Mistři z Talentu M.A.T. Plzeň nestačili na Ronal Jičín, prohráli 24:20

19.09.2015, Vít Chalupa

Cenný skalp vybojovali házenkáři Ronalu Jičín, když v sobotním zápase třetího kola extraligy mužů porazili o čtyři branky tým Talentu M.A.T. Plzeň. Domácí pevnost uhájila Dukla Praha před KH Kopřivnice, naopak Gumárny Zubří doma nestačily na Cement Hranice.

Dukla Praha – KH Kopřivnice 29:27 (14:16)

Na začátku utkání byla lepším týmem na hřišti Dukla Praha, po většinu prvního poločasu si udržovala dvoubrankový náskok. Pak se ale na osm minut střelecky odmlčela a Kořpivnice využila soupeřova zaváhání. Poločas skončil dvoubrankovým vedením na straně Kopřivnice. Hned na začátku druhého poločasu ale domácí manko stáhli, Kopřivnice se ale držela v dostřelu a pět minut před koncem bylo vyrovnáno. Potom ale domácí brankář Rangl zabezpečil síť Dukly před útoky hostů a Dukla vybojovala druhé vítězství v nové sezóně.

Jan Josef, trenér Dukly Praha: „Celý týden jsme se připravovali, abychom Kopřivnici nepodcenili, ale bohužel k tomu došlo. Dostali jsme se lehce do vedení 4:0 a od té doby jsme prakticky přestali úplně hrát to, co jsme chtěli. Dvacet minut v první půli jsme měli neskutečný výpadek. Měli jsme obrovské množství šancí, Milan Kotrč nebo Sviták se Šustkem ale několik jasných šancí neproměnili. I kvůli tomu šla pak Kopřivnice na konci první půle do vedení. Zápas jsme rozhodli na začátku druhé půle, kdy jsme byli velmi dobří v obraně, sbírali jsme balóny a dávali snadné góly. Hodně pomohl i Dan Rangl, který chytil pár střel. Dvacet minut před koncem jsem poslal na hřiště Mubenzema a ten prakticky sám třemi góly rozhodl o naší výhře. Byl to jeho zápas, nebýt jeho, prohráli jsme.

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice: „Neodehráli jsme špatný zápas. Minimálně bodík jsme si zasloužili. Rozhodlo prvních osm minut druhé půle, kdy jsme nedali gól. Měli jsme přesilovku, ale gól jsme v ní nedali, naopak dostali jsme tři. Bylo to nezkušeností kluků. Přitom jsem jim v šatně o půli říkal, co mají hrát. Nastoupili jsme ale do druhé půle nekoncentrovaní a proto jsme prohráli. Takové výpadky nesmíme mít. Pět minut před koncem jsme sice vyrovnali, pak ale rozhodly naše individuální chyby. Čtyřicet minut jsme ale hráli na tři spojky, protože se nám dvě v průběhu zápasu zranily. Kluci tahali nohy, kdežto Dukla střídala šest spojek a na konci měla víc sil. Kluci potřebují zkušenosti, vyhrát se, je to jejich první extraligová sezona. Výkony nejsou špatné, ale body chybí. Teď jsme se dostali pod tlak, los jsme totiž neměli lehký. Musíme zvednout hlavu a porazit Zlín.

Nejvíce branek:  Sviták 6/1, Reichl 5, Kastner 4, Šůstek 4 – Fulnek 8, Hardt 5, Zima 4. Sedmimetrové hody: 5/1 – 1/0. Vyloučení: 4 - 2. Rozhodčí: Brůna, Halada. Diváci: 290.

Tatran Litovel – HC Zlín 22:16 (11:8)

Domácí Tatran Litovel nastoupil proti Zlínu do utkání s vervou a rychle se ujal vedení 4:1. Tří až čtyřbrankový náskok si drželi házenkáři Litovle po celý poločas. Na začátku druhého poločasu vedení navýšili na pět branek, a přestože se v 50. minutě Zlín dotáhl na rozdíl dvou branek (17:15), závěr ovládli zase domácí, kteří šňůrou pěti branek znovu výrazně navýšili své vedení a uhájili výhru 22:16.

Lubomír Krejčíř, trenér Tatranu Litovel: „Jsme rádi, že jsme vyhráli toto malé derby. Vydařil se nám začátek zápasu, kdy jsme byli střelecky aktivní a obrana fungovala tak, jak měla. Konec prvního poločasu z našeho pohledu nebyl zcela optimální. Velmi dlouho jsme byli bez vstřelené branky a navíc nás těsně před koncem postihlo nešťastné vyloučení, takže jsme druhý poločas načínali v oslabení. V jeho průběhu se povedlo postupně obranu soupeře roztáhnout, z čehož těžili především naši pivoti. Ačkoli byl samotný závěr zápasu velmi vyrovnaný, jsme samozřejmě rádi za výhru."

Jiří Mičola, trenér HC Zlín: „Domácí zaslouženě zvítězili. Našemu týmu se ale nedá odepřít vysoké nasazení a chuť po brankách. Hráli jsme na hranici našeho maximálního výkonu, ale v utkání se projevila zkušenost hráčů domácích, kteří jsou mnohem zkušenější, než náš kádr. To bylo vidět hlavně ve vypjatých situacích, kdy jsme většinou chybovali a inkasovali. Rozhodně jsme podali bojovný výkon, za který se nemusíme stydět, ale zápas rozhodla zkušenost hráčů soupeře."

Nejvíce branek: Pernička 9/2, Juříček 5, Zbránek 4 – Kavka 4/2, Doležel 4, Šáš 2. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 3 (přímá ČK Konšel) – 3. Rozhodčí: Hanák, Novotný. Diváci: 342.

HBC Ronal Jičín – Talent M.A.T. Plzeň 24:20 (12:11)

Cenné body vybojovali házenkáři Ronalu Jičín, když v sobotním zápase třetího kola porazili o čtyři branky tým Talentu M.A.T. Plzeň. První poločas byl zcela vyrovnaný, častěji byli ve vedení ale hosté z Plzně. Ještě ve 45. minutě vedli úřadující mistři o čtyři branky nad domácími, závěr ale Plzeň nezvládla. Během závěrečných patnácti minut nedali Západočeši ani jediný gól, zatímco jičínští kanonýři překonali jejich defenzívu osmkrát! Jičín tak vybojoval cennou výhru 24:20.

Aleš Babák, trenér Ronalu Jičín: „Do zápasu jsme vstupovali s tím, že můžeme uspět. Plzeň se potýká s určitými problémy, odešli někteří hráči, Petr Linhart je zraněný. Nicméně jsme většinu utkání prohrávali, naši brankáři v prvních 45 minutách nezachytali podle našich představ, navíc jsme neproměnili naše šance, včetně brejkových a to zapříčinilo vedení Plzně 20:16. Potom nás podržel David Machalický, když se vrátil zpět do branky. Dovolím si tvrdit, že důležitým faktorem bylo to, že jsme rozložili sílu mezi celý mančaft. Začala nám fungovat obrana, podařil se nám tah, kdy Martin Hlava bránil Milana Škvařila. Tím jsme donutili Plzeň k technickým chybám. V určitých momentech jsme měli štěstí, ale klobouk dolů před týmem, že utkání za stavu 16:20 nezabalil. Získali jsme velice cenný skalp a hodně důležité body v boji o play-off, byť je to teprve 3. kolo extraligy."

Martin Šetlík, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: „Myslím si, že jsme do 45. minuty hráli slušné utkání, potom jsme 15 minut nedali branku. Nemám pocit, že by naše hra byla natolik pasivní, přesto byla pořád signalizovaná pasivní hra. Vyloučení 3:7 nám také nepřidalo na výsledku, navíc jsme udělali velké množství technických chyb a ten závěr, kdy jsme nedali 15 minut gól, rozhodl o výsledku."

Nejvíce branek: Šulc 4/1, Čurda 4, Loskot 4, Kubík 4 – M. Škvařil 9, Tonar 5/1, VInkelhofer 3. Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/1. Vyloučení: 3 – 7. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Diváci: 630.

Gumárny Zubří – Cement Hranice 26:30 (11:17)

Porážku před domácím publikem utržili v zápase proti Cementu hranice házenkáři Gumáren Zubří. Valaši nezačali dobře, brzo ztráceli a Cement si udržoval bezpečný odstup (2:5, 4:9). Před poločasem prohrávali Zubřané dokonce o sedm gólů a o poločase svítil na ukazateli skóre stav 11:17 ve prospěch Hranic. Ani v druhé půli se Zubří nepřiblížilo k soupeři víc než na dvě branky (24:26) a v závěru dvěma trefami ztvrdili výhru hostů Hastík se Stržínkem.

Andrej Titkov, trenér Gumáren Zubří: „Dnešní výsledek je pro družstvo i zuberské obecenstvo určitě velkým zklamáním. Nevydařil se nám první poločas a ve druhé půli jsme bohužel narazili na dobře postavenou obranu našeho dnešního soupeře, který dokázal eliminovat naši činnost a navýšit náskok."

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice: „Vezeme si dva body ze Zubří, což je vynikající výsledek. Myslím si, že jsme po taktické stránce velice dobře zvládli první poločas. Neztráceli jsme v útoku balóny, nenechali jsme Zubří jít dopředu a drželi jsme si náskok, který jsme navyšovali. Náš soupeř se velice těžko dostával ke střelbě. Ve druhém poločase jsme trošičku zaváhali mezi devátou a třináctou minutou, kdy jsme nechali Zubří trošičku nadechnout. Byli jsme ale natolik zkušení, že jsme dali čtyři rozhodující branky, také nás velice podržel Pepa Kučerka a já si myslím, že vítězství bylo nakonec zasloužené."

Nejvíce branek: Šustáček 6, Hrstka 4, Douda 4 – Mičkal 7/1, Hastík 6, Tůma 6. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Vyloučení: 1 – 4 (přímá ČK Magrla). Rozhodčí: Opava, Válek. Diváci: 850.