Lovci vezou body z Plzně, šlapou na paty Zubří

18.02.2018, Redakce ČSH

Házenkáři Lovosic zvítězili v nedělním zápase 16. kola Extraligy na palubovce plzeňského Talentu a za vedoucím Zubřím zaostávají o jediný bod. Dva domácí body pak vybojovali házenkáři Hranic v domácím ukání proti Jičínu.

Extraliga mužů - 16. kolo

Talent ROBSTAV-M.A.T. Plzeň – HK FCC Město Lovosice 23:30 (11:14)

Úvod zápasu vyšel lépe domácímu Talentu, hned na začátku druhé patnáctiminutovky ale Lovci vývoj zápasu otočili, před přestávkou vedli už o tři branky 12:9 a stejný rozdíl ve skóre svítil na ukazateli i o přestávce. Ve druhém poločase domácí ztrátu dotahovali a přiblížili se dokonce na rozdíl gólu 19:20, úsek hry mezi 49. a 57. minutou ale vyzněl jasně pro Lovosice a to poměrem 6:0. Lovci tak navýšili svůj náskok na sedm branek a domácí již neměli šanci ve zbývajících třech minutách nepříznivý výsledek zvrátit.

Nejvíce branek: Ivancev 6/1, Šafránek 4, Cvik 4, Šindelář 4 – Motl 10/2, Klimt 5, Malý 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 520.

Milan Berka, trenér FCC Město Lovosice: „Jsme velice rádi za dva body. Dostali jsme se do situace, kdy bylo hráčům nejtěžší naformátovat do zápasu hlavu, protože jsme samozřejmě věděli o velkém oslabení Plzně. O to horší pro nás bylo udržet koncentraci na utkání a hlavně si nemyslet, že vše v zápase půjde samo od sebe. To jsme naštěstí dokázali, i když na začátku Plzeň dokázala získat vedení. Pořád jsme se snažili zůstat koncentrovaní na to, co jsme si před utkáním řekli. Z naší strany jsme odehráli výborný zápas v obraně a v každém poločase nás důležitými zákroky podrželi brankáři. Krizový moment přišel ve druhé půli, kdy se Plzeň dokázala přiblížit na rozdíl jediné branky, ale pak naštěstí přišla naše branková šňůra a utkání jsme zvládli.“

TJ Cement Hranice – HBC Ronal Jičín 28:22 (11:9)

Naopak domácí výhru uhájili házenkáři Hranic před týmem Jičína. Jičínským se sice vydařila úvodní desetiminutovka, na jejímž konci vedli 7:2, naopak poslední pětiminutovka poločasu byla jasně v režii domácích, kteří šesti brankami v řadě otočili vývoj skóre ze stavu 5:9 na poločasových 11:9. A dalšími třemi trefami navázali Cementáři i ve druhé půli, rychle si vypracovali šestibrankový náskok a bezpečný odstup so pak udržovali po zbytek poločasu především zásluhou skvěle střílejícího Huba.

Nejvíce branek: Hub 8, Magrla 4, Tůma 3, Bechný 3 – Krahulec 7, Král 4/1, Horut 4. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 3:3 (přímá ČK Šulce). Diváci: 160.