Lovci, Plzeň, Zubří i Karviná vedou své série 2:0 na zápasy

15.04.2018, Redakce ČSH

Domácí týmy uhájily výhry i ve druhých zápasech čtvrfinálových sérií a všechna čtyři družstva budou mít už příští týden šanci vybojovat si své místo v semifinálové čtveřici.

Extraliga mužů – play-off

HCB Karviná – HBC Ronal Jičín 28:26 (12:11), stav série 2:0

Házenkáři Karviné zapsali v neděli dopoledne v rozbíhajícím se play-off i druhou výhru. Zápas byl o poznání vyrovnanější než úvodní souboj, který Karvinští vyhráli desetibrankovým rozdílem. V odvetě se Karviná držela maximálně dvě – tři branky před soupeřem, o přestávce dělila soupeře jen jediná branka a ve 36. minutě se dokonce do dvoubrankového vedení dostali házenkáři Jičína. Ve 43. minutě ale domácí opět otočili utkání ve svůj prospěch, třináct minut před koncem drželi opět tříbrankový náskok. Jičín zbraně nesložil. V 59. minutě vyrovnal Rychna na 26:26 a zápas dospěl do dramatické koncovky, kterou lépe zvládla Karviná. Nervy na uzdě nejlépe udrželi Zbránek s Nedomou a zásluhou dvou branek z jejich ruky slavila Karviná i druhou výhru.

Nejvíce branek: Nedoma 7, Monczka 5/1, Brůna 4/1, Mlotek 4 – Šulc 10/3, Horut 4, Rychna 3, Kubík 3. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 4. Diváci: 710.

Talent ROBSTAV-M.A.T. Plzeň – HC Dukla Praha 24:23 (14:14), stav série 2:0

Stejně jako v sobotu i v neděli přetlačili házenkáři Plzně Duklu Praha o jediný gól. Druhý dramatický souboj dospěl do infarktové koncovky a tentokrát sahali po vítězství Pražané. Talent prohrával už v úvodu 1:5, ve 48. minutě vedli hráči Dukly 23:21, to ale byla jejich poslední trefa do plzeňské branky! Dukla od 48. minuty neskórovala. Jan Štochl už za svá záda nepustil jediný míč, na druhé straně už také diváci viděli jen tři branky. Vyrovnání zajistili Plzni Stehlík se Šafránkem, rozhodující čtyřiadvacátou branku pak přidal Šafář a Plzeň tak podobně jako Karviná pojede příští týden na palubovku soupeře s vedením 2:0 na zápasy.

Nejvíce branek: Poloz 6/4, Šafránek 5, Chmelík 3, Šafář 3 – Šustek 6, Reichl 5, Mubenzem 3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/1. Vyloučení: 3:5. Diváci: 530.

Jakub Šindelář, Talent Plzeň: „Na začátku jsme udělali chyby, nedodržovali jsme taktické pokyny a hráli zbrkle, čímž jsme se dostali do čtyřgólové ztráty. Pak jsme se ale vrátili k naší hře a postupně jsme to začali stahovat, až jsme zápas otočili a vyhráli.“

Michal Tonar st., trenér Talentu Plzeň: „Opět jsme ukázali morální sílu, protože v některých fázích zápasů jsme znovu tahali za kratší konec. Měli jsme tam čtyři útoky, kdy jsme mohli vést o čtyři pět gólů. Pak se Dukla dostala do vedení o dva góly. Naštěstí jsme zvládli závěr a zaplaťpánbůh Honza Štochl předvedl famózní zákroky.“

HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 30:25 (12:14), stav série 2:0

I Zubřané vedou po nedělní odvetě nad Frýdkem-Místkem 2:0 a znovu zvítězili rozdílem pěti branek. Přitom v první půli se lépe vedlo Frýdecko-Místeckým. Od 12. minuty se drželi ve vedení, krátce před přestávkou vedli o tři branky (9:12). O přestávce se Zubřané vzpamatovali, už ve 34. minutě vyrovnali na 15:15 a na konci třetí patnáctiminutovky vedli valaši už o čtyři góly 21:17. Pak už osud utkání drželi domácí pevně ve svých rukou a zapsali druhou výhru v sérii.

Nejvíce branek: Klíma 8, Pich 6, Janíček 3/2, Šustáček 3, Přikryl 3 – Petrovský 9, Kocich 5/2. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 6:6 (ČK Vacula). Diváci: 1034.

HK FCC Město Lovosice – KH Kopřivnice 30:25 (16:14), stav série 2:0

Také Lovci pojedou do Kopřivnice s šancí sérii ukončit. V druhém zápase v Lovosicích se blýskli brankáři na obou stranách a podobně jako třeba Pražané v Plzni i Kopřivničtí se na severu Čech nejprve ujali vedení 6:2 a domácí vyrovnali až ve 20. minutě z ruky Malého. Pak si vypracovali dvoubrankové vedení, které si nesli i do šaten. Pak se jim ale vydařil úvod druhé půle, kdy odskočili soupeři na rozdíl šesti tref, a přestože se Kopřivnice ještě dotáhla na dvě branky (22:20 ve 45. minutě), Lovci si výsledek utkání už pohlídali. Zvali si zpět pětibrankové vedení a připsali druhou výhru.

Nejvíce branek: Motl 9/2, Klimt 6, Malý 6 – Hanus 4, Švébiš 4, Petřík 4/4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/4. Vyloučení: 5 (přímá ČK Franc):3 (přímá ČK Holbein). Diváci: 721.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: „Gratuluji Lovosicím k získání druhého bodu. My jsme dneska vstoupili do zápasu motivovaně. Myslím si, že jsme dnes v prvním poločase hráli dobrou házenou, i když jsme ten poločas prohráli. Nicméně takhle má vypadat naše hra, bojovná, dobrý výkon gólmana a rychlý přechod do protiútoku. Ve druhé půli jsme se dostali trošku pod tlak a nedali jsme snad dvanáct vyložených šancí. To nás připravilo o možnost se porvat o zisk dnešního utkání.“

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „Kopřivnice vstoupila do zápasu velmi bojovně, ale na druhou stranu musím říct, že my jsme jim to značně ulehčili. Zápas jsme začali šesti technickými chybami v prvních deseti minutách. Včera jsme měli dvě za poločas. Technickými chybami jsme je pustili do šesti trháků a nestíhali jsme se ani vracet. V tu chvíli nás soupeř dostal pod tlak a získal až pětigólové vedení. A pak zase přišla série našich třinácti branek bez jediné technické chyby a pouze čtyř obdržených gólů. To stejné nastalo ve druhé půli. Ve druhé půli jsme udělali celkem třináct technických chyb, samozřejmě tam byl tlak od obrany, ale my jsme dělali naprosto triviální chyby. Z klidného náskoku bylo zase jen těsné vedení a tohle se nám prostě vymstí. Včera to bylo to stejné. Brankář Žingor podal dnes výborný výkon a naštěstí se mu ve druhém poločase vyrovnal i náš Adamík. V jednu chvíli to vypadalo, že hrají jen brankáři, to byla tutovka za tutovkou bez obran a kluci předváděli fantastické zákroky na obou stranách. Každopádně bych to zhodnotil: velice podobné dva zápasy a já doufám, že se nám podaří ten závěrečný krok. Ale bude to velice těžké, tak jak jsme u nás viděli.“