Házenkáře Plzně prověřily postupně týmy Chamu, Aue i švýcarského Suhr/Aarau

10.08.2018, Redakce ČSH

Házenkáři Plzně prochází v přípravě testem zahraničních protivníků. Na úvod přípravy zvítězili v Chamu, v úterý se utkali doma se švýcarským HC Suhr/Aarau, v jehož službách působí i explzeňští Milan Škvařil a David Poloz, dalším testem pak byl čtvrteční souboj s německým Aue.

Pořádně nabitý týden prožívají v herní přípravě házenkáři plzeňského Talentu. Po vítězném zápase v německém Chamu bylo prvním vystoupením před domácím publikem právě měření se švýcarském protivníkem. Úvod zápasu přitom patřil plzeňskému Talentu, který se rychle ujal vedení 3:0, na což reagoval hostující trenér oddechovým časem. A ten se mu vyplatil, už ve 13. minutě byl stav vyrovnaný 5:5, ale ani to hosty ze Švýcarska, kteří jsou v Plzni na týdenním soustředění, nezastavilo a za další čtyři minuty získali uklidňující náskok. Ten do poločasu narostl až na pět branek - 10:15.

Po změně stran HC Suhr/Aarau odskočil dvěma rychlými góly na 11:17 a ve 47. minutě poprvé vedl o deset branek. Nakonec hosté vyhráli 33:21. Skóre zápasu symbolicky uzavřel právě Škvařil, autor osmi branek, po náhozu Poloze, který dal dva góly.

„Podívali jsme se pravdě do očí. Dostali jsme na začátku přípravy pořádnou facku, je před námi hodně práce," zlobil se po vysoké prohře plzeňský kouč Michal Tonar st.

„Z naší strany tam bylo až moc kudrlinek, technických chyb. Zejména v defenzivě jsme rychlostně nestíhali. V útoku jsme se do šancí dostávali pozdě a neproměňovali jsme je. Asi je to i daň začátku sezony," pokračoval kouč Talentu, který dal opět šanci všem hráčům širšího kádru. „A rád bych viděl, aby ji kluci chytili lépe," dodal.

Přesto hodlá v pravidelném střídání hráčů pokračovat i v dalších přípravných zápasech. „Nerad bych, aby byli někteří hráči hned v úvodu přípravy přetěžovaní. Potřebujeme, abychom pořádně vyzkoušeli všechny kluky ze širšího kádru," doplnil Michal Tonar st.

Ve čtvrtek v Aue se Plzeňským vedlo lépe. Přestože opět prohráli, dělily oba týmy už jen dvě branky 31:33. „Náš výkon už byl ale lepší než proti Aarau. Ve všech směrech. Zejména pak v útoku, v defenzivě pořád ještě jsou určité nedostatky," hlásil pro klubový web plzeňský kouč Michal Tonar st. V pátek měli jeho svěřenci po pozdním návratu z Německa volné dopoledne, odpoledne už ale byli opět v hale na Slovanech.

Tento týden je o víkendu čeká už třetí zápas. Po porážkách doma se švýcarským Aarau (21:33) a teď v Aue (31:33) v sobotu nastoupí proti papírově snazšímu soupeři. V hale 31. ZŠ v Plzni-Bolevce hrají čeští vicemistři od 17.30 proti Freibergu ze čtvrté německé ligy.

Zlepšený výkon proti německému Aue, pravidelnému účastníkovi druhé bundesligy, je příjemným povzbuzením do zbytku přípravy, která měla až dosud stále spíš kondiční charakter.

„Proto z porážek nedělám žádné přehnané závěry. Pro mě je důležité, že výkon byl o kus lepší. Potřebujeme, aby nevynucených chyb bylo v naší hře co nejméně. Každý musí začít s nápravou u sebe," doplnil trenér v Talentu, ale i v tomto směru byl v Aue spokojený. „Nasazení bylo vyšší. Kluci pochopili, že v takovém tempu jako proti Švýcarům to nepůjde," potěšilo Tonara st. Zatím má stále k dispozici kompletní kádr, s výjimkou mladíků Cvikla a Sedláka, kteří jsou na dorosteneckém šampionátu v rakouském Tullnu. V týdnu navíc netrénoval zkušený pivot Šindelář, který má zánět průdušek. „Věřím, že se dá přes víkend dohromady a příští týden naskočí zase do přípravy," doufá Michal Tonar st. v brzký návrat zkušeného pivota, který chybí zejména v defenzivní činnosti. V Aue s týmem nebyli ani brankář Kaiser a křídlo Kačín, kteří by měli v příští sezoně hostovat v prvoligových Strakonicích. Dál se ale budou připravovat i s plzeňským Talentem.