Nováček ze Strakonic se odlepil ode dna, zvítězil v Novém Veselí. Z Kopřivnice vezou bod házenkáři Brna

11.11.2017, Redakce ČSH

Historicky první výhru z palubovky soupeře vezou házenkáři Strakonic, bodovali v Novém Veselí. Oslavy s domácím publikem si neužili ani Lovci, kteří doma prohráli s Frýdkem-Místkem 28:31.

Extraliga mužů – 8. kolo

TJ Sokol Nové Veselí – HBC Strakonice 1921 24:27 (15:15)

Vyrovnaný souboj sledovali diváci v Novém Veselí. Házenkáři Strakonic ale cítili šanci a po většinu zápasu drželi domácí výběr pod tlakem. První půle skončila za nerozhodného stavu 15:15, ve druhé půli si Jihočeši už v úvodní desetiminutovce začali budovat náskok, ve 40. minutě to bylo 17:20, deset minut před koncem vedli už o pět branek. Pak sice Nové Veselí manko zkorigovalo a dotáhlo se na rozdíl jediné branky 23:24, závěr a důležité body si ale Strakoničtí pohlídali a domů si vezou cennou výhru.

Nejvíce branek: Štěrba 6/1, Bartůněk 5, Melichar 4 – Zbíral 9/1, Krejčí 6, Mošovský 6. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 5/2 – 3/2. Vyloučení: 4:5. Diváci: 290.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: "Dnešní zápas se mi hodnotí velmi špatně. Zahráli jsme hluboko pod svoje možnosti. Hlavně v prvním poločase jsme dostali 15 gólů, což je na nás strašně moc. Pak už jsme byli hodně nervózní, Strakonice hrály dlouho na hraně pasivity. Chci se omluvit divákům, opravdu jsme dnes neměli den. Věřím tomu, že se z toho oklepeme a budeme zas předvádět to, na co máme. Strašně se projevila absence Míry Štohanzla. Právě dnes nám chyběl bojovník s jeho srdcem..."

Roman Marienka st., trenér HBC Strakonice 1921: "V klíčových okamžicích nás podržel náš gólman, Poprvé v sezóně jsme dobře odehráli většinu přesilovek a několik oslabení jsme dokázali odehrát na 0:0. Naše obrana byla o hodně aktivnější než veselská, agresivně jsme narušovali rozehrávku. Nám dnes všechno sedlo a domácím ne. Přesně jsem si vzpomněl na naše předchozí domácí utkání s Hranicemi, kdy jsme v pozici favorita hráli my. Pro nás to jsou dnes zlaté body, kluci z Nového Veselí si sáhnou do svědomí a další soupeři, kteří do Veselí přijedou, to tady budou mít ještě těžší."

HK FCC Město Lovosice – Pepino SKP Frýdek-Místek 28:31 (16:17)

Podruhé za sebou se podařilo házenkářům Frýdku-Místku odvézt si v základní části vítězství z Lovosic, když dokázali zopakovat výhru ze závěru základní části loňské sezóny. Pouze začátek utkání byl vyrovnaný a to do stavu 5:5. Pak přišel první střelecký výpadek domácích, díky kterému moravský tým poprvé výrazněji odskočil (5:9). Ještě do poločasu ale dokázali Lovci utkání zkorigovat a v začátku druhé půle pak zápas zvrátit ve svůj prospěch. V rozmezí mezi 43. a 53. minutou ale Frýdek-Místek nepovolil Lovosicím jedinou branku, vypracoval si znovu výraznější vedení (22:26) a vítězství již ze svých rukou nepustil. V trenérském souboji dvou lovosických odchovanců Berky a Krahulíka tak slavil úspěch trenér moravského celku.

Nejvíce branek: Motl 8/3, Bičiště 6/1, Konařík 4 – Petrovský 9/2, Kocich 5/2, Bednárek 4, Bosák 4. Sedmimetrové hody: 7/4 – 4/4. Vyloučení: 2:4 (přímá ČK Gřešek). Diváci: 769.

Komentář trenéra Milana Berky: "Utkání se mi hodnotí špatně, protože jsme doma ztratili další dva body. Musím samozřejmě poblahopřát soupeři, hrál trpělivě, zatímco my jsme nebyli důslední v obraně. S tím korespondoval i výkon brankářů, kterým se dnes nedařilo. V konečném efektu jsme utkání ale prohráli v útoku, rozhodně si nemůžeme dovolit zahodit čtyři sedmičky. V jediné chvíli, kdy jsme dokázali utkání otočit, pak nedáme sedmičku, náskok a v přesilové hře uděláme prorážení. Celý úsek jsme prohráli 0:5 a prakticky bylo po zápase. Hlavní rozdíl byl v tom, že soupeř dokázal střelecké příležitosti proměnit, zatímco nám se to nedařilo."

KH Kopřivnice – SKKP Handball Brno 31:31 (16:15)

Vyrovnaný souboj skončil v Kopřivnici dělbou bodů. V prvním poločase se nejprve vedení chopili domácí, v 15. minutě vedli 9:5, mocným finišem první půle ale hosté vyrovnali na 15:15 a jen trefa Bukovského zajistila domácím alespoň minimální vedení. Do druhé půle vykročili lépe Brňané, ujali se náskoku 24:19 a vyrovnávat museli Kopřivničtí. Osm minut před koncem ale svítilo na ukazateli skóre 28:28 a zápas dospěl do dramatické koncovky. Pět minut před závěrem vedli domácí o dva góly 31:29, domácí ale křehký náskok neudrželi. Vyrovnání zajistili Brnu Hastík s Pšenicou.

Nejvíce branek: Fulnek 7, Hanus 5, Rachač 5/1 – Hanták 12/4, Hastík 4, Burget 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/4. Vyloučení: 5:4. Diváci: 750.