Extraliga házené 2019/2020

Měření o sedmé místo načala lépe Kopřivnice, v Zubří došlo na sedmičky, po kterých Valaši srovnali sérii o třetí místo

13.05.2018, Redakce ČSH

Čtveřice zápasů byla na programu v neděli odpoledne. V regionálním derby Kopřivnice těsně přetlačila Frýdek-Místek a začala tak lépe ve dvojzápase o konečnou sedmou příčku. Rozdílem jediné branky zvítězili házenkáři Brna v souboji skupiny o 9. až 12. místo nad Strakonicemi. Největší drama se pak odehrálo v Zubří. Tam došlo po vyrovnaném zápase i prodloužení až na sedmičky, v kterých zvítězili domácí. Srovnali tak stav série o bronz proti Lovosicím na 1:1.

Extraliga mužů – o 3. místo

HC ROBE Zubří – HK FCC Město Lovosice 27:27 (12:15), po prodloužení 30:30, po sedmimetrových hodech 34:33, stav série 1:1

Druhý souboj Zubří s Lovosicemi načali lépe Lovci, kteří po vyrovnaném úvodu před poločasem drželi tříbrankové vedení. Krátce vedli ještě i ve druhé půli, pak se ale hra i stav zápasu vyrovnaly a mezi 45. a 50. minutou naopak do tříbrankového vedení odskočili Valaši. Lovci však opět vyrovnali a v samém závěru se ujali minimálního náskoku, srovnání ale Zubřanům zajistil Menšík, který poslal zápas do prodloužení. V něm viděli diváci celkem šest tref. Blíže k výhře měli opět Lovci, když vedli 30:28, závěru prodloužení se ale opět ukázal mladík Klíma a v posledních vteřinách i Menšík, který proměnil sedmimetrový hod a utkání tak dospělo do sedmičkového rozstřelu. Ten zvládli lépe Valaši a vyrovnali tak stav série na 1:1.

Nejvíce branek: Klíma 8, Dokoupil 6, Šustáček 4, Hrstka 4/2, Přikryl 4/1 – Klimt 16/5, Sýkora 6, Bičiště 4/1. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 8/6 – 10/7. Vyloučení: 4:6. Diváci: 1044.

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „V první řadě smekám před naším týmem za to, co v obou zápasech předvedl. Skvělá morálka, obrovská bojovnost a chuť. V součtu jsme byli bojovnějším týmem a chtěli jsme ukázat, že jsme se do první čtyřky nedostali náhodou. Nechtěli jsme zahodit celoroční práci jen tím, že jsme nepostoupili do finále. Klobouk dolů před klukama, předvedli parádní přístup. Dnes jsme odehráli výborný první poločas a dokázali soupeře dostat pod tlak. Pak jsme se ale dostali několikrát do oslabení, Zubří se dotáhlo a následovala přetahovaná o každou branku. Dařilo se nám pracovat v obraně, zvládali jsme ubránit hru soupeře 7 na 6, dobře zachytali brankáři. Bohužel jsme v závěru základní hrací doby i prodloužení dostali branku ze sedmičky a sami jsme nedokázali v útoku vystřelit, ale jen vyprodukovat technickou chybu. Zubří bylo v sedmičkách nakonec lepší. Ale zvládli jsme oba zápasy velice dobře, až jsem z toho byl mile překvapený jak.“

Extraliga mužů – o 5. místo

HCB Ronal Jičín – Dukla Praha 21:27 (9:14)

Dukla byla v neděli jediným týmem, který vyhrál své utkání výraznějším rozdílem. Vyrovnaná byla úvodní patnáctiminutovka, pak začalo narůstat vedení Dukly, která si před přestávkou vypracovala čtyřbrankové vedení a těsně před odchodem do šaten jej zvedla na pět gólů. Pražanům v Jičíně vyšel i úvod druhé půle, ve 35. minutě vedli 17:10: Jičín manko krátce zkorigoval, dotáhl se na čtyři branky, Dukla ale znovu přitlačila a nabyla zpět sedmibrankový náskok a tento únik už Jičín nezachytil. Dukla zvítězila poměrem 27:21.

Nejvíce branek: Šulc 6/4, Král 3, Hlava 2, Kubík 2, Groh 2, Kolc 2 – Patzel 7, Šustek 7/1, Mubenzem 6. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2. Vyloučení: 2:4. Diváci: 390.

Petr Mašát, trenér Ronalu Jičín: "Samozřejmě je to teprve první zápas, ale jak jsme hráče posledních několik týdnů chválili, tak bohužel dneska jsme se do zápasu vůbec nedostali, bylo zde ohromné množství chyb a pasivní hra a s takovým výkonem nemůžeme proti Dukle zvítězit. Podali jsme takto Dukle 5. místo na stříbrném podnose, jsem velice zklamán z herního projevu, jelikož takhle se před domácím publikem nehraje."
Jan Josef, trenér Dukly Praha: "Minulý dvojzápas nám ukázal, že výhra venku vůbec nic neznamená, takže se musí jet na novo. Šestibrankový náskok se může smazat hned po několika minutách. Po 15. minutě jsme začali hrát ustrašeně, poté jsme se uklidnili a zlepšila se i obrana. Díky ní jsme nutili soupeře k technickým chybám. Každopádně je ještě jeden zápas a nic nemáme jisté."

Extraliga mužů – o 7. místo

Pepino SKP Frýdek-Místek – KH Kopřivnice 27:28 (17:15)

V regionálním derby o konečné sedmé místo začali lépe hosté z Kopřivnice, kteří se vy Frýdku-Místku rychle ujali vedení (1:3, 3:7). Ještě rychleji ho ale domácí výběr dokázal smazat, ve 12: minutě vyrovnal Kocich na 7:7 a do vedení nakročili naopak Frýdecko-místečtí. I jejich náskok ale dokázal soupeř dotáhnout (10:10) a další únik se podařil domácímu týmu až těsně před přestávkou. Přetahovaná pokračovala i ve druhé půli, lépe se ale vedlo opět Karviné, která si vypracovala znovu čtyřbrankový náskok 22:18. Domácí ale i tentokrát srovnali krok a do poslední pětiminutovky se šlo za stavu 25:25. V posledních minutách měla k vítězství nakročeno Kopřivnice, která dokázala znovu odskočit na rozdíl dvou branek 28:26. Domácí ještě bojovali o vyrovnání, nakonec ale jen korigovali na konečných 27:28.

Nejvíce branek: Kichnar 8, Kocich 6/1, Gřešek 3, Geist 3 – Gřes 6, Krpelík 5, Mynář 4, Unger 4/1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 221.

Extraliga mužů – o 9. – 12. místo

SKKP Handball Brno – HCB Strakonice 1921 30:29 (15:14)

Vyrovnaný souboj se odehrával v neděli odpoledne v Brně. Domácí tým se sice po většinu prvního poločasu držel ve vedení, Strakonice se ale Brňanům drželi za patami a nepustili je z dvoubrankového dostřelu. Těsně před přestávkou strakoničtí házenkáři dokonce vyrovnali, minimální vedení ale do kabiny domácím zajistil trefou do prázdné sítě Havlát. Druhá půle měla podobný scénář, žádný z týmů si nedokázal vybojovat více než dvoubrankový náskok. Tedy až do 55. minuty, kdy Havlát zvyšoval už na 28:25 pro Brno. Toto manko už Strakonice nedotáhly, i když minutu před koncem sahaly po vyrovnání, minimální výhru 30:29 nakonec Brno uhájilo.

Nejvíce branek: Havlát 6, Koubek 4/3, Hlípala a Hastík po 4  – Mošovský 7/2, Nejdl A. 6/2, Pek a Nejdl T. po 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/5. Vyloučení: 1:2. Diváci: 150.

Ivan Minařík, SKKP Handball Brno: „Mezi námi a Strakonicemi už je takový tradiční výsledek remíza nebo o gól, ať už z jedné nebo druhé strany, což se dnes potvrdilo. Samozřejmě mě opět velmi mrzí neproměňování šancí, nedokázali jsme odskočit na větší rozdíl. Neříkám, že se o nic nehrálo, ale přitom, jak byly rozdány karty, tak zápas už neměl správný náboj, jaký by měl v extralize mít. Jsme rádi za vítězství, ale bylo utrápené.”

Roman Marienka, HBC Strakonice 1921: „Dá se říct, že se soutěž v naší skupině už jenom dohrává. I přesto, že se minimálně v obraně nehrálo na krev, tak dnešní zápas určitě svoji kvalitu měl a byla tam řada pohledných akcí.”