Můj dům, můj hrad. Úvodní zápasy play-off patřily domácím

14.04.2018, Redakce ČSH

Plzeň, Zubří, Karviná i Lovosice vykročily do play-off výhrou. Nahnuté to měli před domácím publikem v podstatě jen Západočeši, kteří přetlačili Duklu doma o jediný gól.

Extraliga mužů - play-off

Talent ROBSTAV- M.A.T. Plzeň  - HC Dukla Praha 22:21 (11:11)

Napínavé utkání sledovali na úvod bojů play-off diváci v Plzni. Přestože se Dukla ujala na západě Čech rychle vedení 5:1, už ve 20. minutě bylo vedení na straně domácích 10:9 a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 11:11. Dramatická podívaná pokračovala i ve druhé půli, o něco lépe se ale vedlo znovu Západočechům, kteří si vypracovali na začátku druhé desetiminutovky dvoubrankový náskok, ve 48. minutě zvyšoval na tříbrankový rozdíl Šíra a Dukla musela dotahovat. V samém závěru se přiblížila na rozdíl gólu zásluhou Patzela, krok k vyrovnání ale neudělala, a tak první souboj vyhrála v základní hrací době Plzeň.

Nejvíce branek: Stehlík 4, Tonar M. 4, Šindelář 4 – Jeníček 6, Šustek 3, Kastner 3/1, Mubenzem 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 510.

HK FCC Město Lovosice – KH Kopřivnice 31:28 (12:9)

První zápas play-off mají za sebou i házenkáři Lovosic a Kopřivnice. Oba týmy se rvaly o první výhru a od prvního poločasu k ní měli blíže Lovci. Ani jejich vystoupení však na začátku nebylo přesvědčivé, o vedení 10:6 přišli nepřesnostmi v závěru poločasu, kdy Kopřivnice korigovala na 9:10, do druhé půle si ale přece jen domácí nesli tříbrankovou výhodu. Vyšel jim navíc vstup do druhé třicetiminutovky, rychle zvýšili náskok na osm branek 18:10 a přesto, že Kopřivnice opět manko stáhla na tři góly, Lovci si výhru pohlídali.

Nejvíce branek: Motl 8/2, Klimt 8, Sýkora 7 – Gřes 6, Bukovský 5, Holbein 4, Hanus 4. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/0. Vyloučení: 7:9 (Mynář). Diváci: 818.

Komentář Vojtěch Srba, HK FCC Město Lovosice: „Od začátku bylo k vidění nervózní a hodně tvrdé utkání. V první půli nás trápilo nepřesné zakončení, nebyli jsme schopni využít ani početní výhodu. Z toho pramenil poločasový stav 12:9. Do druhého poločasu jsme měli výborný vstup, kdy jsme soupeři rychle odskočili na rozdíl devíti gólů. Zdálo se, že utkání budeme v poklidu dohrávat, ale polevili jsme v obranné fázi. Soupeř nás jednoduše a rychle trestal a zápas zdramatizoval. V závěru jsme díky našim zkušenostem dokázali zápas rozhodnout v náš prospěch a udělat důležitý první krok."

HCB Karviná – HBC Ronal Jičín 29:19 (13:11)

První poločas byl v Karviné vyrovnaný, ten druhý už jasně v režii domácího celku. Karviná vyhrála první dvacetiminutovku druhé půle poměrem 10:2, když přesně mířil hlavně Nedoma se Solákem, a bylo rozhodnuto. V 54. minutě vedli Karvinští o jedenáct gólů a v poklidu si hlídali jasnou výhru.

Nejvíce branek: Nedoma 6, Solák 4, Monczka 4/1 – Šulc 5, Drbohlav 4, Bareš 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/0. Vyloučení: 6:4. Diváci: 790.

HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 28:23 (15:10)

Úvodní výhru zapsali doma i házenkáři Zubří. Ve 20. minutě vedli nad Frýdkem-Místkem 10:5 a pětigólové vedení drželi i o přestávce. Ve druhé půli se Frýdecko-Místečtí přiblížili nejvíce na rozdíl dvou branek (22:20), odstup pro Zubří udržoval hlavně Hrstka, přesný exekutor sedmiček, a Klíma s Doudou. Společně vrátili Valachům čtyřbrankový náskok i konečnou výhru.

Nejvíce branek: Hrstka 12/7, Douda 4, Klíma 4 - Kocich 7/6, Petrovský 6, Gřešek 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 7/7 – 7/6. Vyloučení: 7 (přímá ČK Douda):9. Diváci: 983.

Extraliga mužů 9. – 12. místo

TJ Cement Hranice – HBC Strakonice 1921 34:27 (16:12)

Házenkáři Hranic vykročili lépe do bojů play-out. Rychle se ujali vedení, ve 20. minutě to bylo už 12:6. Před přestávkou Strakonice manko mírně zkorigovaly, ve druhé půli měli ale už zase navrch zkušení Cementáři. Ve 38. minutě vedli o devět gólů 23:14 a bezpečný odstup si už udrželi bez větších komplikací až do konce zápasu, který vyhráli rozdílem sedmi branek.

Nejvíce branek: Čadra 11/1, Stržínek 4, Mičkal 4/2 – Nejdl 6, Wildt 4, Landsinger 3, Krejčí 3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/1. Vyloučení: 5 (ČK Stržínek):2. Diváci: 100.