve všech případech také viděli vítězství domácích týmů.

Extraliga mužů – 3. kolo

HC ROBE Zubří – HBC Strakonice 28:24 (13:14)

Asi nejpřekvapivější průběh měl zápas na Valašsku. Nováček ze Strakonic vedl v poločase o branku a ještě ve 42. minutě to byl „křížek“ (18:18). Potom se ale přeci jen projevila lepší kondiční připravenost a šíře a kvalita lavičky domácích a čtyřbrankové vítězství jim dál deklaruje letošní neporazitelnost. Valachy v zápase velmi dobře dirigoval zkušený Hrstka, se šesti góly také nejlepší střelec týmu. Hosty střelecky táhl veterán Mošnovský a mladíček Nejdl.

Nejvíce branek: Přikryl 5, Hrstka 5/1, Dořičák 4, Reček 4 – Mošovský 8/4, Nejdl 5, Pek 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4. Vyloučení: 8:7 (ČK Marienka). Diváci: 420.

KH Kopřivnice – SSK Talent Robstav M.A.T. Plzeň 28:26 (17:14)

Kopřivnice, která zůstala v extralize jen díky administrativním změnám a rozšíření soutěže z deseti na dvanáct celků, se ukazuje ve velmi dobrém světle. Družstvo se přes léto zkonsolidovalo, nový trenér Veřmiřovský mu vtiskl dobrý herní projev a na výsledcích je to znát. Již minulé kolo prohráli Kopřivničtí brankou ze sedmičky po čase, dnes si vyšlápli na několikanásobného mistra z Plzně. Tříbrankový náskok z poločasu dokázali úspěšně hájit celou druhou půli a nakonec se radovali ze dvou bodů. Po překvapivé výhře v prvním kole ve Veselí tak dál čeří vody letošní extraligové tabulky.

Nejvíce branek: Bukovský 6, Hanus 6, Hardt 3, Mynář 3/2, Gřes 3 - Ivancev 6/1, Tonar M. 6, Poloz 4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/2. Vyloučení: 4 - 6 (ČK Tonar J.). Diváci: 420.

HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha 22:20 (10:8)

Jičín tentokrát nedal Dukle šanci. Hosté z Prahy sice začali lépe a vedli dokonce i o čtyři branky (3:7), potom ale domácí zlepšili obranu, postupně korigovali skóre a ve 25. minutě šli do vedení po brance Wolskiho. Do poločasu již vedli Jičínští o tři branky a vedení nepustili v celém průběhu druhé půle. Nejlepšími střelci domácích byli zkušení Krahulec s 6 trefami a O.Š ulc, který dostal za záda Petržaly pět míčů.

Nejvíce branek: Krahulec 6/2, Šulc 5, Čurda, Drbohlav, Horut a Wolski po 2 – Kastner 6/1, Šůstek 3, Blecha 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/1. Vyloučení: 3:2.

Petr Mašát, trenér Ronalu Jičín: „Obrana v čele s Filipem Veverkou odvedla maximální výkon, ale sráželi jsme se našimi triviálními chybami. Musíme ještě zlepšit přechodovou fázi a postupný útok, ale toto je otázka tréninků. Pro diváky to byl jistě zajímavý zápas a jsem šťastný za kluky, že jsme v utkání zaslouženě zvítězili."

Jan Josef, trenér Dukly Praha: „Utkání rozhodl výborný výkon Filipa Veverky a neproměňování našich šancí. Inkasování dvaadvaceti gólů venku je jistě výborný výkon, ale na dvacet gólů v dnešní házené skoro nejde vyhrát. Kdybychom proměnili polovinu našich šancí, určitě by byl obraz zápasu jiný."