Kopřivničtí oplatili Veselí pohárovou porážku, stejně tak Brňané Karviné. Lovci v souboji s Duklou vybojovali remízu

09.12.2017, Redakce ČSH

Házenkářská extraliga pokračuje o tomto víkendu 12. kolem a sobotní duely přinesly řadu zajímavých výsledků. Kopřivničtí házenkáři vrátili porážku družstvu Nového Veselí, které kopřivnický výběr porazilo ve středečním zápase Českého poháru. V pražské Ruzyni se o body podělili házenkáři Dukly Praha a Lovosic, bezpečné vítězství před odmácími fanoušky uhíjili i Zubřané a tříbrankovým rozdílem přetlačili v repríze pohárového duelu Karvinou házenkáři Brna.

Extraliga mužů - 12. kolo

HBC Strakonice 1921 – Pepino SKP Frýdek-Místek 29:23 (13:14)

Házenkáři Strakonic vybojovali další body. Uhájili je na domácím hřišti před nájezdníky z Frýdku-Místku. Hostující házenkáři se sice rychle ujali čtyřbrankového vedení, už ve 14. minutě to bylo 7:3, do poločasu ale domácí manko stahovali a o přestávce dělila oba celky jen jediná branka. Vyrovnáno bylo hned úvodní trefou Krejčího a pak už tahali za delší konec až do konce zápasu házenkáři Strakonic. Ve 40. minutě drželi už tříbrankový náskok 19:16, dvě minut před koncem už to bylo o šest a přes velkou snahu hostů alespoň o korekci manka tento rozdíl domácí i uhájili (29:23).

Nejvíce branek: Mošovský 7/1, Pek 6, Krejčí 5, Masák P. 5 – Geist 8, Kichner 4, Petrovský 4/1. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1. Vyloučení: 8 (ČK Misák M.):5. Diváci: 380.

Roman Marienka st., trenér Strakonic: „Mám radost z dvou bodů. Trošku nám usnadňují cestu soutěží. Hlavně jsem za ně rád i kvůli tomu, protože Frýdek-Místek hrál poslední kola bezvadně. Minule málem porazil vedoucí Zubří. Z naší strany je výhra vzkazem, že jsme schopni se po dvou předešlých vysokých porážkách, které nás nezlomily, podat doma koncentrovaný a velice zodpovědný výkon. Po obrátce hrálo důležitou roli, že jsme dělali minimum technických chyb, na rozdíl od hostů. A proměňovali jsme šance, což bylo právě odlišné od předchozích duelů.“

Lubomír Kavka, trenér Frýdku-Místku: „Strakonice asi prahly po vítězství víc než my. Ve druhém poločase jsme zklamali ve všech činnostech – v obraně, v útoku, ani brankáři nepodali žádný výjimečný výkon. To byla příčina porážky. Nasekali jsme také velké množství technických chyb, s tím se nedá vyhrát.“

HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice 30:30 (15:17)

Zápas mezi Duklou Praha a lovosickými Lovci, který sledovali diváci v ruzyňské hale, se odehrával ve skvělé atmosféře a zběsilém tempu. Oba týmy se střídaly ve vedení, první poločas nakonec pro sebe urval hostující tým. Domácí ale díky skvělému výkonu Ondřeje Zavázala ve druhé půli otočili stav pro sebe a vypadalo to na vítězství. V nervózním závěru Dukla nedala sedmičku a remízu těsně před koncem vystřelil Lovcům Sýkora, nejlepší střelec zápasu.

Nejvíce branek: Patzel 9, Reichl 7, Jeníček 6 - Sýkora 10, Bouček 5, Klimt 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 4:7. Sedmimetrové hody: 5/3  - 3/2. Diváci: 390.

Jan Josef, trenér Dukly Praha: „Vzhledem k absenci Petržaly a Rangla jsme do zápasu šli s Ondřejem Zavázalem v roli jedničky týmu. První poločas oba týmy hrály velmi rychlou házenou, soupeř nám dělal problémy zejména střelbou z levého křídla, u nás se dařilo Patzelovi. Ve druhém poločase Zavázal předvedl výborný výkon a dokázali jsme otočit stav pro nás. Bohužel některé vlastní chyby nás připravily o míč zejména v závěru. V této fázi jsme také neproměnili sedmimetrový hod a soupeř dokázal vyrovnat.“

SKKP Handball Brno – HCB Karviná 30:27 (11:11)

V prvním poločase byli na hřišti nejvýraznějšími brankáři. První v zápase se prosadila Karviná a to až ve 4. minutě z ruky Dominika Soláka. V posledních minutách dalo ale Brno najevo, že se zápas dnes odehrává na domácím hřišti a rozhodně neplánují jít do kabin za nepříznivého stavu. Dokázalo se prosadit třikrát za sebou, poslední branka k tomu padla v oslabení, kdy byl za faul vyloučen na dvě minuty Tomáš Adamčík. Na druhý poločas navázalo úspěšně Brno. Dokázalo získat několikabrankový náskok, který ale Karviná postupně dotahovala, nedařilo se jí však vyrovnat. Tuto možnost získali hosté v 56. minutě, kdy stříleli dva sedmimetrové hody. Na ty nastoupil Pšenica, který obě šance vychytal a za odměnu obdržel velký aplaus od fanoušků a svých spoluhráčů. Brno nakonec ještě proměnilo několik šancí a uzavřelo tak vítězně domácí zápas stavem 30:27.

Nejvíce branek: Hanták J. 8/2, Havlát 5, Cáb a Adamčík po 4 – Monczka 5/2, Nedoma 5, Drzyzga a Užek po 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hod: 2/2 - 6/2. Vyloučení: 4:5. Diváci: 538.

Jiří Havlát, SKKP Handball Brno: „Alfou i omegou dnešního zápasu byl výborný výkon Kuby Koňaříka a Boba Pšenici, který vychytal velmi důležité dvě sedmičky. V Karviné jsme si vyzkoušeli, že s ní nemůžeme moc závodit, řekli jsme si, že musíme trochu zapracovat na obraně, dostat soupeře pod tlak. Bojovný výkon, výborní brankaři.”

Marek Michalisko, HCB Karviná: „Zápas se mi samozřejmě hodnotí špatně. Hodně příležitostí jsme neproměnili. V prvním poločase jsme nechali Brno srovnat. Obrovské množství neproměněných šancí z naší strany. Neproměnili jsme několik sedmiček, ale hlavní příčinu naší porážky vidím jednoduše v neproměňování šancí.”

HC ROBE Zubří – HBC Ronal Jičín 28:22 (14:8)

Házenkáři Zubří měli celý domácí zápas bezpečně pod kontrolou. Domácí v zápase Valachů s Jičínem dominovali od úvodních minut, kdy si vypracovali čtyřbrankový náskok 8:4 a do šaten šli rovnou se šestibrankovou výhodou. Ve druhé půli se hra vyrovnala a hosté se dotáhli na rozdíl tří tref (14:11), potom ale domácí opět přiložili pod kotel a odskočili znovu na šestibrankový rozdíl, přičemž bezpečný náskok už udrželi až do konce zápasu.

Nejvíce branek: Hrstka 6/4, Přikryl 5, Reček 4, Douda 4 – Král 5/1, Šulc 4, Drbohlav 3, Rychna 3, Wolski 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/1. Vyloučení: 0:2. Diváci: 423.

KH Kopřivnice – TJ Sokol Nové Veselí 28:21 (14:11)

Osmadvacet branek, z toho čtrnáct poločasových, nastříleli v domácím zápase také házenkáři Kopřivnice, kteří porazili tým Nového Veselí o sedm gólů a oplatili tak Veselanům pohárovou porážku z tohoto týdne. Domácí vedli už v 18. minutě o šest branek (10:4) a hosté do poločasu jenom zkorigovali. I ve druhém poločase si pak kopřivničtí kanonýři vedení Petříkem a Gřesem udržovali šestibrankový odstup a v poklidu dovedli zápas k vítězství a dvěma bodům.

Nejvíce branek: Petřík 8/3, Gřes 6, Hanus 3, Mynář 3/1 – Sekulič 4, Skalický 3, Veselý 3/1, Melichar 3. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/1. Vyloučení: 6:4. Diváci: 540.