30.03.2018, Redakce ČSH

Základní část extraligy mužů je dohrána. Známo je osm účastníků play-off i čtvrtfinálové dvojice. Základní část ovládlo Zubří, Karviná, Lovosice a Plzeň se shodně devětadvaceti body doplnily elitní čtyřku.

Extraliga mužů - 22. kolo

Pepino SKP Frýdek-Místek – HC ROBE Zubří 24:29 (14:12)

Házenkáři Frýdku-Místku se v úvodu ujali vedení (6:4, 10:6), po dvaceti odehraných minutách se ale Zubřané čtyřmi brankami v řadě vrátili do hry a srovnali na 11:11. Těsně před přestávkou si domácí vypracovali opět alespoň dvoubrankový náskok, hned v úvodu druhého poločasu se ale Zubří znovu dotáhlo a mezi 42. a 45. pak překlopilo vedení na svou stranu. Definitivně pak o své výhře rozhodli Valaši šňůrou pěti branek mezi 51. a 55. minutou, kdy se utrhli na rozdíl pěti tref a vítězství v posledních pěti minutách už uhlídali.

Nejvíce branek: Kichner 8, Strack 6, Petrovský 6 – Douda 7/1, Válek 6, Šustáček 4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 0/0 – 4/2. Vyloučení: 5:4. Diváci: 587.

KH Kopřivnice – HBC Ronal Jičín 30:23 (16:11)

Před skvělou kulisou nenechali domácí hráči Kopřivnice nic náhodě a po celé utkání měli navrch. Už po dvaceti minutách vedli 10:5 a pětibrankový náskok udrželi po celý poločas. V úvodu druhé půle Jičín ztrátu stáhl na tři branky, domácí ale zase přitvrdili a navýšili náskok zpět na pět branek. Ovládli pak i poslední pětiminutovku, kdy čtyřmi brankami v řadě zvýšili rozdíl na osm gólů a s domácím publikem oslavili závěrečnou výhru základní části.

Nejvíce branek: Gřes 10, Bukovský 8/3, Hanus 4 – Šulc 6/6, Horut 4, Groh 3, Kolc 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/4 – 6/6. Vyloučení: 5:7. Diváci: 890.

HCB Karviná – HC Dukla Praha 28:28 (17:14)

Dukla zůstala mimo elitní čtyřku. V Karviné pouze remizovala, a tak je právě Karviná týmem, který se udržel v elitní čtveřici, dokonce na druhém místě v tabulce základní části, Dukla skončila pátá. V prvním poločase měli k výhře lépe nakročeno házenkáři Karviné, kteří si vypracovali tříbrankové vedení. Hned v úvodu druhé půle se minimální vedení překlopilo na stranu Dukly, ovšem hned ho přebrali zpět domácí a až do 55. minuty se drželi o dvě, tři branky před soupeřem. V poslední pětiminutovce ale Dukla vývoj zápasu otočila, když čtyřmi brankami v řadě překlopila minimální vedení na svou stranu 28:27 a o body se museli porvat Karvinští. Šli se poradit a nakonec slavili úspěch, když bod a první čtverku vystřelil Karviné zkušený Brůna.

Nejvíce branek: Zbránek 10, Brůna 4/2, Monczka 4/1 – Šustek 7, Patzel 5/4, Reichl 4. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 5/3 – 7/5. Vyloučení: 5:6. Diváci: 1196.

TJ Sokol Nové Veselí – TJ Cement Hranice 26:25 (15:11)

Na desátém místě zakončí základní část nakonec házenkáři Nového Veselí, kteří v posledním souboji porazili Cement Hranice minimálním jednobrankovým rozdílem. V první půli si Nové Veselí vypracovalo čtyřbrankový náskok, ve druhé půli ale Cementáři manko úplně smazali a ve druhé půli už dotahovali maximálně dvoubrankovou ztrátu. Až v samém závěru Nové Veselí odskočilo znovu na tři branky rozdílu a byť Hranice usilovaly o body, které by jim daly šanci na účast v play-off, manko už nedotáhly a z duelu odešly těsně poraženy.

Nejvíce branek: Sekulic 5, Štěrba 5/1, Skalický 3, Živojnovič 3 – Mičkal 7/1, Stržínek 6/2, Čadra 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3. Vyloučení: 5 (ČK Ptáčník):7 (ČK Kozlovský). Diváci: 300.