Házenkáři Lovosic přetlačili Zubří, dotahují medailovou pozici

25.11.2017, Redakce ČSH

Pod vedením ředitele klubu Srby, který zastupuje dočasně zdravotně indisponovaného kouče Berku, zdolali Lovci vedoucí tým extraligové tabulky HC Zubří dvoubrankovým rozdílem a minimálně do neděle se usadili na průběžné druhé příčce tabulky.

Extraliga mužů – 10. kolo

HK FCC Město Lovosice - HC Robe Zubří 26:24 (15:12)

V jednom ze šlágrů desátého kola extraligy přivítali Lovci Lovosice lídra tabulky ze Zubří. Diváci viděli v oboustranně výborné atmosféře (do Lovosic zavítali i fanoušci Zubří) dlouho vyrovnané utkání. Až v poslední desetiminutovce se domácím podařilo odskočit ze stavu 10:10 na poločasových 15:12. První branku druhé půle vstřelili znovu Lovci a vedli již 16:12. Šňůra čtyř gólů v řadě ale Zubří vrátila zpět do hry. Ve 44. minutě vedli Lovci 20:19, ale následovalo osm minut bez jejich branky a naopak další čtyřgólová šňůra hostujícího celku. Osm minut před koncem vedlo Zubří 23:20, ale Lovci zabrali a nakonec v domácím prostředí oslavili výhru 26:24.

Nejvíce branek: Motl 10, Klimt 8/1, Sýkora 4 - Zeman 4, Šustáček 4, Hrstka 3/2, Přikryl 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/2. Vyloučení: 3 – 6. Diváci: 620.

Vojtěch Srba, ředitel klubu HK FCC Město Lovosice: „Od začátku zápasu jsme předváděli velmi dobré nasazení a velmi dobrý pohyb v obranné fázi. Dařilo se nám také úspěšně zakončovat v útoku. Střelecky nás v první půli držel Vašek Klimt. Bohužel jsme dělali fatální technické chyby, a i když jich celkově nebylo mnoho, Zubří nás z nich nekompromisně trestalo. Ve druhé půli soupeř velmi rychle srovnal skóre i díky velmi dobrému výkonu brankáře Orsága. Nás pak navíc postihl střelecký výpadek a Zubří otočilo vývoj zápasu. Změnili jsme obranu na 1:5 až na hranici rizika, díky individuálním schopnostem Boučka a Motla jsme zápas dokázali otočit a i se štěstím jsme urvali cenné vítězství."

Pepino SKP Frýdek-Místek – HBC Ronal Jičín 31:22 (13:13)

Po vyrovnaném prvním poločase dominovali na domácím hřišti házenkáři Frýdku-Místku. Zatímco v první půli se oba týmy prostřídaly ve vedení v celkem pravidelném intervalu, ve druhé půli šňůrou pěti branek Frýdek-Místek odskočil soupeři (20:15) a dominanci na hřišti potvrdil mezi 51. a 58. minutou, kdy branku soupeře zasypal dalšími šesti góly především z ruky Petrovského, Stracka a Bednárka. Dvě minuty před koncem to tak bylo o jedenáct branek 30:19 a Jičín dosáhl už jen na kosmetickou korekci.

Nejvíce branek: Petrovský 12/3, Geist 4, Strack 4 – Král 9/5, Šulc 4, Drbohlav 4. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/5. Vyloučení: 4:7 (ČK Hlava). Diváci: 467.

KH Kopřivnice – TJ Cement Hranice 32:31 (17:17)

Zcela vyrovnané utkání sledovali fanoušci házené v Kopřivnici. Domácí se drželi v těsném vedení po většinu hrací doby, poprvé pustili k minimálnímu náskoku Hranice až ve 42. minutě (22:23). Potom se opět chopili vedení házenkáři Kopřivnice, zkušeném soupeři ale ne a ne výrazněji odskočit. V poslední minutě tým hranic opět dosáhl na vyrovnání, o výsledku utkání ale rozhodl v posledních vteřinách zápasu trefou z devítimetrového hodu Miroslav Rachač.

Nejvíce branek: Petřík 6/2, Hanus 6, Hardt 4, Mynář 4/1 – Tůma 5, Indrák 5, Brož 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 6/3 – 1/1. Vyloučení: 4:6. Diváci: 650.