Extraliga házené 2019/2020

V úvodním zápase čtvrtfinále Českého poháru zapsali výhru házenkáři Plzně, Lovosic, Nového Veselí a Karviné

06.12.2017, Redakce ČSH

Týmy Plzně, Lovosic, Karviné a Nového Veselí si lépe rozehrály čtvrtfinálové boje. Nic ale ještě není rozhodnuto. Odvety čtvrtfinále se hrají 20. a 21. prosince.

Čtvrtfinále Českého poháru mužů

HK FCC Město Lovosice – TJ Cement Hranice 30:27 (12:14)

Stejně jako v osmifinále, také do čtvrtfinálového zápasu vstupovali Lovci s taktikou zapojit do hry co nejvíce hráčů širšího kádru a nechat tak základní kouli odpočinout před důležitým sobotním zápasem proti Dukle Praha. Hraničtí od začátku střetnutí tahali za delší konec provazu, Lovcům se nedařilo v obraně a nechávali tak soupeře velmi často střílet z vyložených pozic, oproti tomu jejich útoky postrádaly důraz. Pozorně pak v brance Hranic chytal Josef Kučerka a výsledkem bylo neustálé vedení Hranic. Ve 24. minutě pak navíc Jan Landa uviděl červenou kartu a Lovci odcházeli do šaten s dvoubrankovým mankem 12:14. Stejný rozdíl svítil na ukazateli i ve 36. minutě. Pak ale Lovci dokázali srovnat hru (18:18) a díky pětigólové sérii získat dokonce vedení 23:18. Soupeř pak několikrát zkorigoval na rozdíl dvou branek, aby konečné skóre stanovil gól Lukáše Malého na 30:27.

Nejvíce branek: Klimt 6, Malý 5, Sýkora 4/1 - Tůma 6, Indrák 5. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Vyloučení: 4 (ČK přímá Landa):2. Rozhodčí: Kozler, Zych. Diváci: 357.

Václav Toman, trenér HK FCC Město Lovosice: “Dnes jsme chtěli ušetřit síly, a proto jsme rozložili hru na všechny hráče kádru. Sehrajeme během sedmi dnů tři zápasy a mezi nimi nich nás čeká velmi těžké utkání na Dukle. I díky změnám v kádru jsme neodehráli úplně dobrý první poločas, v začátku druhého se nám ale začalo dařit a utkání jsme otočili. Jsme šťastní, že jsme dokázali zvítězit a věřím, že výsledek zopakujeme i v odvetě na půdě soupeře.”

Lovosičtí házenkáři na utkání sbírali plyšáky pro pacienty litoměřické nemocnice. | Foto: M. Vintrich

HBC Ronal Jičín – Talent ROBSTAV M.A.T. Plzeň 25:26 (13:12)

Házenkáři Ronalu Jičín v úvodním utkání čtvrtfinálových bojů o jediný gól podlehli plzeňskému Talentu. Ve vyrovnaném souboji se oba celky přetahovaly o vedení, šťastnější ale nakonec byli Západočeši, mezi nimiž střelecky vynikal Stehlík, na druhé straně odpovídali především Šulc s Čurdou.

Nejvíce branek: Šulc 7, Čurda 6, Wolski 5 - Stehlík 8, Šíra 3, Poloz 3, Tonar M. 3, Ivancev 3, Šafránek 3. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 0/0 - 5/5. Vyloučení: 3:1. Diváci: 270.

Petr Mašát, trenér Ronalu Jičín: „Určitě to bylo velmi kvalitní utkání z obou stran. Plzeň potvrdila svoji zkušenost a kvalitu, ale já jsem spokojený s výkonem kluků a jsem rád, že jsme hráli s Plzní vyrovnaně celý zápas. Věřím, že to Plzni doma ještě zkomplikujeme a bude se hrát až do konce. Samozřejmě jsem si vědom, že nás nečeká nic lehkého."

Michal Tonar, trenér Talentu Plzeň: „Chtěli jsme zde odehrát, co nejlepší výsledek, což se nám celkem podařilo. Chtěl bych poděkovat celému týmu za kvalitní utkání a myslím si, že je to i zadostiučinění z posledního ligového zápasu v Jičíně, kde jsme podlehli o gól my."

HCB Karviná – SKKP Handball Brno 38:35 (20:17)

Pořádné gólové hody sledovali diváci v Karviné a ještě mohli oslavit vítězství svých domácích favoritů. Karvinští házenkáři se ujali vedení hned v úvodu zápasu a minimálně tří až čtyřbrankový náskok si udržovali v celém poločase. Ve druhé půli se ztráta Brna pohybovala mezi dvěma a čtyřmi góly, blíž se k soupeři hosté nedostali. Při chuti byl hlavně Monczka, který se blýsknul dvanácti brankami. Stínem utkání na opačné straně byla červená karta pro nejlepšího střelce hostů Hastíka tři vteřiny před koncem za sražení protihráče v rychlém útoku.

Nejvíce branek: Monczka 12, Solák 6, Mlotek 5 – Hastík 7, Ipser 5, Hanták 5/2, Kučera 5. Sedmimetrové hody: 1/13/2. Vyloučení: 7:5 (přímá ČK Hastík). Diváci: 780.

TJ Sokol Nové Veselí – KH Kopřivnice 33:29 (17:15)

Zatímco v extralize se lépe vede házenkářům Kopřivnice, v prvním čtvrtfinálovém zápase měli navrch hráči Nového Veselí. Už v prvním poločase si vypracovali náskok a do šaten šli s dvoubrankovou výhodou. Ve druhé půli dokázali své vedení zdvojnásobit a zapisují si výhru 33:29.

Nejvíce branek: Živojinovič 6, Štěrba 6/2, Najman 5 – Petřík 7/5, Hanus 4, Fulnek 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/5. Vyloučení: 4:4. Diváci: 140.