První letošní trofej vybojovali házenkáři Plzně. Jsou vítězem Českého poháru

28.01.2018, Redakce ČSH

Házenkáři Talentu Plzeň po loňské sezóně bez titulu vybojovali hned první trofej letošní sezóny. Ve Final4 Českého poháru mužů nejprve v semifinále zdolali Nové Veselí, ve finále si poradili s Karvinou. Obhájci titulu - házenkáři Lovosic - odjíždí z Chebu se čtvrtým místem. DOPLNĚN KOMENTÁŘ MILANA BERKY.

Finále Českého poháru mužů

HCB Karviná – Talent ROBSTAV-M.A.T. Plzeň 21:33 (14:14)

Házenkáři Karviné dokázali Plzni vzdorovat jen v prvním poločase, kdy drželi skóre vyrovnané, byť stále museli dotahovat minimální náskok Západočechů. Druhá polovina finálového duelu už se vyvíjela jednoznačně ve prospěch Plzně. Patnáct minut před koncem vedli hráči talentu o pět branek 26:21 a až do konce zápasu už nenechali Karvinou skórovat! Skutečně Brůna ve 44. minutě byl posledním hráčem Karviné, který se prosadil do sítě Talentu, pak už skórovali jen střelci konečného vítěze. Trefili se ještě sedmkrát a zvítězili vysokým dvanáctibrankovým rozdílem 33:21.

Nejvíce branek: Monczka 7/2, Sl. Mlotek 4/0, Solák 2/0 - J. Tonar 8/0, Poloz 8/3, Šindelář 6/0. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 2:0. Diváci 1198.

Jan Štochl, brankář Talentu Plzeň: „Je to dvacet let, co jsme naposledy získali tuhle trofej. Chtěl jsem ve finále uspět už jenom z toho důvodu, že jsme v loni ve finále prohráli jak v extralize, tak i v poháru.“

Michal Tonar, trenér Talentu Plzeň: „Dokázali jsme po semifinále dobře zregenerovat. Oslavy ale veliké nebudou. Už o víkendu se hraje extraliga.“

Utkání o 3. místo

HK FCC Město Lovosice – TJ Sokol Nové Veselí 25:32 (8:17)

Obhájce vítězství v Českém poháru letos odjede z Chebu bez pódiového umístění, házenkářům Lovosic patří nepopulární čtvrtá příčka. Lovcům nevyšel už začátek utkání, kdy už v 9. minutě prohrávali 2:9 a ani do konce poločase se nedostali do tempa natolik, aby nepříznivé manko zkorigovali. Naopak, do šaten šli se ztrátou devíti branek. I ve druhé půli měli navrch hráči Nového Veselí. Lovci sice korigovali na pětibrankový rozdíl ve 43. minutě zápasu (18:23), blíž k tělu si je ale házenkáři z Vysočiny nepustili. Hlídali si bezpečně výsledek zápasu a nakonec slavili třetí místo v Českém poháru mužů po výhře 32:25.

Nejvíce branek: Motl 9/1, Bouček 6/0, Klimt 4/0 - Štěrba 10/4, Skalický 4/0, Chosik 4/2. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 1/1 - 6/6. Vyloučení: 4:5. Diváci: 620.

Vít Schams, brankář Sokola Nové Veselí: „Trochu nás mrzí to semifinálové utkání, ale i tak jsme spokojeni. Máme třetí místo a na rovinu říkám, že zápas s Lovosicemi také nebyl jednoduchý.“

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „Padaly zde názory, že zápas o třetí místo je zbytečný. Nám se dnes ukázalo, že zbytečný určitě není a hodně nám otevřelo oči. Jsem hodně rozezlen z přístupu některých hráčů, protože takhle si nepředstavuji boj o svou šanci. Musel jsem dát po druhém poločase za příklad oba naše Jirky, dva nejstarší hráče týmu, kteří si s odpuštěním nechají rozbít držku a makají v zápase na sto procent s cílem vyhrát. Tohle jsem u většiny týmu neviděl a takhle se rozhodně hrát nedá. Celkově nám o víkendu chyběla odvaha a jednoduchost ve hře. V obraně nejdeme do tlaku, bojíme se rozdat ránu a i v útoku se jí bojíme přijmout. Víkendová utkání jsme dokázali odehrát v solidním tempu, podle pohybu kluků jsme zjistili, že jsme na tom velice dobře fyzicky. To je dobré zjištění, ale to jak jsme připraveni na extraligu se ukáže až na hřišti, jak natrénované věci dokážeme prodat. Věřím, že i tyhle dvě porážky nás někam posunou. Připojí se k nám už i Honza Landa, věřím že dodá naší hře svěžest a že na hráče přenese i nadšení z evropského šampionátu.“

Videorozhovory s účastníky Final4 najdete postupně zde.