Vyrovnaná sobota. Strakonice slaví historicky první extraligovou výhru, Dukla padla v Kopřivnici

14.10.2017, Redakce ČSH

Před týdnem sebrali strakoničtí házenkáři první bod Dukle Praha, dnes o oba oloupili tým z moravské metropole. SKKP Brno prohrálo ve Strakonicích rozdílem gólu 24:23. Hráči Dukly pak zažili další černou sobotu, když v 6. kole podlehli týmu Kopřivnice rozdílem dvou branek. DOPLNĚNY KOMENTÁŘE K UTKÁNÍ STRAKONICE - BRNO.

Extraliga mužů – 6. kolo

HBC Strakonice – SKKP Handball Brno 24:23 (13:14)

Zcela vyrovnané bylo utkání ve Strakonicích v sobotu v podvečer. Domácí tým se s hosty z Brna střídal v držení minimálního vedení, skóre se přelévalo ze strany na stranu. Za domácí nejčastěji pálili Mošovský se Zbíralem a Marienkou, Brňany střelecky táhl Hastík podpořený Adamčíkem a Hantákem. V posledních deseti minutách diváci moc branek neviděli, v nervózním závěru se bojovalo o každý míč a častěji dotahovat museli zkušenější hosté. Rozhodující čtyřiadvacátý gól proměnil svou jedinou trefou v zápase Pek a zařídil domácím historicky první extraligové vítězství.

Nejvíce branek: Zbíral 7/2, Mošovský 4/1, Marienka 4 – Hastík 7/1, Adamčík 4, Hanták 4. Rozhodčí: Kavulič, Frieser. Sedmimetrové hody: 4/3  - 2/1. Vyloučení: 3:5. Diváci: 405.

Roman Marienka, trenér Strakonic: „Jediný cíl při závěrečné rozhodující akci byl vystřelit tak, aby při případném bloku nebo ztrátě míče neměl soupeř dostatek času ještě reagovat. Chtěli jsme to dohrát doprava, což se povedlo a Tomáš Pek rozhodl. Nebyli jsme vyloženě lepším mužstvem, ale měli jsme víc štěstí. Stejně jako jsme dva body urvali, jsme utkání mohli i ztratit. Bylo to velice vyrovnané. Jsem velmi šťastný za dva body, ale sportovně musíme přiznat, že je máme s obrovským štěstím. To, jak jsme si vybrali smůlu předtím s Duklou, tak teď se štěstí přiklonilo k nám.“

Jozef Hanták, trenér Handball Brno: „Strakonice vyhrály, protože měly víc štěstí. To ale ke sportu patří. My jsme nedodržovali taktické pokyny jak v závěru zápasu, tak v jeho průběhu. Byli jsme více než vyrovnaným soupeřem, vedli jsme, ale obranné chyby a neproměňování vyložených šancí nás stálo bodový zisk. Bod bychom brali, je potřeba být vděčný za jakýkoliv získaný. Každý je ve vyrovnané soutěži vzácný.“

Sokol Nové Veselí – HBC Ronal Jičín 24:24 (13:13)

Vyrovnaný byl i další duel v Novém Veselí, tady se body nakonec dělily rovným dílem. I tady se oba celky navzájem udržovaly v jednobrankovém dostřelu prakticky po celých šedesát minut zápasu. V závěru sahali po vítězství domácí z Nového Veselí, v posledních momentech zápasu ale Jičínští dokázali vyrovnat a utkání skončilo spravedlivou remízou 24:24.

Nejvíce branek: Chosik 7, Melichar 6, Štěrba 4/3 – Šulc 6, Horut 4, Čurda 3, Wolski 3. Rozhodčí: Hanták, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/3 – 0/0. Vyloučení: 1:4.

KH Kopřivnice – HC Dukla Praha 34:32 (14:14)

Po zaváhání ve Strakonicích se Dukla nedokázala dostat zpět na vítěznou vlnu a body ztratila i v Kopřivnici, tentokrát oba. I když i tady diváci sledovali velmi vyrovnaný duel, přesto to byl ambiciózní tým Dukly, který častěji ve druhé půli zaostával a soupeřem. Kopřivnice opakovaně dokázala odskočit na rozdíl dvou tref a domácí cítili šanci. Přesto, že tři minuty před koncem Dukla vyrovnala na 30:30, dokázali hráči Kopřivnice vsítit do konce zápasu ještě čtyři branky zatímco Dukelští jen dvě, a tak Kopřivnice drží kontakt se špičkou tabulky a zapisuje další dva body za výhru 34:32.

Nejvíce branek: Fulnek 7/1, Střelec 6, Bukovský 6 – Sviták 6/1, Mubenzem 5, Syřínek 5/3. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4. Vyloučení: 7 (ČK Mynář):5 (ČK Šustek, přímá ČK Patzel). Diváci: 580.