Zubří oplatilo Karviné pohárovou porážku a drží vedení v tabulce, Dukla je zpět na vlně

18.11.2017, Redakce ČSH

Ambiciózní plán Karviné na převzetí vedení extraligové tabulky nevyšel. Házenkáři Zubří v odvetě středečního pohárového utkání Karvinou zatlačili a udrželi průběžnou první příčku.

Extraliga mužů - 9. kolo

SKKP Handball Brno – TJ Cement Hranice 26:28 (15:12)

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří si hned v prvních minutách dokázali vybudovat drobný náskok. Ten byl však brzy Hranicemi, notně povzbuzovanými vlastním fanklubem, smeten a stav se vyrovnal. Až do 17. minuty převzali vedení hosté, avšak i Brňané se přihlásili zpět o slovo a vyrovnali. Dokázali proměnit čtyři branky v řadě a nakonec se postupně dostali ke tříbrankovému vedení 15:12 na konci poločasu. V 8. minutě druhého poločasu Brnu zmařil sedmimetrový hod Kučerka. V 16. minutě unikl Tomáš Cáb všem svým oponentům a osamocen před Kučerkou dokázal znovu vyrovnat na 21:21. Ve druhé půli sledovali diváci krásnou házenkářskou podívanou a velké drama. Nakonec ale Hranice získaly jednobrankové vedení a při využití technických chyb si dokázaly pojistit v posledních sekundách vítězství úpravou skóre na konečných 26:28

Nejvíc branek: Hastík 8, Adamčík 4, Mičola 4 – Mičkal 9, Tůma 7, Pernička 4/1. Rozhodčí: Frieser, Kavulčik. Sedmimetrové hody: 2/1 - 1/1. Vyloučení: 5:5. Diváci: 278.

Jozef Hanták, trenér SKKP Handball Brno: „V prvním poločase jsme byli jasně lepší. Vytvářeli jsme málo technických chyb. Dostali jsme i málo gólů, takže obrana byla kompaktní v závěsu s brankářem a z ní jsme vycházeli do prvního a druhého sledu útoků. V druhém poločase věci, které jsme si pověděli v kabině, vůbec neplatily. Obrana nebyla tak kompaktní, jak měla být, což je velmi důležité, brankáři dostávali góly i z malých úhlů. Rozhodujícím faktorem bylo hodně technických chyb, nepromyšlené přihrávky na pivota. Soupeř využil naše chyby a s nimi rozhodoval.

Libor Hrabal, trenér TJ Cement Hranice: „Vyhrát v Brně, který má ve svém týmu řadu osobností, je radost. My jsme se snažili praktikovat věci z předešlých zápasů. Neztrácet balóny a trochu hru zpomalovat, aby soupeř nemohl jít také do rychlých brejků. To se nám podařilo. Trochu se nám nepovedl závěr prvního poločasu, kdy se Brno dostalo do tříbrankového vedení, ale věřili jsme, že když ve druhé půli nebudeme dělat chyby a pokud budeme proměňovat šance, tak dokážeme stav stáhnout. Nakonec vysloužené vítězství pro nás a jsme šťastni, že vezeme z Brna dva body.“

Dukla Praha – Sokol Nové Veselí 31:23 (15:11)

Dukla se díky navrátilcům v sestavě - Svitákovi, Jeníčkovi a Mubenzemovi - vrátila k rychlé hře a výborné obraně, za kterou velmi dobře chytal Daniel Rangl. Kromě začátku, kdy se hosté na chvilku ujali vedení, diktoval tempo zápasu domácí celek, hrál nápaditě v útoku a rychle do druhé vlny a brejkových situací. Už o poločase vedli Pražané rozdílem čtyř branek, ve druhé půli pak svůj náskok zdvojnásobili a utkání dovedli k jasnému vítězství.

Nejvíce branek: Patzel 10, Mubenzem 7, Jeníček 5 - Štěrba 7, Melichar 5. Rozhodčí Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 5/3 - 3/3. Vyloučení: 5:5. Diváci: 245.

Jan Josef, trenér Dukly Praha: „Tohle je hra, kterou chceme a umíme hrát, pomohlo nám hodně, že se vrátily klíčové osobnosti do útočné fáze. Konečně jsme nastříleli přes 30 branek se slušnou úspěšností a dočkali se zasloužené výhry a velice důležitých dvou bodů. Tabulka je totiž extrémně vyrovnaná.“

HBC Strakonice – Talent ROBSTAV – M.A.T. Plzeň 25:31 (13:12)

Dlouho vzbuzovali strakoničtí házenkáři před svými fanoušky naděje na bodový zisk. Celý první poločas nejen, že drželi se soupeřem krok, ale dokonce se v 18. minutě dokázali ujmout vedení a do konce poločasu povolit Plzni jen dvě trefy. O přestávce tak drželi jednobrankový náskok. Přišli o něj ale po šňůře tří plzeňských branek hned v prvních třech minutách druhé půle. Ani střelecká potence Nejdla (12 branek) Strakonice do hry nevrátila. Pak už se Plzeň nabytého vedení nepustila, naopak náskok stupňovala až na sedm branek (24:31), kosmetickou korekci zajistil domácím Marienka.

Nejvíce branek: Nejdl 12, Marienka 4, Zbírel 3, Mošovský 3/2 - Tonar J. 9, Tonar M. 8/2, Šindelář 5, Stehlík 5/1. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/3. Vyloučení: 3:6. Diváci: 405.

Roman Marienka st., trenér Strakonic: „Zápas jsme měli rozehraný dobře, ale doplatili jsme – stejně jako proti Hranicím – na neproměňování šancí. To rozhodlo v okamžicích, kdy jsme měli odskočit. Celkově naše oslabení a špatně a nedůrazně zahrané vlastní přesilovky, to byly dva hlavní faktory porážky. Neproměnili jsme dvě sedmičky, špatně jsme zahráli na také pravé straně, kde se s formou moc nepotkal Michal Krejčí. A nedostal se do hry náš nejlepší střelec Martin Mošovský. Oba zahráli hodně podprůměrně. V prvním dějství náš držel brankář Jindřich Mráz, po obrátce se ale rozstřílel hostující Jakub Tonar. My jsme museli víc otevřít obranu a gólman už si na balon tolik nesáhl.“

Michal Tonar st., trenér Talentu Plzeň: „Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Extraliga se vyrovnala, není žádný outsider, ke kterému by se vyloženě dalo jezdit pro body. O přestávce jsme si řekli, co jsme v první půli udělali špatně a to jsme zaplaťbůh ve druhém poločase zlepšili. Odskočili jsme na rozdíl tří gólů, což nás uklidnilo a pak už jsme zápas dohráli.“

HC ROBE Zubří – HBC Karviná 33:26 (15:15)

Tak tahle oplátka vyšla. Ve středu vyřadili házenkáři Karviné Zubří v Českém poháru, dnes odjížděli s porážkou domů ze Zubří. První poločas byl na Valašsku absolutně vyrovnaný, oba týmy se prostřídaly ve vedení a do kabin se šlo za stavu 15:15. O výsledku zápasu Zubří rozhodlo v pasáži mezi 39. a 49. minutou, kdy povolili Karviné jen jeden gól, zatímco do její sítě vpravili míč sedmkrát (22:20 – 31:21). Odskočili tak soupeři na rozdíl deseti tref a vylo rozhodnuto. Hosté už dokázali jen korigovat.

Nejvíce branek: Douda 9, Šustáček 5, Hrstka 5/1 – Brůna 6/2, Nedoma 6, Piatek 4, Mlotek 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 500.

HBC Ronal Jičín – HK FCC Město Lovosice 20:29 (9:12)

Až do 26. minuty sledovali diváci v Jičíně vyrovnaný duel. V posledních třech minutách první půle ale třemi góly v řadě Lovci soupeři odskočili na poločasových 12:9 a v nastaveném trendu pokračovali i po přestávce. Jičín se snažil držet v dostřelu (15:19), tlak Lovců se ale stupňoval a vyústil v závěrečnou šňůru čtyř gólů, která završila vítězství Lovosic ve výsledku 29:20.

Nejvíce branek: Král 4, Wolski 4, Horut 3 - Sýkora 9, Klimt 6, Bičiště 4. Rozhodčí: Baader, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení 3:6. Diváci: 700.

Petr Mašát, HBC Ronal Jičín: „Od začátku jsme tahali za kratší konec. Samozřejmě nás srazily neproměněné šance a neměli jsme dobrý postupný útok, čímž jsme se sami dostali pod tlak a nedostali jsme se zpět do zápasu."

Milan  Berka, trenér FCC Město Lovosice: „Určitě jsme podali velmi dobrý výkon podpořen naším brankářem a fungující obranou. Byl jsem maximálně spokojen a toto jsou pro nás velmi důležité body, ale nutno říci, že průběh zápasu neodpovídal výhře o devět branek."