První semifinálové výhry zapsala Karviná s Plzní

28.04.2018, Redakce ČSH

Zatímco Karviná v prvním domácím zápase své domácí fanoušky nezklamala a slavila s nimi vedení v sérii 1:0, házenkáři Zubří v zaplněné hale bojovali s Plzní o výhru i v prodloužení, nakonec ale odešli ze zápasu poraženi nejnižším možným rozdílem.

Extraliga mužů – semifinále play-off

HCB Karviná – HK FCC Město Lovosice 28:25 (14:12), stav série 1:0

Vedení 1:0 zapsali v úvodním zápase semifinálové série házenkáři Karviné. Na domácí palubovce se rychle ujali vedení 8:3, Lovci se ale rozkoukali a rychle zkorigovali na rozdíl dvou branek 7:9 a před přestávkou to bylo o jediný gól 13:12, ovšem stále ve prospěch domácích, kteří si do druhého poločasu nesli nakonec dvoubrankovou výhodu. Ve 34. minutě Lovci vyrovnali na 15:15, domácí si ale znovu vzali zpět čtyřbrankové vedení 20:16: Ve druhé desetiminutovce poločasu se ale opět lépe vedlo Lovosicím, které nejen že znovu vyrovnali na 21:21, ale dokonce se chopily minimálního náskoku 23:22. Posledních sedm minut však bylo jen v režii domácích. Pěti brankami v řadě opět otočili skóre a vypracovali si čtyřbrankový náskok, za celých sedm minut povolili Lovcům jen jednu trefu a to tu, kterou korigovali na konečných 25:28.

Nejvíce branek: Monczka 10/5, Zbránek 6, Nedoma 4 – Motl 7, Klimt 6, Bouček 4. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/0. Vyloučení: 4:5. Diváci: 802.

HC ROBE Zubří – Talent ROBSTAV-M.A.T. Plzeň 27:27 (14:15), po prodloužení 30:31, stav série 0:1

V Zubří to bylo pořádné drama. Celý zápas byl maximálně vyrovnaný, oba týmy se střídaly v držení maximálně dvoubrankového vedení a po vyrovnávací trefě z ruky Šafránka pokračoval boj do prodloužení. Více než dvanáct stovek diváků tak sledovalo dalších deset minut dramatu, ve kterém si ale už lépe vedli házenkáři Plzně. Po prvních pěti minutách vedli 29:28, Zubří sice následně vyrovnalo, v posledních vteřinách ale o výhře v prvním souboji semifinálové série rozhodl pro plzeň Jan Stehlík.

Nejvíce branek: Hrstka 9/4, Douda 7/1, Janíček 4, Klíma 4 – Tonar 9/2, Poloz 5, Stehlík 4, Šafránek 4, Ivancev 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 8/5 – 3/2. Vyloučení: 5:6. Diváci: 1226.

Extraliga mužů – 5. – 8. místo

HBC Ronal Jičín – KH Kopřivnice 31:24 (15:10)

V prvním ze soubojů „zklamaných“, tedy týmů, které v minulém týdnu vypadly z bojů o medaile, si lépe vedli házenkáři Jičína. Už v prvním poločase si po vyrovnaných úvodních pětadvaceti minutách vypracovali v závěru půle pětibrankové vedení a tento odstup si udržovali i dalších patnáct minut hry ve druhém poločase. Sedm minut před koncem šňůrou tří branek navýšili Jičínští náskok na osm gólů a v poklidu dovedli utkání k vítězství.

Nejvíce branek: Horut 8, Milko 6, Šulc 5/1 – Rachač 4, Bukovský 4/3, Gřes 3, Holbein 3, Hanus 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3. Vyloučení: 3:2. Diváci: 290.

Aleš Babák, trenér Ronalu Jičín: "Samozřejmě bych před zápasem bral tento výsledek všemi deseti, takže z tohoto pohledu spokojenost. Samozřejmě, namotivovat kluky bylo těžší, ale stále je o co hrát. V první půli nám ohromně pomohl Filip Veverka, ale na druhou stranu jsme nedali tři brejky během pěti minut. Každopádně bych vysekl poklonu v úseku, kdy se zranil Martin Bareš, tak Martin Miľko nás podržel a ustál těžké souboje. Přestože jsem říkal, že bych bral toto vítězství, je škoda, že jsme neudrželi devítibrankový náskok, jelikož zde bude rozhodovat každý gól a rozhodně nemáme nic vyhrané a musíme v Kopřivnici zase odehrát výkon na hranici možností abychom mohli bojovat o 5. místo."
Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Gratuluji Jičínu k vítězství, ale je to pouze první krok, ale ten rozhodující krok bude u nás. Každopádně nejsem spokojen s výkonem. Chápu, že v zápase o 5. až 8. místo není tolik motivace, jako v play-off, ale jsme tady a hráči by měli mít nějakou motivaci ať už kvůli lidem, kteří zaplatí zato, aby se podívali na tento zápas nebo našim fanouškům v Kopřivnici a absolutně nerespektuji, co jsme dnes předvedli. Měli jsme ohromné množství technických chyb a nedaných šancí. Určitě si o tom promluvíme."

Extraliga mužů – 9. – 12. místo

TJ Sokol Nové Veselí – HBC Strakonice 1921 32:15 (17:7)

Sedmnáctibrankovým rozdílem zválcovali tým Strakonic házenkáři Nového Veselí. Prvních čtrnáct minut byla hra vyrovnaná, po zbytek poločasu ale skórovali už jenom domácí házenkáři Nového Veselí. Ze stavu 7:7 tak do poločasu bylo 17:7 a zápas byl prakticky rozhodnutý. Lépe se domácím vedlo i v úvodu druhé půle, kdy navýšili náskok na třináct tref 21:8, ve 49. minutě to bylo už o patnáct gólů 26:11. Za rozhodnutého stavu se utkání už jen dohrávalo.

Nejvíce branek: Štěrba 6, Valoušek 5, Skalický 4, Veselý 4, Sekulic 4 – Nejdl T. 5, Nejdl A. 2, Mošovský 2/1, Samek 2. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/1. Vyloučení: 3:3. Diváci: 200.