Mistrovská Dukla titul neobhájí, Plzeň, Zubří i Karviná si zajistily postup do semifinále už ve třetím zápase

21.04.2018, Redakce ČSH

Ani po přesunu z Plzně do Prahy se obhájcům mistrovského titulu nedařilo. Plzeň Duklu vyřadila v nejkratší možné době, stejně jako Zubřané Frýdek-Místek a Karviná Jičín. Sérii zdramatizovali jen házenkáři Kopřivnice, vynutili si minimálně čtvrtý zápas.

Extraliga muž - čtvrtfinále play-off

Dukla Praha – Talent M.A.T.-Robstav Plzeň 24:25 (10:9), výsledek série 0:3, postupuje Plzeň

Plné hlediště v pražské Ruzyni vidělo třetí zápas čtvrtfinále mezi domácí Duklou a plzeňským Talentem. Dukla pod tíhou vyřazení v prvním poločase převážnou část prohrávala, ale v koncovce první půle po brance Reichla překlopila vedení na svou stranu a do šaten odcházela s jednogólovým vedením. Ve druhé půli si Dukla vedení udržovala, dokázala odskočit na rozdíl tří branek a ve 45. minutě vedla 20:17. Plzeň ale dokázala využít nepřesností domácích házenkářů a otočit skóre na svou stranu. V závěru hrála Dukla v sedmi hráčích v poli, ale jednogólový rozdíl už smazat nedokázala. Za domácí se třinácti brankami blýskl mladík Patzel. Postup do semifinále slaví po třech výhrách o pouhou jednu branku Talent Plzeň a loňský obhájce skončí bez medaile.

Nejvíce branek: Patzel 13, Šůstek 5 - Poloz 5, Ivančev a Šíra 4. Rozhodčí Blanár, Haramul, Sedmimetrové hody: 9/6 - 4/4. Vyloučení: 2:4. Diváci 260.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HC ROBE Zubří 24:25 (10:15), výsledek série 0:3, postupuje Zubří

Stejný výsledek jako v Praze svítil po skončení utkání i ve Frýdku-Místku a i tady se radovali hosté z vítězného zakončení celé série. Valaši ze Zubří ve Frýdku vedli už 15:10 na konci prvního poločasu, ve druhé půli ale začali domácí z náskoku hostů pomalu ukrajovat, deset minut před koncem to bylo jen o dvě branky a v samém závěru se Zubřané museli bát o vítězství, když Petrovský snížil na 24:25. Víc už ale domácí nezvládli, poslední Gřeškův pokus o vyrovnání zneškodnil Orság.

Nejvíce branek: Kocich 10/3, Petrovský 4, Gřešek 4, Strack 4 – Hrstka 6/1, Douda 4/2, Polášek 3, Zeman 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 2:5. Diváci: 429.

HBC Ronal Jičín – HCB Karviná 25:26 (12:15), výsledek série 0:3, postupuje Karviná

Jen krůček od prodloužení vzájemné série byli v sobotu večer házenkáři Jičína. Házenkáři Karviné přijeli s vedením 2:0 v sérii a vedli i po celou dobu třetího souboje, na začátku druhého poločasu dokonce odskočili na rozdíl sedmi branek 20:13, Domácí ale manko mocně stahovali a vyrovnat se jim podařilo v 56. minutě (25:25). V posledních čtyřech minutách souboje ale viděli diváci už jen jedinou branku. Postaral se o ni Monczka a padla do sítě Jičína, takže postup do semifinále play-off po třech vyhraných zápasech nakonec slavila Karviná.

Nejvíce branek: Šulc 8/3, Wolski 5, Groh 2, Kolc 2, Bareš 2, Rychna 2 – Monczka 7/5, Brůna 5, Zbránek 5. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 6/3 – 8/5. Vyloučení: 4:3 (přímá ČK Brůna). Diváci: 405.

Petr Mašát, trenér Ronalu Jičín: „Gratuluji Karviné k zaslouženému postupu, jelikož vyhráli 3:0 na zápasy, i když si myslím, že bychom si za naši bojovnost zasloužili navíc aspoň to jedno utkání kvůli divákům a mladým klukům, aby získali velmi cenné zkušenosti z takovéto série. Jsem rád, že jsme dokázali Karvinou donutit hrát na hranici jejích sil. Zápasy byly velmi těsné a rozhodla větší zkušenost Karviné."

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Zápas byl nesmírně těžký, ve chvíli kdy jsme vyhrávali o sedm branek, tak se nám zdálo vše rozhodnuto, ale Jičín se neskutečně zvedl a dovedl to do dramatické koncovky, naštěstí jsme byli my ti šťastnější. Bylo velmi znát, že nám chybělo pár hráčů ze základu a někteří hráči už neunesli tu tíhu zodpovědnosti bránit to na sebe. Každopádně jsme rádi, že jedeme domů jako vítězové, ale byly to nesmírně těžké zápasy, všechno to byly velmi vyrovnané poločasy."

KH Kopřivnice – HK FCC Město Lovosice 36:27 (19:11), stav série 1:2

Jako jediní dokázali prodloužit čtvrtfinálovou sérii play-off házenkáři Kopřivnice. A co víc. V třetím souboji s Lovci na hřišti domácí v prvním poločase jasně dominovali a vybudovali si náskok osmi branek 19:11. Ve druhé půli se hra vyrovnala, Lovci dokonce korigovali na pětibrankový rozdíl, Kopřivničtí si ale vzali dobře rozehrané utkání zpět. V 50. minutě vedli opět 30:21 a bezpečný náskok si uhlídali až do konce. Čtvrtý zápas této série tak bude jediným házenkářským duelem, který bude na programu v neděli.

Nejvíce branek: Gřes 9, Holbein 5, Hanus 4, Bukovský 4/2 – Motl 9, Jelínek 4, Bičiště 4, Klimt 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/3 – 1/0. Vyloučení: 4:3. Diváci: 650.

Extraliga mužů – 9. – 12. místo

HCB Strakonice – SKKP Handball Brno 29:29 (14:14)

Vyrovnaný duel ve Strakonicích nakonec skončil dělbou bodů. Domácí sice vykročili do zápasu lépe a vedli 9:4, hosté ale ještě před přestávkou vývoj zápasu srovnali. Ve druhé půli se pak týmy přetahovaly o dvou, maximálně tříbrankové vedení a po výhře sahaly domácí Straky, nakonec se ale tříbrankovým trhákem v samém závěru podařilo Brnu vyrovnat a vybojovat alespoň bod.

Nejvíce branek: Mošovský 7/2, Wildt 7/3, Nejdl 6 - Hanták 9/3, Koubek 4, Havlát 3, Cáb 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 6/5 - 4/3. Vyloučení: 1:4. Diváci: 370.