Extraliga má nového lídra! Je jím KH Kopřivnice!

30.09.2017, Jan Vtípil

Domácí celky byly v sobotu programu Extraligy stoprocentní. Výhry slavily Dukla, Brno, Nové Veselí i Kopřivnice, která se díky lepšímu skóre posunula před Lovce i ROBE do čela tabulky.

V letošní Extralize už po necelých čtyřech odehraných kolech není neporažený celek. V sobotních duelech 4. kola nejvyšší soutěže házenkářů podlehly vedoucí Lovosice v Novém Veselí a rovněž šestibodové Zubří na půdě mistrovské Dukly. Třetí Jičín pak padl v Brně a tabulkou vzhůru jde naopak před víkendem čtvrtá Kopřivnice, která přehrála Strakonice. Díky skóre povede KH minimálně na týden pořadí nejlepších celků Extraligy!

Extraliga – 4. kolo

HC Dukla Praha – HC ROBE Zubří 23:20 (14:7)

Dukla Praha se před 4. kolem krčila jako mistrovský celek až na 9. místě tabulky a ani průběh pohárové série s islandským FH jistě nepřispěl k dobrému psychickému rozpoložení v pražském týmu. V této situaci na palubovku Dukly zamířilo ambiciózní Zubří, které naopak úvodními třemi koly prošlo bez zaváhání, ale ani tentokrát se mu na Ruzyni nedařilo a Pražané na konec získali s přehledem oba body. ROBE sice zamezilo domácím v úvodních více než pěti minutách skórovat, ale jeho hráči měli zejména v prvním dějství s útočnou produktivitou mnohem větší problémy než Dukla. V první půli dovolila pražská defenzíva v čele s Petržalou Valachům pouze sedmkrát skórovat, a to mělo pro celý zápas klíčovou roli.  V druhém poločase Dukla výsledek kontrolovala, a i když její výkon s ohledem na pozici úřadujícího mistra nebyl optimální, po prohrách v Lovosicích a Jičíně získala veledůležité body proti jednomu z adeptů na boj o letošní titul.

Nejvíce branek: Mubenzem 6, Sviták 5 – Reček 6, Pich 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/0 – 2/2. Vyloučení: 2 - 5. Diváci: 300

TJ Sokol Nové Veselí – HK FCC Město Lovosice 25:17 (13:10)

Novému Veselí start soutěže nevyšel podle představ, ale předchozí výhra v Karviné ho evidentně nakopla a Sokol v dnešním domácím duelu nedal sebemenší šanci lídrovi tabulky, lovosickým Lovcům. Ti v úvodních kolech třikrát využili výhody domácího prostředí a společně s ROBE byli jedinými neporaženými, ale o tento punc dnes přišli po hodně nevýrazném výkonu. Domácí totiž lídra zcela jednoznačně přehráli, přestože prvních dvacet minut ještě debaklu nic nenasvědčovalo. Lovci byli o branku až dvě ve vedení, ale od stavu 6:8 byl lepší Sokol. Lovosická lavička už během snížení na 7:8 cítila, že je potřeba nástup domácích zastavit, jenže ani oddechový čas Lovcům nepomohl. Veselí čtyřmi brankami otočilo, do šaten odcházelo za vedení 13:10 a díky skvělému Schamsovi to v 47. minutě bylo už 20:11! Dvakrát dokonce manko Lovců narostlo na deset branek, když nejprve Skalický v 49. minutě zvýšil na 21:11 a v 57. minutě další pardubický odchovanec v dresu Nového Veselí Ptáčník upravoval na 24:14. Korekce hostí v posledních minutách byla už jen opravdu kosmetická, a tak se z první letošní domácí výhry radoval Sokol.

Nejvíce branek: Štěrba 8/7, Sekulič a Živojinovič po 3 -  Klimt 7, Motl 3/1, Bouček 3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 6/6 – 5/1. Vyloučení: 3 - 4. Diváci: 350.

SKKP Handball Brno – HBC Ronal Jičín 31:28 (12:12)

V Brně se dalo očekávat vyrovnané utkání celků, které si za cíl základní části určily boj o postup do play-off a předpoklady se také naplnily. Hostující Jičín, který dopředu hnalo sebevědomí po výhře nad Duklou, vzdorovalo aktivitě Brna, které pak povzbudila předchozí důležitá výhra na půdě SKP Frýdek-Místek. Pro svěřence Jozefa Hantáka to byl první letošní domácí zápas a po většinu utkání to byli právě domácí, kdo byl ve vedení. Deset minut před koncem se sice bojující hosté dostali do vedení 23:22, ale koncovka vyzněla pro po bodech hladovější tým z Králova Pole. Od stavu 25:25 jednoznačně Brňané dominovali a díky zvládnuté koncovce si připsali druhou výhru v řadě, čímž se zařadili mezi další čtyřbodové týmy: Duklu, Jičín, Nové Veselí, Karvinou a Plzeň.

Nejvíce branek: Havlát 6, Hanták 5/1, Burget 5 – Krahulec 8/2, Horut a Rychna po 4. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 3 – 1, ČK: Koubek (BRN). Diváci: 187.

KH Kopřivnice – HBC Strakonice 1921 30:21 (18:12)

Čtyři body na svém kontě měli už po třech kolech házenkáři Kopřivnice, která v posledním dnešním zápase potvrdila roli favorita proti Strakonicím. Nováček soutěže tak stále čeká na body, ke kterým měl tentokrát od úvodu hodně daleko. Kopřivnice má v letošní sezóně drive a díky skóre minimálně do 5. kola povede celou extraligovou tabulku! Jedenáctý celek loňské extraligové sezóny nyní čeká atraktivní trio utkání, které navíc více napoví o dlouhodobých vyhlídkách živou vodou politého KH. Nejprve zamíří do Karviné, což bude prestižní zápas nejen pro šéfa klubu a trenéra Lubomíra Veřmiřovského, poté přivítá pražskou Duklu, aby následně zamířila do Lovosic, od kterých dnes přebrala pozici extraligového lídra.

Nejvíce branek: Mynář 7/5, Hanus 7, Bukovský, Gřes J. a Střelec po 3 – Marienka 4, Mošovský 3/1, Landinger a Zbíral M. po 3. Rozhodčí: Baader, Novotný. Sedmimetrové hody: 6/5 – 2/1. Vyloučení: 5 - 5. Diváci: 330.