Karviná vede finálovou sérii, Zubří doma podlehlo Lovcům

12.05.2018, Redakce ČSH

Karviná je na vlně a potvrdila to i v úvodním zápase finálové série proti Plzni, který vyhrála poměrem 30:24. Zubřanům letos není v play-off přáno. V domácím prostředí nerozehráli dobře ani boje o třetí místo, v úvodním zápase podlehli Lovcům o jednu branku.

Extraliga házené – play-off – o 3. místo

HC ROBE Zubří – HK FCC Město Lovosice 24:25 (14:11), stav série 0:1

Přitom Zubří vedlo v prvním poločase poměrně rychle po vydařeném úseku hry mezi 10. a 15. minutou 9:4. Pak se ale Lovci vzpamatovali a manko postupně stahovali až na poločasový tříbrankový rozdíl. Hned v úvodu druhé půle ale bylo všechno jinak. V prvních deseti minutách druhého poločasu Lovci vyhráli 6:2 a rázem otočili vývoj skóre k vlastnímu vedení 17:16. Po zbytek zápasu se pak týmy tahaly o minimální vedení a vítězně z toho nakonec vyšli Lovci. V závěru odskočili na dvoubrankový rozdíl 23:25 a Valaši už zvádli jen v posledních vteřinách korigovat na konečných 24:25 z ruky Klímy.

Nejvíce branek: Klíma 5, Dokoupil 5, Pich 4/1 – Klimt 6/2, Bičiště 5, Bouček 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3. Vyloučení: 2:7. Diváci: 1138.

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „V první řadě chceme poděkovat našim fanouškům, kteří nás do Zubří přijeli povzbudit. Byly chvíle, kdy byli slyšet v hale jen oni, to když se nám Zubří podařilo dostat pod tlak a hala ztichla. Jsme moc spokojení, i když se nám nepovedl vstup do zápasu, tak jsme bojovností a výbornou podporou ze strany brankářů dostali soupeře pod tlak. Nedovolili jsme Zubřanům střílet jednoduché branky. Každý z hráčů si odehrál svůj čas, celá lavička žila a bylo vidět, že si hráči zápas užívají. I když jsme v utkání prohrávali větším rozdílem, tak všichni makali po celé utkání. Po dnešku se nám bude určitě lépe regenerovat a budeme se snažit zítra předvést ještě lepší výkon. Teď se vracíme do Hranic, kde přespíme, kluci mají povoleno jedno pivo k večeři. Zítra se půjdeme projít do nedalekých lázní Teplice nad Bečvou na kafe a odpoledne zpět do Zubří.“

Extraliga házené – play-off – finále

HCB Karviná – Talent ROBSTAV-M.A.T. Plzeň 30:24 (18:11), stav série 1:0

Karviná postoupila do finále poprvé od roku 2010 a je při chuti. Start zápasu jim vyšel skvěle, po vyrovnané úvodní patnáctiminutovce (5:6) v šesti minutách zasypali síť Plzně rovnou sedmi trefami v řadě, utrhli se tak do vedení 12:7 a bylo v podstatě rozhodnuto. O poločase vedla Karviná poměrem 18:11. Na začátku druhého poločasu Plzeň rukou Stehlíka, Chmelíka a Tonara korigovala pětibrankovou šňůrou na 18:21, víc ale rozjetý karvinský rychlík nedovolil. V poslední desetiminutovce zvedli domácí náskok opět na sedm gólů 28:21 a přestože se Plzeň ještě zvedla a korigovala na 24:28, poslední slovo měli opět Karvinští, kteří zaokrouhlili skóre úvodního finálového duelu na třicítce 30:24.

Nejvíce branek: Monczka 7/4, Nedoma 6, Brůna 5 – Tonar 5, Šíra 5, Stehlík 4. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/0. Vyloučení: 5:6. Diváci: 1213.