Házenkáři Frýdku-Místku porazili Cement Hranice 33:28 a vedou extraligu, Plzeň přestřílela Zlín

04.10.2015, Redakce ČSH

Do čela extraligy se pro následující týden postavili házenkáři SKP Frýdek-Místek, kteří v nedělním dopoledním zápase zvítězili rozdílem pěti branek nad Cementem Hranice.  Ve večerním střetnutí pak házenkáře Zlína přestříleli hráči Talentu M.A.T. Plzeň 34:20.

Extraliga mužů – 5. kolo

SKP Frýdek-Místek – Cement Hranice 33:28 (16:14)

Výborná obrana, brankář Pohludka a kanonýr Petrovský. To byl recept Frýdku-Místku na nedělní vítězství nad Cementem Hranice. V televizním zápase domácí házenkáři nastoupili do hry koncentrovaně a od úvodních minut tahali za delší konec. Střelecky se nejvíce ukazovali Petrovský s Rajnohou, proti nim nejvýrazněji hranický křídelník Mičkal. Na začátku druhé půle si Frýdek-Místek vypracoval pětibrankový náskok (20:15) a nemalou měrou se na tom podílel brankář Pohludka. Po delší odmlce se znovu představil jako strážce sítě extraligového týmu a hned se tučným písmem podepsal pod výhru Frýdku-Místku v tomto zápase a dočasné vedení frýdeko-místeckých házenkářů v tabulce extraligy. Hranice se pak sice ještě několikrát dotáhly na rozdíl dvou branek (21:19), závěr ale patřil domácím, kteří deset minut před koncem znovu zvedli svůj náskok na šest gólů a vedení už uhlídali až do konce utkání.

Nejvíce branek: Petrovský 12/5, Rajnhoha 6, Kichner 4, Strack 4 - Mičkal 8/1, Syříenk 6, Hastík 4. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/1. Vyloučení: 4:4. Diváci: 405.

Aleš Chrastina, trenér SKP Frýdek-Místek: „Z naší strany to byl výborný zápas. Gólman Pohludka ve spolupráci s obranou předvedli velmi dobrý výkon. V útoku jsme byli efektivní, v našem týmu byla vidět velká bojovnost.“

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice: „Ve Frýdku se bude těžce vyhrávat a my jsme to nedokázali překonat. Naše obrana nebyla tak agresivní. Frýdek má sehraný tým, ne náhodou minulý rok hráli ve vyšších patrech tabulky.“

HC Zlín – Talent M.A.T. Plzeň 20:34 (13:18)

Házenkáři Zlína udrželi krok se soupeřem z Talentu M.A.T. Plzeň jen v úvodních minutách zápasu. Ještě před přestávkou se hostující celek trhnul a začal si budovat náskok, který před odchodem do šaten zaokrouhlil na pěti brankách. Druhá půle se pak změnila ve střeleckou přehlídku hostů, kteří domácí házenkáře přestříleli 16:7. V součtu s brankami nastřílenými v prvním poločase to pro Plzeň znamenalo vysokou čtrnáctibrankovou výhru. Zlín je tak po pěti odehraných kolech stále bez bodu na posledním místě průběžné tabulky.

Nejvíce branek: Indrák 5, Kavka 4/2, Kafka 4 – Tonar 9/2, Škvařil M. 6, Vinkelhöfer 6. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/5. Vyloučení: 2:3. Diváci: 230.

Jiří Mičola, trenér HC Zlín: „V dnešním utkání jsme drželi prvních 20. minut se soupeřem krok. Potom jsme jej nechali svými klasickými chybami odskočit. Druhý poločas ukázala Plzeň, že je mnohem lepším celkem, protože dokáže hrát celých šedesát minut v plném tempu. Proto klukům prohru nevyčítám, snažili se a chtěli zvítězit. Jsem rád, že jsem dal prostor celé lavičce a všem hráčům."

Martin Šetlík, trenér M.A.T. Plzeň: „My jsme od první minuty utkání vedli. Domácí nedokázali tříbrankový náskok, který jsme měli v prvním poločase, zmenšit. Sice jsme měli problémy se zachycováním protiútoků soupeře, ale pak jsem na to hráče upozornil a vedení jsme jen navyšovali. Jsem rád, že jsem dal prostor všem hráčům."