Extraliga házené 2019/2020

Karviná doma porazila Jičín. Šlape na paty vedoucímu Zubří, které padlo v Plzni. Mistrovská Dukla prohrála na hřišti průběžně posledních Hranic

12.11.2017, Redakce ČSH

To jsou výsledky! Zaváhání házenkářů Zubří dává karvinskému týmu naději na přebrání vedoucí pozice mužské extraligy. Zatímco Karvinští v neděli před domácím publikem porazili sedmibrankovým rozdílem Jičín, Zubří na západě Čech nestačilo na Plzeň. Překvapení kola se pak zrodilo v Hranicích, kde na domácí výběr, okupující před zápasem průběžnou poslední příčku, nestačili házenkáři mistrovské Dukly Praha.

Extraliga mužů - 8. kolo

Talent ROBSTAV – M.A.T. Plzeň – HC ROBE Zubří 33:23 (19:14)

Házenkáři Zubří podruhé v této sezóně padli. Nestačili na předloňského mistra z Plzně a jejich vedení v extraligové tabulce se začalo houpat na křehkých nohách pod tlakem dotírající Karviné. V neděli totiž na západě Čech začali výrazně lépe plzeňští házenkáři. Rychle se ujali vedení (5:2, 10:4, 13:7, 16:10), dvě minuty před přestávkou zaostávali Valaši za soupeřem dokonce o osm tref (19:11). Třemi brankami v řadě si hosté těsně před odchodem do šaten trochu vylepšili pozici zásluhou Doudy a korigovali na poločasových 14:19, začátek druhé půle ale zase patřil domácím. Ti Zubří zatlačili především mezi 37. a 46. minutou, kdy navýšili svůj náskok z pěti na deset branek (22:17, 28:18) a pak znovu o osm minut později, kdy to bylo už o třináct branek 32:19. Střeleckou formu měl především reprezentant Stehlík a oba Tonarové, na druhé straně sále odpovídal především Douda podpořený Radomírem Válkem. Valaši pak na konci zápasu dosáhli jen na kosmetickou korekci a zaokrouhlili rozdíl mezi družstvy na deseti gólech 23:33.

Nejvíce branek: Stehlík 11/2, Tonar J. 8, Tonar M. 5 – Douda 8, Válek 6/1, Přikryl 2, Hrstka 2. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/2 – 1/1. Vyloučení: 4:4 (ČK Zeman). Diváci: 780.

HCB Karviná – HBC Ronal Jičín 30:23 (17:11)

Házenkáři Karviné si už před zápasem s Jičínem brousili zuby nejen na vítězství, ale především na body, které by je zásadně přiblížili vedoucí příčce. Dosáhli na ně, a tak po nedělních měřeních patří Karviné průběžná druhá příčka. Spolu se zaváháním Zubří to tak dává Karvinským seriózní šanci na dosažení vedoucí pozice. Ale popořádku. Karviná na hřišti dominovala už v prvním poločase. Jičínu nedal šanci brankář Marjanovič, střeleckou potenci domácí rozložili rovnoměrně do všech stran a už o poločase vedli šestibrankovým rozdílem 17:11. I ve druhé půli drželi soupeře pod tlakem. Jičín se sice dokázal zvednout a přiblížit se vedoucí Karviné na rozdíl čtyř gólů, domácí ale nenechali své vítězství výrazněji ohrozit a nakonec slavili výhru 30:23.

Nejvíce branek: Brůna 6/3, Mlotek 6, Piatek 5 – Král 5/1, Šulc 5, Čurda 4. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2. Vyloučení: 6:4. Diváci: 938.

TJ Cement Hranice - HC Dukla Praha 21:16 (11:8)

Jen šestnáct branek protlačili za záda cementářské obrany a brankáře Kučerky házenkáři týmu úřadujícího mistra pražské Dukly. A to na vítězství nestačilo. V zápase obran totiž domácí hráči Hranic dokázali nastřílet o pět branek víc. Snad jim bylo motivací to, že po výsledcích sobotních zápasů spadli na poslední příčku, ode dna se ale rychle odlepili. Tříbrankové vedení si vypracovali už ve 21. minutě a do přestávky se ho nevzdali. Na začátku druhé půle naopak náskok ještě navýšili, ve 45. minutě to bylo 16:10. Dukly sice dotahovala, Hranice ale držely šanci na dobrý výsledek a nakonec slavili důležité a snad i poměrně překvapivé vítězství 21:16.