top logo

Extraliga házené 2019/2020

top logo

Zubřané doma přetlačili Plzeň, Lovci prohráli ve Frýdku-Místku

10.03.2018, Redakce ČSH

Svou pozici na čele tabulky upevnili házenkáři Zubří, kteří doma o jediný gól porazili tým Plzně. Výhru vybojovali i házenkáři Nového Veselí, naopak bez bodů odjíždí z Frýdku-Místku házenkáři Lovosic.

Extraliga mužů – 19. kolo

SKKP Handball Brno – KH Kopřivnice 29:34 (16:15)

Vedení zápasu se na úvod ujala Kopřivnice. V 16. minutě se Brnu podařilo uniknout o dvě branky, ovšem hosté třikrát za sebou skórovali a vedení si přebrali opět na svoji stranu. Na konci poločasu se Brňanům podařilo vytvořit si až dvoubrankový náskok, ten ale kopřivničtí házenkáři opět dorovnali. Nakonec Brno završilo poločas jednobrankovým rvedením 16:15. Druhý poločas ovládla Kopřivnice.  Během několika minut si dokázala vybojovat náskok 18:21. Brno za takového stavu bylo rozhozené a už se nedokázalo soustředit. Hráči začali postupně dělat chyby a gólová potence se snižovala. Plno útoků také zmařil brankář Marek Žingor. Ve 46. minutě si hosté vybudovali ukázkový sedmibrankový náskok 20:27, který Brno už nedokázalo dorovnat. Zápas zakončil únikem Daniel Burget a snížil manko na pět branek (29:34).

Nejvíce branek: Hastík 8/1, Hanták 6, Cáb 4 – Hanus, Gřes a Rachač po 6. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/1 – 5/2. Vyloučení: 3:1. Diváci: 503.

Jan Schneider, SKKP Handball Brno: „Za mě obrovská nespokojenost. S kluky jsme si jasně řekli, o co nám v tomhle zápase jde, věnovali jsme tomu v podstatě poctivě celý týden přípravy. Hra v první půli odpovídala aspoň trochu tomu, co jsme si řekli, byť hráči několik věcí, které jsme si řekli před zápasem, nedodržovali. Pak přišlo absolutní selhání asi ve všech směrech. Nedokázali jsme udržet poměrně slibně rozjetý zápas a obrovským množstvím chyb, nedůsledností a nedisciplinovaností skončil zápas takovým výsledkem.”

Lubomír Veřmiřovský, KH Kopřivnice: „Bojovný zápas. Pro nás to byl hodně důležitý zápas, protože chceme letos nakouknout do play-off. Věděli jsme, že pokud bychom tady nevyhráli, tak to budeme mít potom těžké. První poločas byl vyrovnaný. Nám se podařilo na začátku druhého poločasu bojovnou házenou odskočit, Marek Žingor zavřel branku a Honza Holbein se prosazoval na brankovišti, tak jsme dokázali odskočit a v posledních 10 minutách byl už zápas kontrolovaný. Za mě obrovská spokojenost za bojovnost a výsledek.”

 

Dukla Praha – Cement Hranice 30:20 (17:12)

Začátek utkání domácí házenkáři Dukly Praha zvládli velmi dobře, okamžitě soupeři odskočili na 5:1 a podobný náskok drželi i v přestávce. Dukla velmi dobře bránila, skvěle chytal brankář Petržala a náskok domácích házenkářů narostl až na 26:16, tím pádem bylo brzy rozhodnuto. Pražané tak mohli prostřídat celou lavičku a neztratili se ani nejmladší členové týmu.

Nejvíce branek: Mubenzem, Kastner po 5, Patzel, Jeníček, Syřínek, Křístek po 4 - Hub 5, Bechný, Pernička, Indrák po 4. Sedmimetrové hody 5/5 - 5/3. Vyloučení 4:3.

Jan Josef, trenér Dukly Praha: „Vyhráli jsme, chtěli jsme vyhrát, jsme rádi, to na odlehčení...Celý týden jsme se připravovali na zkušenou nevyzpytatelnou hru soupeře, chtěli jsme zlepšit obranu oproti minulému kolu, což se nám podařilo. Potěšily mě výkony mladých hráčů, jak v obraně, tak v útoku, díky tomu jsme dnes nahradili zraněného Kubu Svitáka a i pro Tomáše Petržalu bylo potom jednodušší dochytat některé rány, ovšem jeho výkon napříč celým utkáním byl excelentní (56,5%).“

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice: „Na Dukle jsme dnes neměli šanci, protože těžce vypracované příležitosti jsme nedokázali proměnit a tím pádem pustili Duklu i do rychlých útoků, domácí vyhráli zaslouženě.“

 

Foto: Ladislav Adámek

 

HBC Strakonice 1921 – Sokol Nové Veselí 24:30 (15:13)

Házenkáři Nového Veselí konečně zapisují body. Vítězství vezou z palubovky nováčka ze Strakonic. Házenkářům z Vysočiny se vydařil úvod a ve 12. minutě drželi vedení 7:5, pak ale přišel obrat, domácí přebrali dvoubrankový náskok 11:9, ani tohle však nebylo před poločasem definitivní a do přestávky se ve vedení oba týmy ještě jednou prostřídaly. Ve druhé půli ale hosté zachytili už začátek, rychle soupeři odskočili do tříbrankového vedení a to si pak hlídali až do konce, v poslední pětiminutovce pak šňůrou tří branek zvedli rozdíl na konečných šest gólů 30:24.

Nejvíce branek: Mošovský 7/2, Masák 4, Krejčí 4 - Melichar 6, Sekulic 6, Štěrba 5/2, Živojinovič 5. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 405.

Roman Marienka st., trenér Strakonic: "Nedokázali jsme udržet taktiku obrany z prvního poločasu. Obraz hry se nezměnil, jen naše defenziva. V útoku jsme se sami netaktičností dostali do zbytečných osobních soubojů, hra byla rozdrobená. Hosté si celý zápas drželi stejnou úroveň, my jsme po velmi dobrém výkonu ve druhé polovině úvodní části nedokázali na tuto fázi navázat. Hráli jsme příliš bázlivě a pomalu. Rozhodla změna v našich v hlavách v přístupu k naší hře v obranné i útočné fázi. Nepomohli jsme ani našim brankářům. Zápasů je ale pořád ještě hodně, pokud se týmy před námi vyloženě neutrhnou, bude se opravdu rozhodovat až v play out."

Pavel Hladík, trenér Nového Veselí: "Do utkání jsme dali úplně všechno, klukům i vedení chci poděkovat, týden před zápasem byl opravdu skvělý. Dopřáli jsme si hodně psychické pohody a zvládli tenhle důležitý duel výborně. Pro nás jsou teď už všechna utkání klíčová a poslední tři zápasy nám herně vyšly. Ve Strakonicích jsme po velmi dobrém výkonu dokázali urvat dva body, čehož si moc ceníme. Jsou nesmírně důležité hlavně pro psychiku. Byli jsme dobře připravení a kluci vše do puntíku splnili. Tohle vítězství nám nalije síly do žil, zlomili jsme špatnou sérii, tvrdá práce se vyplatila. Soutěž je ale ještě dlouhá..."

 

Foto: Jindřich Kosák

 

HBC Ronal Jičín – HCB Karviná 24:28 (10:12)

Karviná dominovala v zápase od začátku až do konce. Rychle vedla 6:2, pak 11:6, před přestávkou se ale Jičín, který nesložil zbraně, vrátil do hry a korigoval na poločasových 12:10. Ještě dalších deset minut po přestávce se Jičín držel Karviné v dostřelu jedné branky a zachytil i tříbrankový unik Karviné ve 44: minutě, na který zareagoval rovněž třemi trefami. Závěr ale přesto ovládli házenkáři Karviné a vezou domů důležité body pro boje o špičku tabulky.

Nejvíce branek: Šulc 6, Drbohlav 5, Rychna 4, Kolc 4 - Zbránek 6, Nedoma 5, Monczka 4.Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/4 - 1/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 380.

Aleš Babák, Ronal Jičín: „Myslím si, že proti týmu, který je v současné době jeden z nejlépe hrajících v České republice, jsme odehráli poměrně dobré utkání. Bohužel jsme na začátku zápasu neproměnili pár ložených šancí a i ve zbytku zápasu podával soupeřův brankář velmi dobrý výkon. Kvůli těmto šancím ze začátku zápasu, jsme museli celý zápas dotahovat, což se nám na konci prvního poločasu povedlo na rozdíl dvou gólů a v druhém poločase i na jednobrankový rozdíl. Nedokázali jsme dostat hráče Karviné do takového tlaku, aby udělali nějakou větší chybu. Když jsme už byli na dosah vyrovnání, tak nás srazily dolů technické chyby a zbrklá střelba. Karviná si vedení zkušeně pohlídala a zaslouženě vyhrála."

Petr Mašát, trenér Ronalu Jičín: „Chtěl bych kluky pochválit, že nesložili zbraně, když celý zápas prohrávali a bojovali až dokonce. Určitě chci hodně pochválit Petra Bíška, který poprvé dostal více prostoru v zápase a i přes jeho mladý věk a málo zkušeností měl stoprocentní střelbu."

Marek Michalisko, trenér HBC Karviná: „My jsme samozřejmě rádi za výhru. 2 body z Jičína jsou pro nás zlaté. Bojujeme o první čtyřku, kde je to velmi vyrovnané, takže každý bod se počítá. Rozhodně nás dnes podržel brankář, předvedl spoustu důležitých zákroků, když Jičín dotahoval. Když už nezbývalo moc času, tak Jičín riskoval a my jsme si to jenom pohlídali. Myslím si, že jsme vyhráli hlavně díky obraně a gólmanovi. V útoku se nám až tak nedařilo, dělali jsme hodně technických chyb. Určitě jsme odehráli kvalitní utkání."

 

Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice 32:29 (16:11)

Z Frýdku – Místku Lovci atakující čelo tabulky body nevezou. Přestože Motl předvedl opět ohromný střelecký výkon, na opačné straně mu zdatně sekundovali Kichner s Petrovským a táhli tým k vítězství. Pětibrankový náskok si Frýdek-Místek vypracoval už v první půli a Lovcům už se nepodařilo ztrátu zkorigovat víc než na tři branky (28:25). Z Frýdku-Místku tak odjeli lovosičtí házenkáři poraženi tříbrankovým rozdílem 29:32.

Nejvíce branek: Kichner 11, Petrovský 9, Kocich 4/1 – Motl 14/6, Bouček 5, Malý 5. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 2/1 – 6/6. Vyloučení: 4:5. Diváci: 421.

Vojtěch Srba, sportovní ředitel FCC Město Lovosice: “Od začátku jsme tahali za kratší konec a v zápase jsme se jednoznačně nebyli schopní prosazovat z prostoru spojek. Neuspěli jsme ani v defenzivní činnosti, k čemuž nepřispěly ani výkony našich brankářů ve srovnání s domácím gólmanem. S ohledem na význam, který pro nás toto utkání mělo, jsou pro mne obrovským zklamáním hned dvě věci: chybějící a nezbytná součinnost hráčů na lavičce s hráči, kteří jsou na hřišti. A také to, že jsme kolektivně podali hodně podprůměrný výkon. Prohráli jsme dnes po zásluze a musíme se na další utkání s Jičínem dát rychle dohromady, protože pro zachování pozice v první čtyřce v něm musíme zvítězit.”

 

HC ROBE Zubří – SSK Talent Robstav M.A.T. Plzeň 24:23 (13:14)

Nejtěsnějším možným rozdílem přetlačili soupeře z Plzně házenkáři Zubří. Diváci v opravené hale v Zubří sledovali šedesát absolutně vyrovnaných minut házené, v nichž se oba týmy střídaly v držení maximálně dvoubrankového náskoku. Bojovné utkání dospělo do dramatického závěru, v němž dominovaly obrany. Šťastnější byli nakonec domácí, kteří se dvě minuty před koncem urvali do dvoubrankového vedení 24:22 a Chmelík zařídil Plzni už jen korekci. Zubří se tak nadále drží v čele extraligové tabulky.

Statistiky budou doplněny.

 

Foto: Karolína Machalická

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 22. kolo
HC Dukla Praha : SHC Maloměřice Brno
14.3. 18:00
TJ Cement Hranice : HC ROBE Zubří
14.3. 18:00
HK FCC Město Lovosice : HCB Karviná
14.3. 18:00
HBC Ronal Jičín : Pepino SKP Frýdek-Místek
14.3. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : KH ISMM Kopřivnice
14.3. 18:00
TJ Sokol Nové Veselí : SKKP Handball Brno
14.3. 18:00
Tabulka
Z V R P SKÓRE B
1 M.A.T. Plzeň 21 18 0 3 649:532 36
2 Dukla Praha 21 16 1 4 660:529 33
3 HC ROBE Zubří 21 14 2 5 574:502 30
4 HCB Karviná 21 13 2 6 555:497 28
5 KH ISMM Kopřivnice 21 13 1 7 645:605 27
6 Sokol Nové Veselí 21 10 2 9 549:532 22
7 HBC Ronal Jičín 21 8 2 11 520:560 18
8 TJ Cement Hranice 21 9 0 12 531:546 18
9 HK FCC Město Lovosice 21 8 1 12 577:553 17
10 SKKP Handball Brno 21 6 2 13 516:575 14
11 Pepino SKP Frýdek-Místek 21 3 0 18 483:610 6
12 SHC Maloměřice Brno 21 1 1 19 454:672 3
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 135
Miroslav Jurka HC ROBE Zubří 124
Vít Reichl HC Dukla Praha 114
Victor Andres Donoso Andalaft KH ISMM Kopřivnice 114
kompletní tabulka
Vít Kučera SKKP Handball Brno 40
David Krahulec HBC Ronal Jičín 40
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 36
Dmytro Turchenko TJ Sokol Nové Veselí 27
kompletní tabulka
Dominik Solák HCB Karviná 38
Erik Žvak Pepino SKP Frýdek-Místek 36
Ahed Berhouma SKKP Handball Brno 36
Kosta Petrovič SKKP Handball Brno 34
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email