Extraliga házené 2019/2020

Brno remizovalo v Hranicích, Frýdek přetlačil Kopřivnici

17.03.2018, Redakce ČSH

Remíza v Hranicích, nejtěsnější možná výhra Lovců i vítězství Frýdku-Místku v regionálním derby. Takové byly výsledky sobotních zápasů dvacátého kola extraligy mužů.

Extraliga mužů – 20. kolo

TJ Cement Hranice – SKKP Handball Brno 24:24 (14:11)

Dělbou bodů skončilo vyrovnané utkání sobotního dopoledne v Hranicích. V zápase se nejdřív lépe vedlo Hranicím (7:3, 9:6). Krátce před přestávkou se Brno už už dotáhlo na rozdíl branky, do šaten si ale přece jen nesli tříbrankovou výhodu házenkáři Cementu. Navrch měli až do 43. minuty a stavu 19:15. Pak přišla šestibranková šňůra v podání Brna, dařilo se především Hantákovi a deset minut před koncem tak otočili Jihomoravané vývoj zápasu a chopili se vedení 21:19. Pak museli stále dotahovat házenkáři Hranic, Tůma s Magrlou ale ještě v 57. minutě překlopili vedení na stranu domácích. Vyrovnávací gól a jeden bod pak Brnu zařídil Havlát.

Nejvíce branek: Magrla 7/3, Tůma 4, Stržínek 3, Hub 3, Indrák 3 – Hanták 8/2, Hastík 5, Stein 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/2. Vyloučení: 5:4. Diváci: 120.

HK FCC Město Lovosice – HBC Ronal Jičín 21:20 (14:12)

Utkání v Lovosicích bylo z obou stran hodně nervózní. Házenkáři kupili technické chyby, diváci viděli řadu neproměněných šancí na obou stranách. Začátek vyzněl pro Lovce 3:0, oddechový čas ze strany Jičína ale rozjezd domácích přibrzdil, Jičín hru srovnal a otočil ve svůj prospěch. Lovci ale nezachytili úvod druhé půle, kdy nedokázali proměňovat vyložené střelecké příležitosti. Jičín toho využil znovu k otočení skóre a až do 45. minuty vedl (16:18). Závěr zápasu vzal do svých rukou nejlepší střelec extraligy Jiří Motl, jediný střelec Lovců od 46. minuty do konce utkání. Jeho pět gólů nakonec rozhodlo o šťastném vítězství Lovosic 21:20.

Nejvíce branek: Motl 10/3, Klimt 3, Sýkora 3/1 – Šulc 5, Miľko 4, Groh 2, Horut 2. Rozhodčí: Králíček Letev. Sedmimetrové hody: 5/4 – 1/1.  Vyloučení: 4:5. Diváci: 457.

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „Jsme šťastní za dva získané body. Měli jsme výborný vstup do utkání, ale třemi vyloučeními v řadě jsme umožnili Jičínu dostat se zpět do utkání a sami sebe jsme dostali pod tlak. Naštěstí jsme na jeho vedení v první půli dokázali reagovat. Místo navýšení vedení ve druhé půli jsme neproměňováním šancí znovu umožnili soupeři získat vedení. S takovým nakládáním při vyložených šancích nemáme šanci uspět proti žádnému soupeři. V důležitých chvílích nás podržel brankář Hrdlička. Děkujeme všem divákům, kteří nás vyburcovali k úspěšnému závěru.“

KH Kopřivnice – Pepino SKP Frýdek-Místek 29:32 (14:17)

Házenkáři Frýdku-Místku se v Kopřivnici v regionálním derby ujali vedení hned v samém úvodu zápasu, pět minut přestávkou vedli už o pět branek. Hned v úvodu druhého poločasu se ale domácím podařilo vyrovnat na 18:18 a ve 42. minutě dokonce vedli o gól 23:22. Pak se oba týmy přetahovaly, navrch ale měli ale i pak spíš házenkáři Frýdku-Místku. Dvě minut před koncem vedli o dva góly a vítězství si už pohlídali.

Nejvíce branek: Hanus 10, Mynář 4, Střelec 3, Patřík 3/2, Holbein 3 – Petrovský 7/2, Geist 7, Gřešek 5. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 790.

Sokol Nové Veselí – HC Dukla Praha 18:27 (12:14)

Házenkáři Dukly Praha si přivezli v sobotu večer dva body z Nového Veselí. První poločas zápasu byl ještě vyrovnaný, ten druhý vyhrála Dukla poměrem 6:13. Domácí házenkáři se trápili hlavně v koncovce, v zakončení nebyli příliš úspěšní. Dukla nepolevila v tempu, trestala chyby domácích a navyšovala svůj náskok. Nakonec si do Prahy odváží devítibrankové vítězství 27:18.

Nejvíce branek: Sekulic 4, Chosík 3/3, Skalický 2, Bartůněk 2, Melichar 2 – Reichl 7, Patzel 5, Jeníček 5. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/3 – 0/0. Vyloučení: 4:4. Diváci: 300.